Προς το περιεχόμενο

Κλειδωμένο facebook


katerina200

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να επαναφέρω έναν παλιό λογαριασμό, που είναι απενεργοποιημένος και κλειδωμένος. 

Έχω ακόμη το email και τον κωδικό. 

Το θέμα είναι πως, είναι αυτό που είχα στην παιδική/εφηβική ηλικία, χρησιμοποιούσα εικόνα προφίλ με άνιμε και το όνομα που είχα είχε σχέση με fanbase.. άρα δεν μπορώ να τους στείλω την ταυτότητά μου.

Επίσης, δεν έχω καμία επαφή με τα άτομα που μου βγάζει να μου στείλουν κωδικούς. 

Καμία ελπίδα; 

(Τόσα ψεύτικα προφίλ εκεί πέρα, που δεν τους κάνουν τίποτα, και εμείς δεν μπορούμε να αποδείξουμε ότι είμαστε αληθινοί και ότι είναι δικό μας.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει ελπίδα.Το θεωρώ τραγικό όσοι το facebook τους ζηταει ταυτότητα η κάποιο επίσημο έγγραφο για την ταυτοποίηση, και αυτοι απλα τα δινουν απλοχερα.Το χουν κάνει φίλοι μου και συνεχεια τους την λέω. Εμενα οταν μου ειχε συμβει αυτό και ξαφνικα το facebook μου ζητούσε τα στοιχεία για να ξανασυνδεθω ειχα ψαξει και τοτε  (προ 3 χρόνων) μπορούσες ακολουθώντας αυτα τα βηματα (με vpn)

Just Follow The Below Methods To Bypass The Photo Verification By Tunnel Bear VPN service on Your Android Device
» First Download The Tunnel Bear Application Or Any Other VPN Application From Google Play store By searching Tunnel Bear Or Other VPN Like DroidVPN, Hola, etc.
» Register Yourself On Their VPN service And Activate Your Account By Verifying Your Email Address. » Now Open The Application and select The Location Japan And Connect To Their Japan servers. *Και εγω Ασια είχα βάλει
» Now Open Your Facebook Profile Through The Browser.
» You Will See That They Will Ask You For Your Date Of Birth And Other Account Related Information Or Your Mobile Number To Verify.
» Just Fill Up The Details Correctly and Re-Activate Your Facebook Account.
Αυτο δούλευε μέχρι και το Μαιο 2017. Δοκιμασε το αλλα δεν ξερω αν δουλευει ακομα.
Επεξ/σία από censOred
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, katerina200 είπε

Θέλω να επαναφέρω έναν παλιό λογαριασμό, που είναι απενεργοποιημένος και κλειδωμένος

Έχω ακόμη το email και τον κωδικό. 

 

Επίσης, δεν έχω καμία επαφή με τα άτομα που μου βγάζει να μου στείλουν κωδικούς.

Τι εννοείς ακριβώς? είναι απενεργοποιημένος? και τότε πως βλέπεις τα άτομα που σου βγάζει? τι εννοείς εσύ με τον όρο κλειδωμένος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/6/2019 στις 12:09 ΜΜ, censOred είπε

Υπάρχει ελπίδα.Το θεωρώ τραγικό όσοι το facebook τους ζηταει ταυτότητα η κάποιο επίσημο έγγραφο για την ταυτοποίηση, και αυτοι απλα τα δινουν απλοχερα.Το χουν κάνει φίλοι μου και συνεχεια τους την λέω. Εμενα οταν μου ειχε συμβει αυτό και ξαφνικα το facebook μου ζητούσε τα στοιχεία για να ξανασυνδεθω ειχα ψαξει και τοτε  (προ 3 χρόνων) μπορούσες ακολουθώντας αυτα τα βηματα (με vpn)

