Προς το περιεχόμενο

Η Nvidia ανακοίνωσε τη νέα σειρά καρτών γραφικών GeForce RTX Super


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πραγματικα διαβασα πολλα στα σχολια αλλα θα πω και εγω το εξης οποιος εχει απο gtx 950-1050-1050ti-960=εχει μια αξιοπρεπης καρτα γραφικων μην σας περνουν τα μυαλα οι καινουργιες καρτες που βγαινουν 

 

επισης οσοι εχουν απο rx 470-gtx 970 και πανω εχουν αρκετη ζωη ακομη θα βγαλουν αλλα δυο χρονια με τρια σιγουρα ολα στα high 

 

επισης αλλο ενα οταν εχετε οθονη που ειναι 60hz ΒΓΑΖΕΙ ΜΟΝΟ 60 fps για αυτο τσεκαρετε την αναλυση σας δειτε μεχρι ποσα hz παει και κλειδωστε την καρτα να μην σηκωνει περισσότερα fps γιατι θα ειναι και ποιο ξεκουραστη και δεν θα υπαρχουν fps drops

 

οσο για εδω μεσα που ακουσα σχολια τις περισσότερες φορες αναρωτιεμαι αν αληθεια εχουν δει τις τιμες ως καινουργιων προτου βγαλουν αγγελια πχ βλεπω ραμ που στο σκρουτζ την βρισκω με 32 την πουλαει 30.......ναι το εχω δει και αυτο οι περισσότερες αγγελιες εδω μεσα ειναι οτι ναναι τσεκαρετε καλα πριν πουλησετε κατι τι θα πουλησετε και οχι την rx δεν θα την παρει κανενας αν την πουλησετε 10 ευρω ποιο κατω απο την τιμη της στο skroutz ουτε τον ryzen διοτι στο skroytz εχουν και εγγυηση

 

Α και οσο για τις rtx τωρα ειναι ακριβες αυριο θα ειναι budget καρτουλες που θα παιζουν τα παντα και αν νομιζει καποιος οτι τσαμπα τοσα λεφτα σκεφτειται αυτους που πηραν την 6800, 7950gt, 8800 και μετα απο 2-3 χρονια δεν επαιζαν τιποτα ειδικα οι δυο πρωτες, πραγματικα μακαρι να ξαναζήσουμε τετοιες εποχες διοτι απο εκει που οι τωρινες παιζουν με το ζορι 4κ σε 5 χρονια θα εχουμε καρτες που θα τρεχουνε 8κ αλλα το μονο μειον οτι καθε προηγουμενη γενια θα ειναι πραγματικα ενα σκουπιδι

Επεξ/σία από weros
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια μια βοηθεια γιατι θελω να αγορασω pc αμα παρω αυτην την καρτα θα μου παιζει καλα το φορτνιτε? γιατι τωρα το παιζω στο κινητο και κολαει λιγο ειδικα οταν με παιρνουν τηλεφωνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα.Δλδ το ''δυνατό'' μιας σειράς,απο T έγινε S?Αυτο?Κ γιατί ν μπούν σε όλο αυτο το marketing?Εκτός αν βγεί κ Τ,οπότε.........

Λολ TI ήθελα να γράψω.............

Επεξ/σία από pekou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είχε βγει η 2070 περίμενα να έχει παρόμοιες επιδόσεις με τη 1080ti. Λάθος εκτίμηση. Άργησε σχεδόν 1 χρόνο να γίνει αυτό και αν η amd δεν έβγαζε τη 5700, η nvidia ούτε που θα ασχολούνταν. Αν δεν υπάρχει ανταγωνισμός αυτό είναι αναμενόμενο (δείτε πως τρέχει τώρα η intel). Η πρώτη γενιά rtx ήταν καθαρά μια κοροιδία. Με την 2080 να έχει ίδιες επιδόσεις με μια 1080ti και να κοστίζει τότε ίδιο. Πλέον βρίσκεις 1080ti στο ebay με 400 ευρώ. Η μόνη διαφορά ήταν το rtx που υποστηρίζοταν τότε από 2-3 παιχνίδια με τεράστια πτώση στα fps. Να δούμε τι θα γίνει του χρόνου με την είσοδο της intel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άθλια ονομασία το super

έτσι θα ήταν πιο ωραίο

RTX 2060 - > RTX 2065
RTX 2070 - > RTX 2075
RTX 2080 - > RTX 2085

Επεξ/σία από mkp
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, thor777 είπε

Ποιο σωστά οι επιδόσεις που θα είχαν οι πρώτες RTX κάρτες αν η AMD δεν ήταν τα ζώα μου αργά. Η nvidia επιταχύνει και επιβραδύνει όποτε θέλει και παίζει με τις τιμές ανάλογα με τον ανταγωνισμό. Αν η Nvidia πήγαινε full speed απο την σειρά 900 μέχρι σήμερα η AMD δεν θα υπήρχε στον χάρτη όσο αφορά τις discrete κάρτες γραφικών.

Να δεις τι μου θυμίζει αυτό που λες ……. Α! ναι τα ίδια έλεγαν τα intel fan boys για την AMD , στην προ Ryzen εποχή . Δεν κάνει κακό να είμαστε λίγο συγκρατημένοι  .. Γιατι απλα δεν ξερεις ποτε τι γινεται 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, thor777 είπε

Ναι δεν διαφωνώ, βέβαια οι RTX δεν έχουν καν κλείσει χρόνο ακόμα  για να απαξιωθούνε. Εγώ απάντησα στον φίλο απο πάνω ο οποίος είπε οτι είναι κορόιδο όποιος πάρει τις Super ενώ ο ίδιος θα είχε σκάσει δεν ξέρω και εγώ πόσα για να πάρει την RTX 2080. Όσο να'ναι ακούγεται κάπως ...

Όταν βγαίνει κάτι καινούριο, δεν απαξιώνεται το παλιό αν ο κάτοχος του κάνει ακόμα τη δουλειά του και τον εξυπηρετεί αυτό που έχει.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε θα είναι διαθέσιμες; Γνωρίζει κάποιος;

(στο τσακ με πρόλαβαν τα νεα οτι θα βγάλει τις super πριν λίγο καιρό. Με το που κυκλοφορήσουν θα δω πόσο θα πεσει η τιμή των 2070 ...και πόσο κοστίζουν οι 2070 Super για να αποφασίσω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...