Προς το περιεχόμενο

Ολοκληρώθηκαν τα γυρίσματα της σειράς The Witcher του Netflix με τον Henry Cavill


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, NiceGuyGeorge said:

Έχω περιέργειά να δω τι θεωρείς καλό δηλαδή. 

Καταρχάς δύσκολα μπορεί να το πει κάποιος καλύτερο RPG όλων των εποχών, πόσο μάλλον καλύτερο "παιχνίδι" ανεξαρτήτως είδους/κατηγορίας.

Για RPG πάντως δύσκολα ξεπερνάει Baldur's Gate ή Planescape Torment. Για το ποιο θεωρω καλύτερο παιχνίδι γενικότερα δεν μπορώ να απαντήσω διότι δεν μπορώ να συγκρίνω παιχνίδια διαφορετικού είδους/κατηγορίας.

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γραψτε μου λίγο μια σειρά του Νετφλιξ που θεωρείτε οτι ειναι τουμπανη. 

Πραγματικά ρωτάω, γιατι οσες ταινίες κυρίως εχω δει εγω και ειναι νετφλιξ οριτζιναλς ειναι κακες. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
9 minutes ago, Talepwros said:

γραψτε μου λίγο μια σειρά του Νετφλιξ που θεωρείτε οτι ειναι τουμπανη. 

House of Cards?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από πλευράς gameplay κάποιος μπορεί να βρει χίλια δυο πράγματα να τον ενοχλούν υποκειμενικά στο Witcher 3 (το σύστημα μάχης πχ) αλλά ως συνολική αφηγηματική εμπειρία, τουτέστιν ατμόσφαιρα, cinematics, δομή του open-world κόσμου, διάλογοι, χαρακτήρες, quests, στο συγγραφικό τομέα γενικότερα, αντικειμενικά το παιχνίδι απλώς πήγε το μέσο των games στο επόμενο στάδιο. Και δεν είναι τυχαίο που όλοι οι ΑΑΑ παραγωγοί RPG σπεύδουν να δηλώσουν πως "μελετήσαμε τα διδάγματα του Witcher 3" κάθε φορά που σχολιάζουν τον υπό δημιουργία τους τίτλο. Είναι σα να λέμε κάτι αντίστοιχο με το πρώτο Star Wars στο σινεμά, που άλλαξε για πάντα τον τρόπο που γυρίζονται οι ταινίες, όχι μόνον οι Sci-Fi αλλά γενικότερα.

Πέραν τούτου, εξακολουθώ να έχω χαμηλές προσδοκίες για τη σειρά. Κάτι ο γλυκανάλατος Καβίλ στο ρόλο του πρωταγωνιστή, κάτι το Νέτφλιξ που είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ πως θα επιχειρήσει να αμβλύνει αρκετά τη μαυρίλα του κόσμου του Witcher στο βωμό του Incloosiveness και της πολιτικής ορθότητας... Αλλά θα δούμε.

Επεξ/σία από HellionKal
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αντιπαράθεση-συζητηση περί καλύτερου game ever είναι υποκειμενική και φαύλος κύκλος.Δεν νομίζω ποτέ να μπορεί να "στεφθεί" καποιο παιχνίδι το καλύτερο όλων και όλων τον εποχών, δεκαετίας κτλ.Στην προκειμένη ας δούμε τι αποτελέσμα θα καταφέρουν να μεταφέρουν στην οθόνη από τον τίτλο ενός τρομερού παιχνιδιου-σειρας και τα υπόλοιπα είναι σχετικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να πούμε ότι είναι το καλύτερο παιχνίδι όλων των εποχών είναι μάλλον περισσότερο υποκειμενικό και δεν έχει νομίζω νόημα...

Αλλά μπορούμε να πούμε ότι είναι ένα παιχνίδι που άφησε το στίγμα του και ότι άνοιξε νέους ορίζοντες στο gaming. Νομίζω ότι αυτά τα δυο κάνουν συγκεκριμένα παιχνίδια να μείνουν στην ιστορία.

