Προς το περιεχόμενο

Netflix: Αύξηση τιμής και στην Ελλάδα για τα 2 από τα 3 συνδρομητικά πακέτα της υπηρεσίας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αμα κανεις συνδρομή μέσω Τουρκίας που αναφέρθηκε , ελληνικούς υποτίτλους , τετελεστε λογικα?

Αρα για τους περισσοτέρους δεν θα αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 224
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με πιανει σπαστικο γελιο όταν βλεπω ατομα να υπερασπίζονται τα υπερκέρδη κολοσσών. Να δουλευεις σα σκυλι στην Ελλαδα για 500 ευρω και να γουστάρεις τις αυξησεις του νετφλιξ και του κάθε νετφλιξ.  

Προσωπικα συμπληρωνω καμια 15αρια μηνες χωρις να δωσω ουτε σεντ. Και ουτε πρόκειται να τους δωσω ποτε. Τα φιλια μου.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά την είδηση, αν το μοιράζεσαι με άλλον (και καλά θα κάνεις να το μοιραστείς) και σου αρέσει το περιεχόμενο που έχει δεν σε αγγίζουν τα 2 αυτά ευρώ.

Αν δεν σου αρέσει το περιεχόμενο τότε ούτως ή άλλως και αυτά που έδινες μέχρι τώρα πολλά σου φαίνονταν, θα το διέκοπτες έτσι και αλλιώς.

Δεν βάζω στην κουβέντα το γεγονός πως οι περισσότεροι σκέφτεστε στο πίσω μέρος του μυαλού σας το τζάμπα-κούτρα-torrents και δεν συμμαζεύεται και λέτε δεν μαμιέται το κόβω, αλλά η παρανομία δεν είναι επιχείρημα.

Αν έχεις μια σοβαρή 4k hdr tv τότε το netflix είναι το μοναδικό μέσο (πλην δίσκων blu-ray) που σου προσφέρει 4k hdr και dolby vision ταινίες και σειρές και σύντομα με ήχο dolby atmos.

Για κινητά - tablets -τηλεοράσεις της σειράς και αναπαραγωγή από τα ανάλογα τους ηχεία ότι ποιότητα και να σου δώσουν είναι άχρηστη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gregory22 είπε

Δεν με πειράζει η τιμή, είμαι συνδρομιτής και θα συνεχίσω να είμαι. Αυτό που με ενοχλεί είναι οτι βάζει σειρές μισές, ατελές ενώ έχουν τελειώσει εδώ και 5ετία!

Είναι σαν κάποιος να σου πουλάει ένα βιβλίο δίχως να έχει τα τελευταία 2 κεφάλαια....Στον υπόλοιπο πολιτισμένο κόσμο ρε φιλοι μου γιατί δεν ισχύει κάτι τέτοιο και μόνο στο ελλαδιστάν το κάνουν? Εκεί έχουν μια χαρά τις σειρές. Εδω μιλάμε για σειρές που έχει δείξει ο Alpha και o Skai. έλεος! Θα δώ τους  Viking με τις τρεισίμιση σεζόν που έχει και μετά απο 2 χρόνια την πέμπτη ενώ ήδη υπάρχει η έκτη αυτήν τη στιγμή?

Και μόνο γι' αυτό δεν θα το έβαζα ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Live in chaos είπε

eimaste ki emeis me VPN tourkias kai foul paketo sta 6€ ;) 

Να κάνω κάποιες ερωτήσεις για το συγκεκριμένο; Για να δω κατά πόσο αξίζει τον κόπο.

Το vpn το πληρώνεις και αν ναι πόσο; Μπορείς μέσω VPN να δεις FHD/4K χωρίς κολλήματα, κλπ. Μπορείς να δεις στην τηλεόραση σου απ'ευθείας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυξησεις στν Ελλαδα!!??Δν ξαναγινε!!! 