Just Follow The Below Methods To Bypass The Photo Verification By Tunnel Bear VPN service on Your Android Device
» First Download The Tunnel Bear Application Or Any Other VPN Application From Google Play store By searching Tunnel Bear Or Other VPN Like DroidVPN, Hola, etc.
» Register Yourself On Their VPN service And Activate Your Account By Verifying Your Email Address. » Now Open The Application and select The Location Japan And Connect To Their Japan servers. *Και εγω Ασια είχα βάλει
» Now Open Your Facebook Profile Through The Browser.
» You Will See That They Will Ask You For Your Date Of Birth And Other Account Related Information Or Your Mobile Number To Verify.
» Just Fill Up The Details Correctly and Re-Activate Your Facebook Account.
Αυτο δούλευε μέχρι και το Μαιο 2017. Δοκιμασε το αλλα δεν ξερω αν δουλευει ακομα.

Δεν έγινε τίποτα δυστυχώς. Αλλά ευχαριστώ που μου το είπες! Το μόνο που αλλάζει είναι πως απλά μου βγάζει μόνο την επιλογή της ταυτοποίησης μέσω φίλων, δεν έχει καθόλου την επιλογή της ταυτότητας. 

 

23 ώρες πριν, Xacti είπε

Τι εννοείς ακριβώς? είναι απενεργοποιημένος? και τότε πως βλέπεις τα άτομα που σου βγάζει? τι εννοείς εσύ με τον όρο κλειδωμένος?

Τον είχα απενεργοποιήσει πριν χρόνια. Και τώρα που μπήκα, μου λέει πως είναι κλειδωμένος. 

Όταν μπαίνω μου βγάζει δύο επιλογές ανάκτησης του λογαριασμού, να δείξω την ταυτότητα ή μέσω των φίλων του λογαριασμού. Αν πατήσω την επιλογή μέσω φίλων, μου βγάζει 4-5 άτομα και μου λέει να τους "πάρω τηλέφωνο", να τους πω να μπουν στο facebook recover και να μου πουν τον κωδικό που θα τους βγάλει. 

Δοκίμασα άλλες 3 χώρες και μόνο στην Ελλάδα έχουν την επιλογή της ταυτότητας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, katerina200 είπε

Δεν έγινε τίποτα δυστυχώς. Αλλά ευχαριστώ που μου το είπες! Το μόνο που αλλάζει είναι πως απλά μου βγάζει μόνο την επιλογή της ταυτοποίησης μέσω φίλων, δεν έχει καθόλου την επιλογή της ταυτότητας. 

Τον είχα απενεργοποιήσει πριν χρόνια. Και τώρα που μπήκα, μου λέει πως είναι κλειδωμένος. 

Όταν μπαίνω μου βγάζει δύο επιλογές ανάκτησης του λογαριασμού, να δείξω την ταυτότητα ή μέσω των φίλων του λογαριασμού. Αν πατήσω την επιλογή μέσω φίλων, μου βγάζει 4-5 άτομα και μου λέει να τους "πάρω τηλέφωνο", να τους πω να μπουν στο facebook recover και να μου πουν τον κωδικό που θα τους βγάλει. 

Δοκίμασα άλλες 3 χώρες και μόνο στην Ελλάδα έχουν την επιλογή της ταυτότητας. 

Η επιλογή ανάκτησης του λογαριασμού μέσω φίλων, έχω την εντύπωση οτι "μπήκε" πριν κάποια χρόνια.

Νομίζω, ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος, οτι δεν υπήρχε από την αρχή λειτουργίας του fb.

Εάν θυμάστε στον λογαριασμό σας στις ρυθμίσες ασφαλείας να έχετε ορίσει κάποιους φίλους, τότε ίσως και να μπορεί να γίνει ανάκτηση αυτού.

Έχω την εντύπωση όμως, οτι και πάλι θα σας ζητηθεί ταυτότητα. (για τη δική σας ασφάλεια, όπως λέει το facebook)

Βέβαια το facebook, η Google, η Microsoft ξέρουν ήδη τα πάντα για εμάς, το πότε σέρνουμε το πόντικι, το κάθε κλικ που κάνουμε, το κάθε πλήκτρο που πατάμε, ξέρουν ακόμα και το πότε πάμε στη τουαλέτα, πόσο μάλλον αν πάμε για πιπί μας η για κακάκια μας.

