Προς το περιεχόμενο

Οι οθόνες της νέας σειράς galaxy s10


UnlockedEvolution

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεί το marketing της Samsung κάθε χρόνο να τα δίνει όλα για να μας πείσει ότι κυκλοφορούν ότι καλύτερο σε χαρακτηριστικά στην κορυφαία τους σειρά smartphone, ΑΛΛΆ φέτος ειδικά η γνώμη μου είναι ότι για τις οθόνες ΔΕΝ είναι ότι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει ποτέ σε smartphone όπως το παρουσιάζουν.

Και εξηγώ: 

1)H οθόνη έχει μία γενικευμένη θαμπάδα, σαν να έχει ένα φίλτρο blur από πάνω.

2)H καινοτομία " μείωσης του μπλε φωτός για είναι πιο friendly για τα μάτια", θεωρώ ότι έχει οδηγήσει σε ένα αποτέλεσμα το λευκό να φαίνεται υπερβολικά θερμό στα όρια του αποδεκτού.  Είναι βέβαια και η τεχνολογία amoled τέτοια που έχει προβληματικά λευκά αλλά αν βάλεις δίπλα δίπλα το s10 με το s7 για παράδειγμα, ε το πρώτο πράγμα που θα πεις δεν είναι:  πο-πο μια οθονάρα για το s10!

Θα ήθελα την άποψη και άλλων χρηστών έτσι να δω αν το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος ή είναι μόνο δικό μου θέμα...

Επεξ/σία από UnlockedEvolution
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στο 10 γιατί δεν βλέπω θαμπάδα? Στο δικό σου ή και σε άλλα 10 έχεις δει θαμπάδα?επειδή είχα και το s7 η οθόνη έχει τεράστια διαφορά μου κάνει εντύπωση που δεν το βλέπεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειδικά σε λευκό φόντο είσαι ευχαριστημένος με την χρωματική απόδοση; Σε εμένα πάντως υπάρχει μια κίτρινο-κόκκινη απόχρωση. Θαμπάδα με την έννοια ότι δεν είναι ας πούμε "crystal clear" απόδοση των προβαλλόμενων αντικειμένων όπως στα εικονίδια των εφαρμογών για παράδειγμα.

Επεξ/σία από UnlockedEvolution
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...