Προς το περιεχόμενο

Netflix: Αύξηση τιμής και στην Ελλάδα για τα 2 από τα 3 συνδρομητικά πακέτα της υπηρεσίας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, d4mage είπε

Στοίχημα πως σε 5 χρόνια από τώρα θα έχουν βγει άλλες 10 υπηρεσίες συνδρομής και το Netflix θα χτυπιέται στα πατώματα! 

Όπως 10 google? 10 email? 10 facebook? Το νετφιξ θα τους φάει όλους γτ είναι το καλύτερο  δεν σηκώνει η αγορά πάνω από 3-4  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 224
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα χαίρομαι κάτι τέτοια γιατί φαίνεται πόσο λίγος είναι ο Έλληνας. Τον πείραξε το 2ευρω παραπάνω στο Netflix που το μοιράζεται και με τους φίλους του. Άρα απο 3 ευρώ θα πληρώνει 3.5 και ήρθε το τέλος του κόσμου. Και σαν μεγάλος επαναστάτης αρχίζει τις βαρύγδουπες δηλώσεις και ακυρώσεις συνδρομών κτλ κτλ. Δεν μας νοιάζει πραγματικά. Αν δεν γουστάρετε την υπηρεσία ακυρώστε και μην μας ζαλίζετε όλα τα άλλα είναι γελοιότητες. Εννοείται οτι η αύξηση είναι δικαιολογημένη και έπρεπε να γίνει.

  • Thanks 4
  • Sad 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, d4mage είπε

Θες αύξηση; Περίμενε κάποιο διάστημα, δείξε τι έχεις και άσε να το επιλέξουν! Εδώ η Netflix ανεβάζει τα 2ευρα που αύριο θα είναι ακόμη ένα ευρώ, μεθαύριο άλλο ένα, μετά δύο.

 

Πότε ήταν η τελευταία αύξηση της τιμής του Netflix στην Ελλάδα, θυμάσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, d4mage είπε

Και ποιος σου είπε ότι οι υπόλοιπες αυξήσεις περνάνε απαρατήρητες; Μα ακριβώς γι αυτό ο καθένας λέει την άποψη του, επειδή είναι δική τους η εταιρεία και η αγορά ελεύθερη, όπως και ο λόγος μας για κάτι που πληρώνουμε. Θες αύξηση; Περίμενε κάποιο διάστημα, δείξε τι έχεις και άσε να το επιλέξουν! Εδώ η Netflix ανεβάζει τα 2ευρα που αύριο θα είναι ακόμη ένα ευρώ, μεθαύριο άλλο ένα, μετά δύο. Επειδή δηλαδή θέλει να ανανεώσει μια σειρά που πήγε καλά πρέπει και να μας γ@@μ@@ν?

Κατάλαβε κάποιος τι θέλει να μας το παλικάρι; 😶


Προφανώς ο καθένας μπορεί να λέει οτι θέλει και προφανώς αν θέλει η εταιρεία το πάει και 100 ευρώ και δε ρωτάνε και κανεναν (αν και τα 2€ δεν βγήκαν μπακάλικα ούτε στη τύχη.) 

Ως πελάτης τους μπορείς είτε να φύγεις είτε να μείνεις και ΟΧΙ τα 2€ στα μη βασικά πακέτα(για μια υπηρεσία που δεν έχει αντίπαλο αυτή τη στιγμή) δεν είναι πολλα. Σας φαίνονται πολλά γιατί ακόμα δεν ήρθε χαρτί στο σπίτι για παράνομο download.

Ειδικά όταν Cosmote-Nova ζητάνε 12+ το μήνα για να βλέπεις τυπάδες να σκάβουν στην Αυστραλία για χρυσό.

Επεξ/σία από DaRkAnGeL999
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, ADHD είπε

Αυτα τα comments ειναι λιγο ακυρα για εμενα, επειδη ο αλλος γουσταρει να κανει σπαταλη για καφε εξω η για τσιγαρο 2 πραγματα που του αρεσουν και τον ικανοποιουν δεν σημαινει οτι πρεπει να πληρωνει πλεον μια υπηρεσία που δεν τον ικανοποιει και τη θεωρει ακριβή για αυτα που δινει/εχει εναλλακτικες. Τωρα βεβαια αν τον ικανοποιεί η υπηρεσια, παρακολουθει συχνα κλπ και κολλαει στα 2ε τοτε ναι μπορει να εχει βαση αυτο που λες.

