Προς το περιεχόμενο

Netflix: Αύξηση τιμής και στην Ελλάδα για τα 2 από τα 3 συνδρομητικά πακέτα της υπηρεσίας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, d4mage είπε

Στοίχημα πως σε 5 χρόνια από τώρα θα έχουν βγει άλλες 10 υπηρεσίες συνδρομής και το Netflix θα χτυπιέται στα πατώματα! 

θα έχουν βγάλει και θα τα βρούν μεταξύ τους στο 15ευρω το μήνα δίχως δυνατότητα διαμοιρασμού. Εκεί θα κλάψουν μάνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, gregory22 είπε

θα έχουν βγάλει και θα τα βρούν μεταξύ τους στο 15ευρω το μήνα δίχως δυνατότητα διαμοιρασμού. Εκεί θα κλάψουν μάνες

E θα σου πουν τοτε, "Και χαρη μας εκαναν τοσο καιρο, μια χαρα αξιζει 20€ ο μηνας"

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θέμα ρε παιδιά πάντως σε όλα τα θέματα που ανοίγουν κατά καιρούς για το Netflix, θα έπρεπε να είναι αν αξίζει ή όχι, σε σύγκριση με τις υπόλοιπες υπηρεσίες - προφανώς τις νόμιμες, οποιαδήποτε παράνομη εναλλακτική δεν θα έπρεπε να τίθεται καν σαν αντεπιχείρημα (ασχέτως αν το χρησιμοποιούμε).

Οπότε τι άλλο υπάρχει αυτή τη στιγμή διαθέσιμο για εμάς;

Εκεί λοιπόν συγκρίνεις τις παροχές και αποφασίζεις - και το καλό είναι ότι έχεις το δικαίωμα να το αποφασίζεις σε μηνιαία βάση.

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά με βολεύει η υπηρεσία όμως δεν την έχω ενεργή πάντα. Το μόνο σοβαρό παράπονο που έχω είναι ότι οι σειρές ενώ έχουν τελειώσει μας  τις δίνουν μισές ή χειρότερα και ότι το περιεχόμενο πράγματι έχει γεμίσει πολιτικορεκτίλα που δεν βλέπεται. Εχει και ορισμένα διαμάντια βέβαια που ξεπετάγονται που και που. Γενικά η υπηρεσία σίγουρα χρίζει βελτίωσης.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, d4mage είπε

Στοίχημα πως σε 5 χρόνια από τώρα θα έχουν βγει άλλες 10 υπηρεσίες συνδρομής και το Netflix θα χτυπιέται στα πατώματα! 

Ποια 5 χρονια; Στην αμερικη το εχουν τριτοτεταρτη επιλογη.

Κατσε να βγαλει φετος η ντισνευ και καναδυο αλλοι τα δικα τους να δεις που θα φτασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι λέτε "αντίο" και υπενίσεστε ότι θα βρείτε τον τρόπο για να συνεχίσετε να βλέπετε τσάμπα. Λες και σας χρωστάει κανείς την υπηρεσία Netflix ή τις ταινίες και σειρές που βγαίνουν. Τι λογική είναι αυτή, δεν μπορώ να καταλάβω. 

Και όχι, δεν είναι δικαίωμα του καθενός να κλέβει ή να μην πληρώνει ακόμα και εάν απλά αντιγράφει τα δεδομένα. Η πνευματική ιδιοκτησία δεν κλέβετε όπως ένα αμάξι και εάν κανείς θέλει να έχει κάτι που έχει παράξει κάποιος άλλος, πρέπει να πάει σύμφωνα με τους κανόνες. 

Εάν σε κάποιον δεν αρέσει να πληρώνει, να ψάξει να βρει free υπηρεσίες και όχι να κλέβει. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mb1984 είπε

Το θετικο είναι ότι μπορεις να γυρισεις πισω και να δεις αν δεν τρώγεσαι και αν εχεις επιχειρηματα. Εσυ εκανες παραθεση δικο μου σχολιο και χρησιμοποίησες τη λεξη καταντια.

Ο τροπος που προσπαθεις να απαξιώσεις τον συνομιλητή είναι της πλακας. Μιλας για ελλειψη μόρφωσης κλπ.  χωρις να ξερεις με ποιον μιλας. Αυτό είναι γνωστο προσον των ηλιθιων. 

Δεν ξερω αν αυτό πιανει στη  βοϊδοσχολή  που πληρωνει ο πατερας σου ή στη δουλεια σου, που παριστάνεις τον ceo με μισθο σερβιτορου, αλλα στον περισσοτερο κοσμο δεν πιανει.

Ελπιζω εσυ που εισαι λεφτάς και ακραια επιτυχημένος, να μη χαλιεσαι που εμεις τα ασχετα παδακια που παμε σχολειο βλέπουμε νετφλιξ δωρεαν, ενώ εσυ πληρωνεις. Θα ηταν και κριμα για έναν Ωναση να σκαει για τα 14 ευρω που τα πληρωνει δια 4 με τους φιλους του. 

Λεφτάδες από τα λιντλ, μετοχοι της πλακας.

Δεν είναι θέμα το αν έχει λεφτά κάποιος ή όχι. Είναι θέμα αν έχει έστω και λίγο σεβασμό για τον κόπο του άλλου. Εσύ που θες να έχεις τζάμπα ένα service(ενώ δεν είναι) δεν δείχνεις σεβασμό και δεν έχεις απολύτως κανένα δικαίωμα να το κάνεις. Εξού και είναι και παράνομο, άσχετα που τέτοιοι νόμοι είναι δύσκολο να επιβληθούν.

