Προς το περιεχόμενο

Public και Media Markt έσονται εις σάρκαν μίαν


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, k_w_t είπε

Tο κυριοτερο προβλημα του Public ειναι οτι εχουν 3 διαφορετικα ERP .... Αλλο για παραγγελιες αλλο ταμειακο αλλο για logistics.

Εαν βαλουν το WWS της MEDIA θα λυθουν πολλα προβληματα..

Ασε που για μια παραγγελια εμπλεκονται και αλλοι τοσοι χωρις να το ξερεις..

(κανει pick ενας πωλητης το πρωι,τσεκαρει ο αποθηκαριος και κλεινει την παραγγελια ενας ταμειας)

Αντι να βαλουν 1 ατομο που θα εχει μονο αυτην την δουλεια ταλαιπωρουν 1 απο καθε τμημα...

Μου χει τυχει υπαληλος να χει βουτηξει την παραγγελια eshop και να εχει βαλει αλλο ασε ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Μου χει τυχει υπαληλος να χει βουτηξει την παραγγελια eshop και να εχει βαλει αλλο ασε ....

Οταν λες  να εχει βουτηξει ?

Συνηθως τα ακριβα (κινητα,laptops ktl ) μπαινουν σε ειδικη ντουλαπα και τιμολογουνται αφου σκαναριστουν (και το serial)....

Οποτε πολυ δυσκολο αυτο που λες να σου εβαλαν κατι αλλο...

Τωρα εαν σου εγινε με κανενα βιβλιο τυπου "Ο Μικρος πριγκηπας"  που βγαινει απο 5 εκδοτικους οικους με 12 διαφορετινα ISBN εκει παλι θα κολλαγε στο τελικο σκαναρισμα...

Δεν θα εκλεινε η παραγγελια  γιατι δεν θα ταιριαζει το Barcode... (Mονο εαν ειχαν κολλησει λαθος δικο τους barcode πανω απο το εργοστασιακο μπορει να γινει)

Επεξ/σία από k_w_t
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο κανουν τωρα  απο ντουλαπι το πανε ταμειο . Δε μιλαω για χαζοβιβλιο των 5 ευρω . Επισης και ο γερμανος παραγγελια απο eshop και μου ειχαν πακετο με αλλο code που μεσα ειχε αλλο ps4  απλο αντι  αυτο που ειχα παραγγηλει . Πως εκλεισαν την παραγγελια ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Αυτο κανουν τωρα  απο ντουλαπι το πανε ταμειο . Δε μιλαω για χαζοβιβλιο των 5 ευρω . Επισης και ο γερμανος παραγγελια απο eshop και μου ειχαν πακετο με αλλο code που μεσα ειχε αλλο ps4  απλο αντι  αυτο που ειχα παραγγηλει . Πως εκλεισαν την παραγγελια ;

Αυτο με το ντουλαπι το εκανε παντα το Public..

Ο Γερμανος ειναι της Cosmote εδω και πολλα χρονια ... Καμια σχεση με Public

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν φαν του Μεντιαμαρκτ από την στιγμη που άνοιξε. Σχεδον όλα τα ακριβά μου ηλεκτρονικά τα έχω πάρει από εκει. Αλλά πλέον έχει πααααρα πολύ καιρό να βάλει όχι σούπερ αλλά έστω πολύ καλή προσφορά... Έχει καταντήσει μια από τα ίδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, techon1 είπε

Εννοείται ρε φίλε. Σκέψου ώρες και ώρες που έχεις σπαταλήσει ψάχνωντας τη χαμηλότερη τιμή, συγκρίνοντας μεταξύ καταστημάτων και όλα αυτά τα μαρτύρια. Ενώ τώρα με τη μία θα πηγαίνεις στη μοναδική τιμή, την ακριβότερη.

...για να μην πούμε ότι ούτως η άλλως στις καλές προσφορές όλοι οι "μεγάλοι παίχτες" κλείδωναν στην ίδια τιμή! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, k_w_t είπε

Αυτο με το ντουλαπι το εκανε παντα το Public..

Ο Γερμανος ειναι της Cosmote εδω και πολλα χρονια ... Καμια σχεση με Public

Για την ακρίβεια τα Παμπλικ τα έχει ο Γερμανός, ιδρυσε την αλυσίδα του και στο πικ της την πούλησε στην Κόσμοτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολυ φοβαμαι τις συγχωνευσεις σε περιοδους που η κριση

καλπαζει εδω και μια 10ετια ενω φως στο τουνελ δεν φαινεται

και καθοτι ακομη χειροτερα εχουμε υποθηκευσει το μελλον μας μεχρι το 2060 

Επεξ/σία από panagiotou
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, eko13 είπε

Για την ακρίβεια τα Παμπλικ τα έχει ο Γερμανός, ιδρυσε την αλυσίδα του και στο πικ της την πούλησε στην Κόσμοτε.

Eιπα εδω και πολλα χρονια .... Τοτε δεν υπηρχαν public ... Tοτε ειχε Γερμανος - Multirama...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό το άγχος σας για τις τιμές και τα μονοπώλια, αλλά κανείς δεν κάνει λόγο για τις μελλοντικές απολύσεις εργαζομένων και το κλείσιμο πολλών καταστημάτων MediaMarkt που θα ακολουθήσουν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, billydim είπε

Καλό το άγχος σας για τις τιμές και τα μονοπώλια, αλλά κανείς δεν κάνει λόγο για τις μελλοντικές απολύσεις εργαζομένων και το κλείσιμο πολλών καταστημάτων MediaMarkt που θα ακολουθήσουν 

Μεσω αυτης της συγχωνευσης, προφανως και θα σωζονται καποιες θεσεις εργασιας. Παει καιρος που δεν πηγαινουν καλα τα Mediamarkt στη  χωρα μας. Τωρα για τις συνθηκες εργασιας, αλλά και τους μισθους των εργαζομενων ειναι μεγαλη η συζητηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, james01gr είπε

βασικά το ότι μπήκε το πλαίσιο στην αγορά των λευκών ειδών ίσως δεν είναι τελικά τόσο κακή είδηση. στην αρχή μου φαινόταν άσχημη, τώρα που έμειναν 2... μάλλον κάτι ήξερε το πλαίσιο;

Γράφεις λευκά είδη και αυτομάτως το μυαλό μου πήγε σε σεντόνια , κουρτίνες, σεμεδάκιααααααααα

Δεν παραξενεύτηκα όμως..τους έχω ικανούς

Προ χρόνια σε μεγάλη εταιρία που δούλευα αγοράζανε καφέ, γάλατα, κωλόχαρτα από το πλαίσιο..

Επεξ/σία από ΜΑΝΩΛΗΣ1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Από τις 2 μακράν χειρότερες εταιρείες δημιουργείται ένα τερατούργημα χωρίς ανταγωνισμό. Αλλά να ξέρετε ο Έλληνας γουστάρει τη παλουκα του να νιώθει μηδενικό όταν μπαίνει σε ένα τέτοιο μαγαζί. Και τα λεφτά του δεν μένουν στον τόπο του!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, milanmaniac είπε

Παντρεύονται; 

ναι που ναι το παράξενο; σε ελεύθερη χωρά ζούμε ... έτσι πληροφοριακά θα μαι και παρανυφάκι στον γάμο τους😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...