καθολου ασχετο δεν ειναι.. 

ο καθενας κανει τις επιλογες του ..  κανεις δεν ειπε οτι ΠΡΕΠΕΙ να πληρωνεις μια υπηρεσια που ΔΕΝ σε ικανοποιεί ...

απλα να ειμαστε λιγο πιο ανοιχτόμυαλη .. δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα οσο τα λενε οι μιση εδω μεσα... 

ας κρινει ο καθενας μονος του αν αξιζει η οχι .. 

(πληρωνα 3 και τώρα θα δίνω 3.5 ... )

Επεξ/σία από mr.lucifer
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Αυξηση και δεν είναι σημαντική και είναι λογική ως ένα βαθμό πάντα,με ολες τις επενδύσεις και σειρές που βγάζει,όπως βέβαια είναι και λογικό το να ζητάμε ακόμα καλύτερες υπηρεσίες και περισσότερο περιεχόμενο στήν Χώρα μας.

 

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, aeljim είπε

Τα χαίρομαι κάτι τέτοια γιατί φαίνεται πόσο λίγος είναι ο Έλληνας. Τον πείραξε το 2ευρω παραπάνω στο Netflix που το μοιράζεται και με τους φίλους του. Άρα απο 3 ευρώ θα πληρώνει 3.5 και ήρθε το τέλος του κόσμου. Και σαν μεγάλος επαναστάτης αρχίζει τις βαρύγδουπες δηλώσεις και ακυρώσεις συνδρομών κτλ κτλ. Δεν μας νοιάζει πραγματικά. Αν δεν γουστάρετε την υπηρεσία ακυρώστε και μην μας ζαλίζετε όλα τα άλλα είναι γελοιότητες. Εννοείται οτι η αύξηση είναι δικαιολογημένη και έπρεπε να γίνει.

Ο αλλος χαιρεται που του εκαναν αυξηση σε ενα παγιο( εφοσον ολοι ειστε λαρτζ δε νομιζω να πειραζει η λεξη παγιο)  εξοδο.  😂

Προσωπικα Δεν εκανα επανασταση και δεν εχει να κανει τοσο με τα χρηματα μονο. Η εναταση μου ειναι στο διαθεσιμο προιον και την υποτιθεμενη 4Κ ποιοτητα. Ειδα 5-6 σειρες, οσες ταινιες (παραγωγης νετφλιξ) δοκιμασα ηταν μετριες στην καλυτερη και αυτο ειναι ολο. Αδικαιολογητη αυξηση, τουλαχιστον για το Ελλαδισταν. Μη ξεχναμε οτι δε βλεπουμε οτι τιτλους βλεπουν στην Αμερικη.

Ρεζουμε: κανω κανσελ γιατι το σκεφτομουν καιρο 

(Και γιατι μπορω)  και η αδικαιολογητη αυξηση χωρις λογο και εμπλουτισμο περιεχομενου μου φανηκε καπως.

Σορρυ κιολας που το δηλωσα,

πεσανε τα λαρτζ φανς - κορακια να με φανε. Οι ιδιοι που κανουν τα  ανελεητα παζαρια 5 ευρου στις αγγελιες 😂😂

Επεξ/σία από Kil'jaeden
  • Like 13
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από την άλλη πιστέυω ότι πάει να "δέσει" πελάτες και τζίρο πριν μπει στο παιχνίδι η Disney... Μετά θα ακολουθήσει είτε σφαγή είτε συνθήκες ολιγοπωλίου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εξτρά 2 ευρώ το μήνα δεν με ενοχλούν, άλλωστε το μοιράζομαι με ακόμα 3 άτομα, σιγά τα αυγά. Με ενοχλεί περισσότερο το προσποιητό βεβιασμένο politically correctness που προσπαθούν να περάσουν σε όλες τις ταινίες και σειρές παραγωγής τους. Είναι πραγματικό εκνευριστικό και υποβαθμίζει σημαντικά την ποιότητα των παραγωγών του κατά τη γνώμη μου.

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, mr.lucifer είπε

καθολου ασχετο δεν ειναι.. 

ο καθενας κανει τις επιλογες του ..  κανεις δεν ειπε οτι ΠΡΕΠΕΙ να πληρωνεις μια υπηρεσια που ΔΕΝ σε ικανοποιεί ...

απλα να ειμαστε λιγο πιο ανοιχτόμυαλη .. δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα οσο τα λενε οι μιση εδω μεσα... 