 

1 ώρα πριν, Kil'jaeden είπε

Διαβασε κ τα υπολοιπα π γραφω.Κλασσικος σχολιαστης Που θελει να την πει σε καποιον απλα

για να το παιξει εξυπνιδης. Φανταζομαι στο youtube comments section θα κανεις χαμουλη, ε;;;Θα εβαζα το 8ευρο πακετο αλλα μου την εσπασε και θα το βγαλω

μεχρι νεωτερας. Οσο για το 4Κ μερικα επεισοδια Breaking Bad και το Dark tower δε δικαιολογουν (για μενα) την τιμη μιας και βλεπω μονος.

Διάβασα τι γράφεις και στάθηκα στο ότι πληρώνεις κάτι που ΔΕΝ σου κάνει εξ ορισμού, αλλά παραπονιέσαι που αυξήθηκε η τιμή του. 

Χαμούλη δεν θα το έλεγα :) αλλά προσπαθώ!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν με ενδιαφέρουν τα 15 ευρω το μηνα για να βλέπω τιβι, ειναι μικρό ποσό, αλλά με πειράζει να τα δινω χωρίς να έχει κάτι να δω ή να πρέπει να ψάξω να κατεβάσω την σειρά επειδή το νετφλιξ την έκοψε.Τους τελευταίους μήνες τσάμπα το πλήρωνα και θα το σταματούσα έτσι και αλλιώς, απλά η απόφαση μου έγινε πιο εύκολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikosjc είπε

Κοίτα κάτι τέτοιο χρησιμοποιούσα για αγορές παιχνιδιών απο Ινδία, Μεξικό, κλπ. Όμως εδώ μόλις κάνεις σύνδεση ξέρουν απευθείας από που συνδέθηκες. Επίσης το περιεχόμενο είναι Τουρκίας ή Ελλάδας (που μπορεί το Τουρκίας να έχει πιο πολλά, αλλά οκ). Και με τον διαμοιρασμό τι γίνεται; Λειτουργεί κανονικά;

Εχεις οτι εχει η ελλαδα , δεν εχω κανενα προβλημα ουτε με τουρκικα ουτε με ξενες γλωσες .. Μπαινεις κανεις την εγγραφη σου στα αγγλικα μεσω vpn turkey και μετα αλλαζεις γλωσσα σε ελληνικά αν θες ...

Τι εννοείς διαμοιρασμό ; εχω δωσει σε αλλα 3 ατομα και ειμαστε κομπλε 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν με απασχολεί τόσο αν είσαι παράνομος ή όχι. Χρησιμοποιείς κάτι επί πληρωμή χωρίς να καταβάλεις το ανάλογο αντίτιμο; Δεν με νοιάζει ο τρόπος. Αν δεν σου έχει δώσει πρόσβαση η τσέπη η οποιά επενδύει στην πλατφόρμα αυτή είσαι φάουλ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους μοιράζονται την συνδρομή η αύξηση είναι αστεία. Το αν είναι δικαιολογημένη ή μη κλπ αυτό είναι υποκειμενικό και δεν γνωρίζει κανείς μας τον λόγο ή πώς δικαιολογείται εσωτερικά. 

Αν πληρώνει κάποιος μονος του την μεγαλύτερη συνδρομή, του περισσεύουν μια χαρά χρήματα. Μιλάμε για μια συνδρομητική υπηρεσία, ο ορισμός της πολυτέλειας και για όσους ενδιαφέρονται. Επιλογή είναι όχι δικαίωμα. Γιατί τρελένεστε; Δεν σας αρέσει κόψτε την ή μην αγοράσετε ποτέ, δεν καταλαβαίνω το πρόβλημά σας. Γιατί οικονομικό δεν είναι σίγουρα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Kil'jaeden είπε

Καλα , τα λεμε στο πλοιο. Εκανα cancel sub μολις.Εδινα 11,99 για το ανυπαρκτο 4Κ

Αν όντως το έχει κάνει θα το σταματήσω και εγώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτή την στιγμή θα προτιμούσα να έχω μια εταιρεία που θα μου δώσει "δωρο" μια 8Κ οθόνη για το χρονικό διάστημα που θα κάνω χρήση της υπηρεσίας της και θα μου προσφέρει ταινίες και σειρές σε 8Κ στα 100-200 Mbps ροή δεδομένων,έναντι 50-100 ευρώ το μήνα συνδρομής για παρακολούθηση σε αυτή μόνο την τηλεόραση παρά να έχω μια Netflix να μου δίνει ένα 4Κ στα 15-20 mbps για 4 οθόνες σε τιμή ακόμη και στα 5 ευρώ το μήνα

Εγώ ανήκω στην κατηγορία εκείνων των καταναλωτών που δεν έχουν πρόβλημα στο να πληρώσουν αν αυτό που τους προσφέρεται είναι η κορυφή των κορυφών.Για αυτό και δεν θα υπάρξω ποτέ συνδρομητής καμιάς υπηρεσίας διότι δεν υπάρχει,ούτε θα υπάρξει εταιρεία που θα ικανοποιήσει τα τηλεοπτικά μου γούστα

Η λογική να βλέπω 4Κ σε 58 οθόνες στα 15 mbps με κόστος μισό ή 1 ευρώ το μήνα,με αφήνει παγερά αδιάφορο

 

Επεξ/σία από BOURBOULAS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...