Το να στείλουμε λοιπόν την ταυτότητά μας είναι μια επιβεβαίωση.

Επίσης, με τη δική μου λογική, ακόμα και αν ο λογαρασμός έχει όνομα Τάδε τάδε , δεν αρκεί να δείξουμε οτι μας λένε Τάδε τάδε, αλλά οτι ο συγκεκριμένος Τάδε τάδε λογαριασμός ανήκει σε εμάς.

Στην περίπτωση λοιπόν που κάποτε είχαμε ανοίξει λογαριασμό fb και είχαμε βάλει για όνομα Sailor Moon (μια ηλιαχτίδα όπλο για ασπίδα, πριγκίπισσα του φεγγαριού .... καραβάκι μου την ελπίδα ...) υπάρχει θέμα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, -^fallen είπε

Η επιλογή ανάκτησης του λογαριασμού μέσω φίλων, έχω την εντύπωση οτι "μπήκε" πριν κάποια χρόνια.

Νομίζω, ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος, οτι δεν υπήρχε από την αρχή λειτουργίας του fb.

Εάν θυμάστε στον λογαριασμό σας στις ρυθμίσες ασφαλείας να έχετε ορίσει κάποιους φίλους, τότε ίσως και να μπορεί να γίνει ανάκτηση αυτού.

Έχω την εντύπωση όμως, οτι και πάλι θα σας ζητηθεί ταυτότητα. (για τη δική σας ασφάλεια, όπως λέει το facebook)

Βέβαια το facebook, η Google, η Microsoft ξέρουν ήδη τα πάντα για εμάς, το πότε σέρνουμε το πόντικι, το κάθε κλικ που κάνουμε, το κάθε πλήκτρο που πατάμε, ξέρουν ακόμα και το πότε πάμε στη τουαλέτα, πόσο μάλλον αν πάμε για πιπί μας η για κακάκια μας.

Το να στείλουμε λοιπόν την ταυτότητά μας είναι μια επιβεβαίωση.

Επίσης, με τη δική μου λογική, ακόμα και αν ο λογαρασμός έχει όνομα Τάδε τάδε , δεν αρκεί να δείξουμε οτι μας λένε Τάδε τάδε, αλλά οτι ο συγκεκριμένος Τάδε τάδε λογαριασμός ανήκει σε εμάς.

Στην περίπτωση λοιπόν που κάποτε είχαμε ανοίξει ενα λογαριασμό fb και είχαμε βάλει για όνομα Sailor Moon (μια ηλιαχτίδα όπλο για ασπίδα, πριγκίπισσα του φεγγαριού .... καραβάκι μου την ελπίδα ...) υπάρχει θέμα.

Ούτε το όνομα δεν ήταν αυτό που είναι στην ταυτότητα, ήταν το αληθινό, αλλά το "μικρό" που λέμε. 

Μάλλον δεν βλέπω ελπίδα. 

Δεν υπήρχε τότε η επιλογή για φίλους και ούτε είχα διαλέξει φίλους για ανάκτηση. Το facebook απλά τους διάλεξε τυχαία (βγαίνουν πάντα οι ίδιοι 5). 

Δεν καταλαβαίνω πως κλειδώθηκε λογαριασμός που ήταν ήδη απενεργοποιημένος. Και είναι ακόμη απενεργοποιημένος, που δεν θα έπρεπε να είναι, αφού έγραψα το σωστό email και τον κωδικό. 

20 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Κάνε μία επεξεργασίας στην ταυτότητά σου γράψε το όνομα του χρηστη που εχες και στειλτην

Ακόμη και να "αλλάξω" το όνομα της ταυτότητας (που δεν έχω ιδέα πως), πώς θα βάλω την φωτογραφία ενός φανταστικού χαρακτήρα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρχικά ας αφήσουμε στην άκρη το όνομα του λογαριασμού

Από τη στιγμή που εσείς τον απενεργοποιήσατε για την επαναφορά του το fb έχει τη διαδικασία που έχει.