ας κρινει ο καθενας μονος του αν αξιζει η οχι .. 

(πληρωνα 3 και τώρα θα δίνω 3.5 ... )

Κοιτα αλλο αυτο που λες τωρα, υπαρχει και μια κατηγορια που μπορει να πινει καφεδες απο εξω και τσιγαρα αλλα απλα να μην τους ικανοποιεί πλεον το netflix η να βρισκουν εναλλακτικες. Εκει δεν μπορεις να πεις "για καφε ξερεις να δινεις ε?" γιατι δεν εχει να κανει ειναι η ποιότητα της υπηρεσίας.

Εκει ηταν η ενσταση μου εμενα οτι τους τσουβαλιασες ολους ετσι απλα, οπως λες ας κρινει ο καθενας μονος του αν αξιζει η οχι ανεξαρτητα με το τι αλλες σπαταλες κανει για τη διασκεδαση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ADHD είπε

Αυτα τα comments ειναι λιγο ακυρα για εμενα, επειδη ο αλλος γουσταρει να κανει σπαταλη για καφε εξω η για τσιγαρο 2 πραγματα που του αρεσουν και τον ικανοποιουν δεν σημαινει οτι πρεπει να πληρωνει πλεον μια υπηρεσία που δεν τον ικανοποιει και τη θεωρει ακριβή για αυτα που δινει/εχει εναλλακτικες. Τωρα βεβαια αν τον ικανοποιεί η υπηρεσια, παρακολουθει συχνα κλπ και κολλαει στα 2ε τοτε ναι μπορει να εχει βαση αυτο που λες.

Συμφωνώ απόλυτα. Όταν κάτι σταματά να αξίζει για τα χρήματα που δίνεις τότε κοιτάς εναλλακτικές λύσεις. Τα έχουμε πει ξανά αμέτρητες φορές. Το περιεχόμενο ασχέτως χώρας, αυτό που βλέπω εγώ τουλάχιστον είναι πολύ παραπάνω από το 50% αδιάφορο και κακόγουστο. Προτιμώ δηλαδή να μη βγάλουν τίποτα για ένα Χ διάστημα παρά να σε βομβαρδίζουν με νέες κάκιστες προβολές. Όταν φτάνεις σε σημείο να κάθεσαι σαββατοκύριακο για ταινία και ντελίβερι στο σπίτι και τρως 2 ώρες να βρεις ενδιαφέρουσα προβολή και στο τέλος ξενερώνεις και τρως κρύο ντελίβερι και κοιμάσαι όρθιος ε εκεί κάτι συμβαίνει και μια φορά καλό δεν είναι. Προβολές που δεν βλέπονται, αηδία, άθλιο σενάριο, άκυροι ηθοποιοί. Όταν πας και πληρώνεις 8ευρώ προβολή στα Village μια χαρά το ψάχνεις για το τι θα δεις, εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω σινεφίλ που δεν θα ασχοληθεί με το τι θα δει όταν είναι να πληρώσει για κάτι. Έτσι και το Netflix, πληρώνεις για προβολές άλλα οι προβολές είναι τζίφος!

 

Επεξ/σία από Hal9000
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, d4mage είπε

Συμφωνώ απόλυτα. Όταν κάτι σταματά να αξίζει για τα χρήματα που δίνεις τότε κοιτάς εναλλακτικές λύσεις. Τα έχουμε πει ξανά αμέτρητες φορές. Το περιεχόμενο ασχέτως χώρας, αυτό που βλέπω εγώ τουλάχιστον είναι πολύ παραπάνω από το 50% αδιάφορο και κακόγουστο. Προτιμώ δηλαδή να μη βγάλουν τίποτα για ένα Χ διάστημα παρά να σε βομβαρδίζουν με νέες κάκιστες προβολές. Όταν φτάνεις σε σημείο να κάθεσαι σαββατοκύριακο για ταινία και ντελίβερι στο σπίτι και τρως 2 ώρες να βρεις ενδιαφέρουσα προβολή και στο τέλος ξενερώνεις και τρως κρύο ντελίβερι και κοιμάσαι όρθιος ε εκεί κάτι συμβαίνει και μια φορά καλό δεν είναι. Προβολές που δεν βλέπονται, αηδία, άθλιο σενάριο, άκυροι ηθοποιοί. Όταν πας και πληρώνεις 8ευρώ προβολή στα Village μια χαρά το ψάχνεις για το τι θα δεις, εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω σινεφίλ που δεν θα ασχοληθεί με το τι θα δει όταν είναι να πληρώσει για κάτι. Έτσι και το Netflix, πληρώνεις για προβολές άλλα οι προβολές είναι τζίφος!

