Προς το περιεχόμενο

Τα smartphones της Samsung ενδέχεται να διαθέτουν τεχνολογία γραφικών AMD Radeon στο μέλλον


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, chris_g92 είπε

Σας πονάει που δεν έχει lag πλέον το Android και λέτε μαλακίες. Πάρε ένα one plus 7 pro και Έλα πες μου αν λαγκαρει. Εδώ μέχρι και το σαπακι το Mi8 που έχω κιχ δεν κάνει. Ξεκόλλα δεν είμαστε στο 2014.

!!!Εξαιρετικές συσκευές είναι τα iPhone για να μην νομίζεις ότι τα αντιπαθώ.

Ε οχι και σαπακι το Mi8....με 6GB ram & 845. Ασε που το miui παει μπαλα σε ολες τις συσκευες της Σάομι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

44 λεπτά πριν, sxcite είπε

Κλαίω ! Το αντέχουν στο χρόνο μ άρεσε ! Πάντα iPhone είχα ! Πείρα το s7 edge κ σε δυο χρόνια κολλούσε ! Πείρα το s8 μετά από έναν χρόνο πάλι τα ίδια ! Ενώ τα iPhone 5αιτιας δεν κολλούσαν ! Τι να με πεις τώρα ;; Άστο όπως είπα ! Όλο ο πλανήτης συν οι μισοί Έλληνες έχουν iPhone ! Πολύ απλά γιατί είναι τα γρηγορότερα κινητά ! 

ξέρω τι παίζει, εσείς με τα iphones είσαστε μπροστά ενώ εμείς που έχουμε τα androids είμαστε τόσο καθυστερημένοι που δεν παρατηρούμε τα lags...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, xristoslet είπε

Κι εγώ για σεζόν είμαι, όντως πολλά iPhone(παλιά μοντέλα) οι τουρίστες. Αλλά τα έχουν για να λένε ότι έχουν iPhone. Ούτε το κωδικό του WiFi δεν ξέρουν να βάλουν. 

Δεν ξέρω που είσαι! Εδώ Σαντορίνη από iPhone 8 κ πάνω μόνο όλοι σχεδόν κ Μερικά 7αρια 

13 λεπτά πριν, ziaba είπε

ξέρω τι παίζει, εσείς με τα iphones είσαστε μπροστά ενώ εμείς που έχουμε τα androids είμαστε τόσο καθυστερημένοι που δεν παρατηρούμε τα lags...

Απλά δεν θέλετε να καταλάβετε ότι εμείς με τα iPhone πληρώνουμε κ το λογισμικό που είναι έτοι φωτός ψιλά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, sxcite είπε

Δεν ξέρω που είσαι! Εδώ Σαντορίνη από iPhone 8 κ πάνω μόνο όλοι σχεδόν κ Μερικά 7αρια 

Απλά δεν θέλετε να καταλάβετε ότι εμείς με τα iPhone πληρώνουμε κ το λογισμικό που είναι έτοι φωτός ψιλά 

έτσι ακριβώς εμείς τα μπατιράκια δεν εχουμε νοημοσύνη να καταλάβουμε τόσο ψιλά γράμματα 

p.s τώρα μας postαρεις από iphone και διορθώνει αυτά που γράφεις;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sxcite είπε

Κλαίω ! Το αντέχουν στο χρόνο μ άρεσε ! Πάντα iPhone είχα ! Πείρα το s7 edge κ σε δυο χρόνια κολλούσε ! Πείρα το s8 μετά από έναν χρόνο πάλι τα ίδια ! Ενώ τα iPhone 5αιτιας δεν κολλούσαν ! Τι να με πεις τώρα ;; Άστο όπως είπα ! Όλο ο πλανήτης συν οι μισοί Έλληνες έχουν iPhone ! Πολύ απλά γιατί είναι τα γρηγορότερα κινητά ! 

Αρα 3 χρονια μανι μανι ειχες Samsung. Οποτε δεν ισχυει το "παντα iphone ειχα". 

Εγω που εχω περασει απο iphone μια 5ετια και εδω και καιρο ειμαι στο s9 plus, εχω να πω οτι η εμπειρια χρησης στο android one με αυτο το κινητο ειναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ συγκρισιμη με το iOS και σε ταχυτητα και σε σταθεροτητα και συνολικα σου δινει και περισσοτερες επιλογες.

Μια χαρα ικανοποιημενος ημουν στην apple, μια χαρα ικανοποιημενος ειμαι τωρα στη samsung.

Σε επιπεδο ναυαρχιδων πλεον (τα iphone ειναι μονο ναυαρχιδες ετσι κι αλλιως), οι διαφορες των μοντελων των εταιριων ειναι μικρες και σε καθημερινη χρηση ο μεσος χρηστης θα ειναι ικανοποιημενος οποιο κι αν επιλεξει.