Η επαναφορά μετά απο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, γίνεται άμεσα και δεν απαιτείται τίποτα. Σαν να κάναμε κανονικά είσοδο

Έπίσης στο διάστημα που μεσολάβησε μετά την απενεργοποίηση του λογαριασμού σας, το οποίο μάλλον θα είναι κάποια χρόνια, το fb έχει αλλάξει τους όρους και την πολιτική ορθής χρήσης. (Αν και για το συγκεκριμένο θέμα δε θα έχει αλλάξει κάτι.)

Μπορείτε να δοκιμάσετε να έρθετε σε επαφή με αυτούς τους 5 φίλους από έναν άλλον λογαριασμό και να ζητήσετε να ακολουθήσουν την όποια διαδικασία.

Εάν πρόκειται για φίλους με τους οποίους είστε σε συχνή επαφή και όχι φίλους που αποδεχόμαστε έτσι απλά, ίσως και να έχετε αποτέλεσμα.

Ακόμα και να επεξεργαστείτε την ταυτότητά σας, το οποίο είνα και παράνομο (μόνο κάνοντάς το, οχί απαραίτητα για χρήση) πολύ πιθανόν το fb θα το καταλάβει.

Μπορείτε να στείλετε την ταυτότητά σας και μετά να δηλώσετε απώλεια και να βγάλετε καινούργια.

Εάν είμαστε άνετοι με το να "ανεβάζουμε" στο fb το κάθε τι αλλά νιώθουμε ανασφάλεια να στείλουμε την ταυτότητά μας, τότε είμαστε ανόητοι

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, -^fallen είπε

Αρχικά ας αφήσουμε στην άκρη το όνομα του λογαριασμού

Από τη στιγμή που εσείς τον απενεργοποιήσατε για την επαναφορά του το fb έχει τη διαδικασία που έχει.

Η επαναφορά μετά απο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, γίνεται άμεσα και δεν απαιτείται τίποτα. Σαν να κάναμε κανονικά είσοδο

Έπίσης στο διάστημα που μεσολάβησε μετά την απενεργοποίηση τυ λογαριασμού σας, το οποίο μάλλον θα είναι κάποια χρόνια, το fb έχει αλλάξει τους όρους και την πολιτική ορθής χρήσης.

Μπορείτε να δοκιμάσετε να έρθετε σε επαφή με αυτούς τους 5 φίλους από έναν άλλον λογαριασμό και να ζητήσετε να ακολουθήσουν την όποια διαδικασία.

Εάν πρόκειται για φίλους με τους οποίους είστε σε συχνή επαφή όχι φίλους που αποδεχόμαστε έτσι απλά, ίσως και να έχετε αποτέλεσμα.

Ακόμα και να επεξεργαστείτε την ταυτότητά σας, το οποίο είνα και παράνομο (μόνο κανοντάς το, οχί για απαραίτητα για χρήση) πολύ πιθανόν το fb θα το καταλάβει.

Μπορείτε να στείλετε την ταυτότητά σας και μετά να δηλώσετε απώλεια και να βγάλετε καινούργια.

Ακόμα και να βγάλει κάποιος τη ταυτότητά σας φωτοτυπία και να τη μοιράζει απο δω και απο κει .... κλάιν μάιν.

Για αυτό ψάχνω άλλον τρόπο, γιατί δεν έχω καμία επαφή με αυτά τα άτομα (ούτε ξέρω/θυμάμαι καν ποιοι είναι). Το μόνο που ξέρω είναι τα ονόματά τους στο facebook. 

Άρα και οι δύο επιλογές του facebook είναι εκτός. 