Όπως το metal gear, gta, resident evil...

Τώρα για την σειρά θα δούμε, ας κρατήσουμε μικρό καλάθι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ThReSh είπε

Καταρχάς δύσκολα μπορεί να το πει κάποιος καλύτερο RPG όλων των εποχών, πόσο μάλλον καλύτερο "παιχνίδι" ανεξαρτήτως είδους/κατηγορίας.

Για RPG πάντως δύσκολα ξεπερνάει Baldur's Gate ή Planescape Torment. Για το ποιο θεωρω καλύτερο παιχνίδι γενικότερα δεν μπορώ να απαντήσω διότι δεν μπορώ να συγκρίνω παιχνίδια διαφορετικού είδους/κατηγορίας.

Αυτά αγαπητέ είναι και Old school και Hardcoriles τιτανοτεράστια και γω τα έχω τόσο ψηλά (με το Neverwinter Nights) και κάποια ακόμα που δεν αναφέρω για να μην αδικήσω η ξεχάσω άλλα,που πολύ πιθανά να τα έχω "πάντα" ως τα καλύτερα RPG η ως σημείο αναφοράς,όμως απο αυτά των τελευταίων νέων γενιών το Witcher και ειδικά το 3 έκανε την διαφορά,είναι κορυφαίο και όποιος παίζει RPG's και ζούσε κάτω απο μια πέτρα σε μια έρημο και δεν το έχει παίξει,αξίζει να ασχοληθεί,δεν νομίζω πως υπάρχει άλλο παιχνίδι τόσο καλό στο είδος του,τουλάχιστον για την τελευταία 5ετία ^_^

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ο Καβίλ είναι πολύ κακός ηθοποιός και τελείως φλατ στο παίξιμο του.Για το παιχνίδι δεν έχω άποψη γιατί δεν το έχω παίξει αλλά δεν μπορούσαν να βρουν έναν ηθοποιό που να μπορεί να παίξει και όχι μόνο να ποζάρει στην κάμερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Talepwros είπε

γραψτε μου λίγο μια σειρά του Νετφλιξ που θεωρείτε οτι ειναι τουμπανη. 

Πραγματικά ρωτάω, γιατι οσες ταινίες κυρίως εχω δει εγω και ειναι νετφλιξ οριτζιναλς ειναι κακες. 

Stranger Things, Dark στα γρήγορα, αλλά είμαστε off topic 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ThReSh είπε

Καταρχάς δύσκολα μπορεί να το πει κάποιος καλύτερο RPG όλων των εποχών, πόσο μάλλον καλύτερο "παιχνίδι" ανεξαρτήτως είδους/κατηγορίας.

Για RPG πάντως δύσκολα ξεπερνάει Baldur's Gate ή Planescape Torment. Για το ποιο θεωρω καλύτερο παιχνίδι γενικότερα δεν μπορώ να απαντήσω διότι δεν μπορώ να συγκρίνω παιχνίδια διαφορετικού είδους/κατηγορίας.

Εύγε. Και δεν το λέω ειρωνικά. Και γαμώ και τα 2 που ανέφερες, ντάξει προσωπικά δύσκολα να είναι κάποιο το καλύτερο όλων. Άμα ήταν έτσι και γω θα είχα πρώτο το Secret of the Monkey Island. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, NiceGuyGeorge είπε

Εύγε. Και δεν το λέω ειρωνικά. Και γαμώ και τα 2 που ανέφερες, ντάξει προσωπικά δύσκολα να είναι κάποιο το καλύτερο όλων. Άμα ήταν έτσι και γω θα είχα πρώτο το Secret of the Monkey Island. 

Δεν είναι RPG βέβαια αλλά δεν πειράζει, μιάς και είναι πολυαγαπημένο και απο τα καλύτερα Adventure όλων των εποχών ^_^

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...