Γι αυτο αφηστε σχολια τυπου "μονο apple" ή "μονο samsung" κτλ Απο μετοχους εταιριων να το δεχτω. Απο ενηλικες ανθρωπους να βλεπω οπαδισμο λες και ειναι Ολυμπιακος, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Παναθηναικος (τυχαια η σειρα των ομαδων), ειναι αστειο, ουτε 10χρονα δεν πειθετε.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, sxcite είπε

Δεν ξέρω που είσαι! Εδώ Σαντορίνη από iPhone 8 κ πάνω μόνο όλοι σχεδόν κ Μερικά 7αρια 

Απλά δεν θέλετε να καταλάβετε ότι εμείς με τα iPhone πληρώνουμε κ το λογισμικό που είναι έτοι φωτός ψιλά 

Χρησιμοποιησε τον corrector στο κινητο-Star Trek που εχεις γιατι μας εβγαλες τα lag-αρισμενα ματακια μας φιλε. Το οτι μετατρεψατε ενα ασχετο thread σε αντιπαραθεση αμοιβαδων, ειναι πραγματικα γελοιο και τραγικο απο καθε αποψη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Arkin είπε

Παραλήρημα. Από το 2014 και μετά δεν έχει lag το Android. 

αστο... και στο s9 τρωω τα ψιλο-λαγκακια μου...απλα δεν υπάρχει πια το έντονο λαγκ 

 

οταν μιλάμε για λαγκ ολα ειναι σε συσχέτιση με το ποσο έμπειρο μάτι εχεις. 

αν πχ απο κινητό των 190ευρω πας σε galaxy s8 θα θεωρησεις οτι τα samsung ειναι τα πιο smooth κινητά στο σύμπαν... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, pacahontas III milagros είπε

αστο... και στο s9 τρωω τα ψιλο-λαγκακια μου...απλα δεν υπάρχει πια το έντονο λαγκ 

οταν μιλάμε για λαγκ ολα ειναι σε συσχέτιση με το ποσο έμπειρο μάτι εχεις. 

αν πχ απο κινητό των 190ευρω πας σε galaxy s8 θα θεωρησεις οτι τα samsung ειναι τα πιο smooth κινητά στο σύμπαν... 

Speed test iPhone X με s10 το 2 ετών iphone  είναι ούτε ένα κλάσμα ποιο αργό ! Συν ότι στα παιχνίδια είναι ποιο γρήγορο (s10 η τελευταία ναυαρχίδα της sami 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, sxcite είπε

Speed test iPhone X με s10 το 2 ετών iphone  είναι ούτε ένα κλάσμα ποιο αργό ! Συν ότι στα παιχνίδια είναι ποιο γρήγορο (s10 η τελευταία ναυαρχίδα της sami 

Και το Galaxy s8 να συγκρίνεις με το Galaxy s10 δεν θα έχουν καμία διαφορά στην ταχύτητα ανοίγματος των εφαρμογών εκτός ίσως από τα παιχνίδια 

Το hardware πλέον είναι επαρκεστατο για τα πάντα εγώ είμαι με ένα Xiaomi pocophone f1 (snapdragon 845/6gb ram)και γενικά δεν μπορώ να το πιστέψω πως αυτό το κινητό κοστίζει μόνο 250 ευρώ ! Είναι σαν να στο χαρίζουν 

Επεξ/σία από nikos5800
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sxcite είπε

Κλαίω ! Το αντέχουν στο χρόνο μ άρεσε ! Πάντα iPhone είχα ! Πείρα το s7 edge κ σε δυο χρόνια κολλούσε ! Πείρα το s8 μετά από έναν χρόνο πάλι τα ίδια ! Ενώ τα iPhone 5αιτιας δεν κολλούσαν ! Τι να με πεις τώρα ;; Άστο όπως είπα ! Όλο ο πλανήτης συν οι μισοί Έλληνες έχουν iPhone ! Πολύ απλά γιατί είναι τα γρηγορότερα κινητά ! 

Ίσως θα έπρεπε να σκεφτείς τι κοινό είχαν όλα αυτά τα τηλέφωνα και άρχισαν να κολλάνε. Και όχι δεν ήταν το Android. 

PEBCAP και όχι PEBCAK 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/6/2019 στις 8:22 ΠΜ, Arkin είπε

Παραλήρημα. Από το 2014 και μετά δεν έχει lag το Android. 

Κατι μου λεει οτι αμα ψάξω τα post σου απο το 2013 θα λες οτι το Android δε κολλαει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Choulio είπε

Κατι μου λεει οτι αμα ψάξω τα post σου απο το 2013 θα λες οτι το Android δε κολλαει

Περιμένω. Το android είδε μεγάλη αλλαγή από τη lolipop κσι μετά. Παρουσιάστηκε 2014 η συγκεκριμένη έκδοση. Αρκετός κόσμος δεν κατανοεί την έννοια του lag. Όταν κάνει 2 δευτερόλεπτα να ανοίξει μια εφαρμογή δεν είναι lag. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/6/2019 στις 1:48 ΠΜ, Yeroplatanos είπε

Νομιζα οτι το Adreno στους snapdragon είναι αναγραμματισμός του Radeon επειδή ήδη υπάρχουν τέτοιες συνεργασίες.

Η AMD την περίοδο που αγόρασε την ΑΤΙ , πούλησε όλο το τμήμα γραφικών της ΑΤΙ στην Qualcomm. 

Πρέπει να ήταν η μεγαλύτερη χαζομάρα της AMD στα χρονικά ....  Αυτό αποδείχτηκε μελλοντικά βέβαια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...