lol ειμαι ακριβως σε τετοια φαση, ιδιο σκηνικο ακριβως. 😂

Παντως το πληρωνω μονος μου το full ποσο και δεν το κοβω, εχουμε stranger things να περιμενουμε. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, d4mage είπε

Συμφωνώ απόλυτα. Όταν κάτι σταματά να αξίζει για τα χρήματα που δίνεις τότε κοιτάς εναλλακτικές λύσεις. Τα έχουμε πει ξανά αμέτρητες φορές. Το περιεχόμενο ασχέτως χώρας, αυτό που βλέπω εγώ τουλάχιστον είναι πολύ παραπάνω από το 50% αδιάφορο και κακόγουστο. Προτιμώ δηλαδή να μη βγάλουν τίποτα για ένα Χ διάστημα παρά να σε βομβαρδίζουν με νέες κάκιστες προβολές. Όταν φτάνεις σε σημείο να κάθεσαι σαββατοκύριακο για ταινία και ντελίβερι στο σπίτι και τρως 2 ώρες να βρεις ενδιαφέρουσα προβολή και στο τέλος ξενερώνεις και τρως κρύο ντελίβερι και κοιμάσαι όρθιος ε εκεί κάτι συμβαίνει και μια φορά καλό δεν είναι. Προβολές που δεν βλέπονται, αηδία, άθλιο σενάριο, άκυροι ηθοποιοί. Όταν πας και πληρώνεις 8ευρώ προβολή στα Village μια χαρά το ψάχνεις για το τι θα δεις, εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω σινεφίλ που δεν θα ασχοληθεί με το τι θα δει όταν είναι να πληρώσει για κάτι. Έτσι και το Netflix, πληρώνεις για προβολές άλλα οι προβολές είναι τζίφος!

Θεουλης τα ειπες ολα ! χαχα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους:

1) Είτε για 12€, είτε για 14€ πλέον, σαν υπηρεσία για εμένα τουλάχιστον δεν αξίζει. Είναι πολλά τα χρήματα για Ελλάδα με το περιεχόμενο που έχει. Που δεν είναι λίγο, ούτε κακό, αλλά σε πολλές περιπτώσεις είναι όντως ημιτελές ή μέτριο.

2) Το ότι σου δίνει τη δυνατότητα να το "μοιραστείς" όμως, αλλάζει κατά πολύ τα πράγματα! Με 3,5€ ή 7€ (2 άδειες), αξίζει μια χαρά και χαίρομαι που έχω μια τέτοια υπηρεσία!  

3) Αυτό που λέτε ορισμένοι ότι βάζει σκουπίδια και ζητάει λεφτά δεν ισχύει ακριβώς. Τα "σκουπίδια" που αναφέρετε είναι πανάκριβα! Άσχετα με το αποτέλεσμα, αν είναι τελικά καλές ή όχι οι νέες σειρές και ταινίες που φτιάχνει, ή εντελώς υποκειμενικά αν μας αρέσουν ή όχι, αυτοί τις πληρώνουν και με το παραπάνω! Οπότε για εμένα, ας συνεχίσει τις προσπάθειες, έστω και με αυτή τη μικρή αύξηση και κάτι θα πετύχει που θα αξίζει τον κόπο και το ένα θα φέρει το άλλο.

4) Το πρόβλημα δεν είναι τα 2€ αύξηση. Το πρόβλημα είναι οι πολλές υπηρεσίες που έρχονται και θα είναι 10ευρα η κάθε μια και εκεί θα χαθεί και πάλι το παιχνίδι. Γιατί δεν μπορούν να καταλάβουν ότι η επιτυχία του netflix δεν ήταν μόνο η ευκολία του ή η τιμή του. Ήταν και το περιεχόμενο του, που τα είχες σχεδόν όλα σε ένα πακέτο. Ότι τουλάχιστον μπορούσες να έχεις πρόσβαση με βάση πάντα τις συμβάσεις, αποκλειστικότητες, κλπ. Με 6-7 υπηρεσίες σε ταινίες/σειρές, άλλες 4-5 σε gaming και άλλες 2-3 σε μουσική, συν συνδρομές σε cloud, software, κλπ, με 200-250€/μήνα είσαι κομπλέ!

Επεξ/σία από nikosjc
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...