Και η Ιαπωνία εκτός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μπορείτε να δοκιμάσετε να έρθετε σε επαφή με τα άτομα αυτά από κάποιον άλλο λογαριασμό. Τι να πω

Θα σας στείλω και σε πρσωπικό κάτι άλλο γιατί εδώ δεν επιτρέπεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι πλεον εχει ενα χρονικο οριο αδρανειας ο καθε λογαριασμος,ωστε σε περιπτωση θανατου ,να κλειδωνει και να μην φαινεται.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

If Facebook suspects your account may be fraudulent, they may lock it and say that to restore the account, you need to send them identification to verify that you are who you say you are.

But with all the recent scandals surrounding Facebook data breaches, why would the social media platform ask for something so personal as an ID?

Facebook says it would ask you to upload an id for two reasons: To confirm the account your trying to access is actually yours; or to confirm your name.

Facebook says they ask all users to go by their real names, though many users don't abide by that rule.

https://kmph.com/news/local/facebook-is-asking-people-to-submit-their-ids-to-prove-their-accounts-are-real

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, dollyyy19 είπε

νομιζω οτι πλεον εχει ενα χρονικο οριο αδρανειας ο καθε λογαριασμος,ωστε σε περιπτωση θανατου ,να κλειδωνει και να μην φαινεται.

Εάν απενεργοποιήσουμε τον λογαριασμό μας, αυτός μένει, και θα συνεχίσει να μένει για χρόνια.

Εάν προσπαθήσουμε να κάνουμε είσοδο 10 - 20 μέρες μετά την απενεργοποίηση του λογαριασμού μας, θα συνδεθούμε και πάλι χωρίς πρόβλημα.

Εάν μείνει ανενεργός για μεγάλο χρονικό διάστημα, γίνεται αυτό που λέει η katerina200 

Το έχω δει και σε δικό μου λογαριασμό που τον είχα ανενεργό για μεγάλο διάστημα

Υπάρχει και η πλήρης διαγραφή του λογαριασμού μας που υποτίθεται οτι διαγράφεται τελείως. Και σε αυτήν την περίπτωση υπάρχει ένα διάστημα 30; 60; ημερών που μπορούμε να ανακαλέσουμε τη διαγραφή του. (Τη διαγραφή του, όχι την απενεργοποίησή του)

Στην απενεργοποίηση ο λογαριασμός θα μείνει για χρόνια και αν αποφασίσουμε να τον ανοίξουμε θα έχουμε φωτογραφίες και σχόλια κλπ.

Στη διαγραφή, χάνονται τα πάντα. (Για εμάς. Το fb πολύ πιθανό να έχει τα πάντα)

Στη περίπτωση θανάτου και όταν υπάρχει πραγματικό όνομα λογαριασμού και φωτογραφίες του θανόντα στον λογαριασμό του κλπ, γίνεται αποστολή στο fb δημσιεύσεων του θανάτου του (εφημερίδα, άρθρο σε κάποιο ειδησιογραφικό site) και το fb μετατρέπει τη σελίδα σε κατάσταση θανόντος

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Xacti είπε

Ξέχασα να πω πως είχα βρει μία φόρμα που είναι για λογαριασμούς που έχουν απενεργοποιηθεί για "παραβίαση των όρων", έβαλα το email και μου έγραψε πως το email δεν αντιστοιχεί σε απενεργοποιημένο λογαριασμό λόγω παραβιάσεων. 

Μάλλον θα κλειδώθηκε λόγω του χρόνου που έμεινε απενεργοποιημένο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

19 ώρες πριν, -^fallen είπε

Μπορείτε να δοκιμάσετε να έρθετε σε επαφή με τα άτομα αυτά από κάποιον άλλο λογαριασμό. Τι να πω

Θα σας στείλω και σε πρσωπικό κάτι άλλο γιατί εδώ δεν επιτρέπεται.

Κλάμα, τα προφίλ που μου έβγαλε για ταυτοποίηση δεν έχουν ενημερώσεις από το 2013-2014. 

Τα παρατάω. Ευχαριστώ για όλο τον χρόνο/τις απαντήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...