Προς το περιεχόμενο

Δεν ανοίγει το pc


stefanoslio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά το πρόβλημα ξεκίνησε μετά από ένα απλό restart καθώς δεν μου ανοίγε ο browser ενώ ο υπολογιστής κάνει το μπιπ και ξεκινάει κανονικά μετά από 3 δευτέρολεπτα χάνεται?!?! το ρεύμα από τα περιφερειακά(ποντίκι,πληκτρολόγιο κλπ) ενώ στην οθόνη μου δείχνει ότι φορτώνει Αλλά δεν ανοίγει πότε...

Δοκίμασα και έκανα αποσύνδεση τον ssd τίποτα γιατί πιστεύω ότι από κει είναι το πρόβλημα 

Κάθε βοήθεια και άποψη καλοδεχούμενη ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Επεξ/σία από stefanoslio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stefanoslio είπε

Καλησπέρα παιδιά το πρόβλημα ξεκίνησε μετά από ένα απλό restart καθώς δεν μου ανοίγε ο browser ενώ ο υπολογιστής κάνει το μπιπ και ξεκινάει κανονικά μετά από 3 δευτέρολεπτα χάνεται?!?! το ρεύμα από τα περιφερειακά(ποντίκι,πληκτρολόγιο κλπ) ενώ στην οθόνη μου δείχνει ότι φορτώνει Αλλά δεν ανοίγει πότε...

Δοκίμασα και έκανα αποσύνδεση τον ssd τίποτα γιατί πιστεύω ότι από κει είναι το πρόβλημα 

Κάθε βοήθεια και άποψη καλοδεχούμενη ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Αφαίρεσε τις μνήμες ram και δοκίμασε μια - μια να τις τοποθετείς...

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περιφερειακά είναι usb? Αν ναι, τότε μπες στο bios και κοίτα μήπως μια απο τις ρυθμίσεις των usb είναι disabled και κάνε την enabled..

Με τον δίσκο  που λες , ασε τον αρκετή ώρα μήπως φορτώσει αλλιώς οταν ξεκινάει κάνε του restart 2-3 φορές μέχρι να σου βγάλει επιλογή για safe mode και επισκευή κτλ ώστε να μπεις απο εκεί να δείς τι φταίει, μήπως κανα αρχείο των windows κατατράφηκε κτλ..

Και αν τυχών έχει θέμα με την μπαταρία  της μητρικής και σου άλλαξε τίποτα όπως και στις usb, και άλλαξε καμιά σειρά των δίσκων που έχεις..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά δοκιμάστηκαν όλα τα παραπάνω σχεδόν ώσπου τελικά δεν άντεξα και το πήγα στο visionstudio και περιμένω νέα τους για το πόσο θα μου κοστίσει από Τετάρτη..

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, stefanoslio είπε

Παιδια το πρόβλημα τελικά δεν ήταν πουθενά στο hardware..απλά τα windows είχαν ένα discretion και στην ουσία ήθελα ένα φορμάτ 

Μου φαίνεται περίεργη η γνωμάτευση!

Τα μπιπ που ανέφερες σε προτρέπουν σε h/w και όχι s/w κυρίως...

Anyway, εφόσον έλυσες το πρόβλημα όλα καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/7/2019 στις 5:48 ΜΜ, kormos είπε

Μου φαίνεται περίεργη η γνωμάτευση!

Τα μπιπ που ανέφερες σε προτρέπουν σε h/w και όχι s/w κυρίως...

Anyway, εφόσον έλυσες το πρόβλημα όλα καλά...

Σου έβαλα την φάτσα παρα πάνω του μπερδέματος, γιατί δεν κατάλαβες ακόμα μιας και δεν διάβασες καλά το θέμα..

Απλά κόλλησες εκει που διάβασες για ενα μπιπ, αλλά στην ουσία ο TS περιγράφει οτι κάνει μπίπ( ενα όπως πρέπει φυσιολογικά) και το πρόβλημα είναι(ήταν) άλλο..

Δεν λέει πουθενά για πολλά μπιπ ώστε να μην ξεκινάει καθόλου και να φταίει είτε η κάρτα γραφικών, είτε οι μνήμες..🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ZELOMOTH είπε

Σου έβαλα την φάτσα παρα πάνω του μπερδέματος, γιατί δεν κατάλαβες ακόμα μιας και δεν διάβασες καλά το θέμα..

Απλά κόλλησες εκει που διάβασες για ενα μπιπ, αλλά στην ουσία ο TS περιγράφει οτι κάνει μπίπ( ενα όπως πρέπει φυσιολογικά) και το πρόβλημα είναι(ήταν) άλλο..

Δεν λέει πουθενά για πολλά μπιπ ώστε να μην ξεκινάει καθόλου και να φταίει είτε η κάρτα γραφικών, είτε οι μνήμες..🙂

Και εσυ με τέτοια περιγραφή δηλαδή συμπέρανες και επιβεβαιώνεις ότι το πρόβλημα αυτό ήταν στο s/w? :) 

Γιατί ουσιαστικά και τα περιφερειακά usb h/w αποκαλούνται, όπως και ο SSD ... ;) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, kormos είπε

Και εσυ με τέτοια περιγραφή δηλαδή συμπέρανες και επιβεβαιώνεις ότι το πρόβλημα αυτό ήταν στο s/w? :) 

Γιατί ουσιαστικά και τα περιφερειακά usb h/w αποκαλούνται, όπως και ο SSD ... ;) 

Εγω με τέτοια περιγραφή, γι αυτό το έπιασα απο 2-3 μεριές αλλά απ΄ οτι βλέπεις, στην μέση γράφω και για πρόβλημα στα windows με κάποιο κατεστραμμένο αρχείο, αρα το πέτυχα κιόλας αφου τελικά τα windows είχαν το θεματάκι τους..👍🙂;)

Επαναλαμβάνω λοιπόν οτι εσυ κόλλησες στην πεταχτή ανάγνωση που έκανες διαβάζοντας κάπου την λέξη μπιπ και κατευθείαν νόμισες οτι κάνει πολλά μπιπ ωστέ να έχει θέμα με μνήμες είτε με κάρτα γραφικών που δεν είπες καν..:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...