Κ μη λετε σιγα 50 λεπτα ειναι, 1 ευρω κλπ κλπ.. Δν το μοιραζονται ολοι.. 

Θα συμφωνησω με κάποιους.. Δεν εχει το περιεχομενο για να στηρίξει αυτή τν αύξηση αλλα τεσπα...! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, ignome4 είπε

Θα ξαναπεση πάλι η τιμή μόλις βγουν και κάτσουν  Disney  / AppleTV 

Εάν η δυνατότητα στο να δεις κάτι ήταν μόνο στις συνδρομητικές υπηρεσίες τότε θα μοιραζόταν το περιεχόμενο και θα σε ανάγκαζαν να κάνεις παντού συνδρομή όπως έγινε με ΟΤΕ/NOVA στο αθλητικό περιεχόμενο.

Όμως με τόσο πειρατικό υλικό εκεί έξω εάν δεν συμμορφωθούν στις τιμές το μεγαλύτερο ποσοστό του πλανήτη με νορμάλ-χαμηλούς μισθούς απλά θα το χάσουν (και δεν το θέλουν) όταν μπορείς να δεις πανεύκολα οτιδήποτε δωρεάν και με σωστό ήχο και με ικανοποιητική ανάλυση. Αν ήταν τόσο γαμάτη υπηρεσία η Netflix δεν θα σου έδινε 1 μήνα δωρεάν δοκιμή άλλα 3 μέρες ίσα ίσα για το σαββατοκύριακο. Σαν προώθηση φαίνεται κουλ, όταν όμως μετά από τόσο free είναι να πληρώσει κάποιος 6/10 θα το κόψουν και ειδικότερα τώρα με την αύξηση κυριολεκτικά το ποσοστό ανεβαίνει κι άλλο.

Μη βιαστείτε να κράξετε κάποιοι " ε μλκ δίνουν τζάμπα κι εσύ κλαίγεσαι" σκεφτείτε το λίγο, αυτό δεν τους κάνει και πολύ καλό, εγώ ας πούμε βαρέθηκα την Netflix μέσα σε 3 μέρες. Όσο κι αν χάζεψα την υπηρεσία να δω τι σου παρέχει, δυνατότητες και φυσικά προβολές... κάποια στιγμή είπα "αυτό είναι όλο"? 

Μακάρι να αλλάξει και να σκίσει τους αριθμούς σε περιεχόμενο άλλα και σε ποιότητα άλλα δυστυχώς άλλο φαίνεται...

Επεξ/σία από d4mage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nikosjc είπε

Να κάνω κάποιες ερωτήσεις για το συγκεκριμένο; Για να δω κατά πόσο αξίζει τον κόπο.

Το vpn το πληρώνεις και αν ναι πόσο; Μπορείς μέσω VPN να δεις FHD/4K χωρίς κολλήματα, κλπ. Μπορείς να δεις στην τηλεόραση σου απ'ευθείας;

Χρειάζεσαι vpn μονο την πρώτη φορά που θα μπεις να κάνεις λογαριασμό, τις υπόλοιπες φόρες μπαίνεις κανονικά απο την ip σου χωρίς να έχει κανένα πρόβλημα σε ανάλυση . Αρα η βρίσκεις κάποιο δωρεάν vpn με σερβερ Τουρκιάς ή αγοράζεις έναν (έμενα μου κόστισε 2€ για ένα  μηνά ) και καθάρισες . 

Το καλύτερο της υπόθεσης είναι οτι η όλη διαδικασία είναι νόμιμη και δεν θα μπορεσουν να σε καταγγείλουν για κατι απο το netflix .. Στην χειρότερη να παει η συνδρομή στα 12€ οσο ηταν αλλα έμενα προσωπικά δεν εχει συμβεί κατι τετοιο. 

