Προς το περιεχόμενο

Ποιες σειρες βλεπετε/θα δειτε?


jamesmay

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μερικές ιδέες ακόμα:

  • The Affair (άρχισε ο 5ος και τελευταίος κύκλος)
  • Homeland (αναμένεται ο 8ος και τελευταίος)
  • Sinner (αναμένεται ο 3ος)
  • True Detective (τέλειωσε ο 3ος)
  • Babylon Berlin (αναμένεται ο 3ος)
  • Peaky Blinders (κυκλοφόρησε ο 5ος)
  • Billions (αναμένεται ο 5ος)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έψαχνα σειρές για engineering και ένα σάιτ μου έβγαλε αυτές αλλά έχω αμφιβολίες...οποιος τις γνωρίζει να μου πει ποιες έχουν σχέση

 

How I met your mother

Black mirror

South park 

Rick and Morty

Arrested development

The big bang theory

Westworld

Stranger things 

 

Επεξ/σία από arnold94
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 minutes ago, arnold94 said:

Έψαχνα σειρές για engineering και ένα σάιτ μου έβγαλε αυτές αλλά έχω αμφιβολίες...οποιος τις γνωρίζει να μου πει ποιες έχουν σχέση

 

How I met your mother

Black mirror

South park 

Rick and Morty

Arrested development

The big bang theory

Westworld

Stranger things 

 

Enginneering?

Αν δεν εννοείς κάτι παντελώς άλλο, έτσι πολύ πρόχειρα Silicon Valley και Mythic Quest δες, και για κάτι διαφορετικό, Devs. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, tonypapadovic είπε

Enginneering?

Αν δεν εννοείς κάτι παντελώς άλλο, έτσι πολύ πρόχειρα Silicon Valley και Mythic Quest δες, και για κάτι διαφορετικό, Devs. 

Α οκ οπότε αυτές που παρέθεσα δεν έχουν σχέση με μηχανικούς κ.τ.λ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει το Westworld και το Black Mirror ας πούμε ότι έχουν να κάνει φουλ με τεχνολογία γενικά (όχι όλα τα επεισόδια του Black Mirror, αλλά να το δεις)

Rick and Morty έχει να κάνει με επιστήμη (είναι μια ωραία τρέλα) και The big bang theory ομοίως, και με πιο πολλά geeky/pop culture στοιχεία 

Άλλες που βασίζονται και στις πραγματικές ιστορίες αν θες να δεις πώς γίνονται unicorns οι startups:

Super Pumped: The Battle for Uber (η ιστορία της Uber)
WeCrashed (η ιστορία της WeWork)

Νομίζω το  Netflix έχει και το Playlist (Spotify) αλλά δεν το έχω δει

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/9/2023 στις 12:31 ΜΜ, tonypapadovic είπε

Εντάξει το Westworld και το Black Mirror ας πούμε ότι έχουν να κάνει φουλ με τεχνολογία γενικά (όχι όλα τα επεισόδια του Black Mirror, αλλά να το δεις)

Rick and Morty έχει να κάνει με επιστήμη (είναι μια ωραία τρέλα) και The big bang theory ομοίως, και με πιο πολλά geeky/pop culture στοιχεία 

Άλλες που βασίζονται και στις πραγματικές ιστορίες αν θες να δεις πώς γίνονται unicorns οι startups:

Super Pumped: The Battle for Uber (η ιστορία της Uber)
WeCrashed (η ιστορία της WeWork)

Νομίζω το  Netflix έχει και το Playlist (Spotify) αλλά δεν το έχω δει

ωραιο το playlist , thanks. πολυ καλοφτιαγμενο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή με έχουν ζαλίσει 2 φίλοι μου να δω στο Netflix dear child και burning body και επειδη δεν έχω χρόνο για χάσιμο: είναι κάτι πραγματικά αξιόλογο (δεν με ενδιαφέρει αν δεν είναι πρωτότυπο) ή είναι κάτι απλά καλογυρισμενο για να περάσει η ώρα ; 

Επεξ/σία από Lotof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Lotof είπε

Επειδή με έχουν ζαλίσει 2 φίλοι μου να δω στο Netflix dear child και burning body και επειδη δεν έχω χρόνο για χάσιμο: είναι κάτι πραγματικά αξιόλογο (δεν με ενδιαφέρει αν δεν είναι πρωτότυπο) ή είναι κάτι απλά καλογυρισμενο για να περάσει η ώρα ; 

Μέτρια και τα 2 το dear child καλύτερο από το burning body βέβαια. Ξεκινα με το πρώτο και βλέπεις αν και είναι σειρά του 7 με ότι αυτό συνεπάγεται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Arkin said:

Μέτρια και τα 2 το dear child καλύτερο από το burning body βέβαια. Ξεκινα με το πρώτο και βλέπεις αν και είναι σειρά του 7 με ότι αυτό συνεπάγεται. 

Καλά το φαντάστηκα. Ειδικά όταν παίζουν στο 6.5 με 7 στο IMDb μιλάμε ρεαλιστικά για κάτι πολύ χειρότερο. Ένας από τους 2 φίλους μου λέει προτιμάει το ισπανικό λόγω της πρωταγωνίστριας……

Επεξ/σία από Lotof
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Lotof είπε

Καλά το φαντάστηκα. Ειδικά όταν παίζουν στο 6.5 με 7 στο IMDb μιλάμε ρεαλιστικά για κάτι πολύ χειρότερο. Ένας από τους 2 φίλους μου λέει προτιμάει το ισπανικό λόγω της πρωταγωνίστριας……

Ισως να μην εχουν δει πολλες σειρες και να μην εχουν να συγκρινουν. Εχει πολλες σειρες το netflix με 5 6 βαθμολογια που τις βλεπει ο κοσμος παρολο που δεν βλεπονται οταν εχεις δει τις καλυτερες που υπαρχουν. Αυτη με το 7.6 να τη δεις την αλλη οχι το 6.5 παρα ειναι χαμηλα για σειρα συνηθως το χαμηλοτερο που μπορεις να πεις οτι βλεπετε ειναι μεχρι 7.5 και αυτο κατα περιπτωσεις. Και σε ταινια πηγαινουμε στο 6 με 6.5 σπανια να ειναι καλη οταν εχει χαμηλοτερη βαθμολογια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/9/2023 στις 5:15 ΜΜ, xavier είπε

ωραιο το playlist , thanks. πολυ καλοφτιαγμενο

ειδα και το https://www.imdb.com/title/tt15392100/  billion dollar code, στο ιδιο κονσεπτ περιπου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/9/2023 στις 10:06 ΠΜ, Lotof είπε

Επειδή με έχουν ζαλίσει 2 φίλοι μου να δω στο Netflix dear child και burning body και επειδη δεν έχω χρόνο για χάσιμο: είναι κάτι πραγματικά αξιόλογο (δεν με ενδιαφέρει αν δεν είναι πρωτότυπο) ή είναι κάτι απλά καλογυρισμενο για να περάσει η ώρα ; 

Αν δεν περιμενεις να δεις κατι συγκλονιστικο, μια χαρα ειναι και τα δυο. Τα ειδα πολυ ευχαριστα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...