ξέχασα να πω οτι επειδή πληρώνω απο χρεωστική η eurobank  μου κάνει κρατήσεις συναλλαγής 1€ οποτε δινω 7€ το μηνα για το φουλ πακ 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, oldnew είπε

Αμα κανεις συνδρομή μέσω Τουρκίας που αναφέρθηκε , ελληνικούς υποτίτλους , τετελεστε λογικα?

Αρα για τους περισσοτέρους δεν θα αξιζει.

όχι.

υπότιτλοι κανονικά....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε υπολογιστή με 4κ οθόνη δεν έχω καταφέρει να παίξει σε 4κ για κανένα λόγο. 

συμφωνώ, ότι τελευταία δεν έχει περιεχόμενο να δεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Live in chaos είπε

Χρειάζεσαι vpn μονο την πρώτη φορά που θα μπεις να κάνεις λογαριασμό, τις υπόλοιπες φόρες μπαίνεις κανονικά απο την ip σου χωρίς να έχει κανένα πρόβλημα σε ανάλυση . Αρα η βρίσκεις κάποιο δωρεάν vpn με σερβερ Τουρκιάς ή αγοράζεις έναν (έμενα μου κόστισε 2€ για ένα  μηνά ) και καθάρισες . 

Το καλύτερο της υπόθεσης είναι οτι η όλη διαδικασία είναι νόμιμη και δεν θα μπορεσουν να σε καταγγείλουν για κατι απο το netflix .. Στην χειρότερη να παει η συνδρομή στα 12€ οσο ηταν αλλα έμενα προσωπικά δεν εχει συμβεί κατι τετοιο. 

ξέχασα να πω οτι επειδή πληρώνω απο χρεωστική η eurobank  μου κάνει κρατήσεις συναλλαγής 1€ οποτε δινω 7€ το μηνα για το φουλ πακ 

1) Υπάρχουν δωρεάν VPN με IP Τουρκίας τόσο σε play store όσο και σε windows

2)Με τίποτα δεν ισχύει αυτό που λες απλά η ισοτιμία του νομίσματος αλλάζει κάθε στιγμή του δευτερολέπτου. Η τράπεζα σου δεν έχει κάποια σχέση, από τη στιγμή που η εγγραφή είναι μέσω Τουρκίας το Netflix θα σου τραβάει 39.99TL που θα αντιστοιχούν σε τόσα € της κάρτας σου απ`όποια τράπεζα και να ανήκει.

Εκτός εάν σε έπιασε κάποια αύξηση της Netflix ανάλογα με το πακέτο που έχεις επιλέξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Vangelis_D9 είπε

Ποιοί είναι αυτοί οι όλοι που έχουν 4Κ; Σοβαρά τώρα;

Ε οχι και όλοι σιγουρα υπαρχουν άτομα που δεν ενδιαφέρονται και εχουν παλιες TV ,παπουδες γιαγιαδες κατι μαγαζια και γραφεία. Να πω την αληθεια μου εχω και φιλο μου με μια παλια 1080p στο σαλονι του και μαλιστα Plasma μια χαρα κανει την δουλειά του ο άνθρωπος ουτε ξερει τι ειναι 4Κ HDR Dolby Vision και ουτε ενδιαφέρεται μιας και ειναι λάτρης του ρετρό .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 14 ευρω για το premium πακετο δεν ειναι πολλα. Αντιθετως βασει ανταγωνισμου κ ιδιως των οσων προσφερει ο ανταγωνισμος που ειναι το απολυτο μηδεν απεναντι στο netflix , ειναι μια απολυτως φυσιολογικη αλλα κ πολυ προσιτη τιμη. Σε οποιον δεν αρεσει μπορει να σκαει τα 40αρια κ βαλε τον μηνα σε cosmote - nova και να βλεπει το matrix σε 1000η επαναληψη , ας βαλει σπασμενο να κολλαει με χαλια ποιοτητα κ με το φοβο να κλεισει μετα απο μια μερα η' να βλεπει τις καριολιτσες στο power of love...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...