Προς το περιεχόμενο

Η Nvidia ανακοίνωσε τη νέα σειρά καρτών γραφικών GeForce RTX Super


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εγω βλεπω 30fps και πεφτει και στα 26 αρκετες φορες στο one x. Unplayable με λιγα λογια. 

εγω μια χαρα playable ακουσα απο τον αφηγητη να λεει ...και μια χαρα το εχω δει απο κοντα χωρις κανενα θεμα ,σε αντιθεση με pc !!! αλλες τεχνικες γραφικων στις κονσολες οι οποιες δινουν καλυτερα αποτελεματα σε τηλεορασεις 4κ 50"+  .....προσωπικα θεωρω πολυ τιμια τα 400 ευρω του xbox one X για τετοιες αναλυσεις σε τοσο μεγαλες οθονες TV  ,οταν σε pc εχεις σκασεις τα τετραπλασια χρηματα για να παιζεις σε 27αρες οθονες αντε 32αρες .....δεν συγκρινεται η θεαση και το οπτικο αποτελεσμα με ενα pc που θα προβαλει σε 27" μεσες ακρες και οχι 4κ κατα πλειοψηφια ,αλλιως τα πραγματα σε κοστος εκτινασονται πολυ παραπανω !!! βεβαια ο αφηγητης στο τεστ ,δεν μας ειπε εαν χρησιμοποιησε τηλεοραση με hdmi 2.1 ή 2.0 ....απο οτι καταλαβα σε hdmi 2.0 το πολυ να χρησιμοποιησαν απο την ημερομηνια που αναγραφει ποτε ανεβηκε το βιντεακι !!!

Επεξ/σία από georgetsl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, georgetsl είπε

εγω μια χαρα playable ακουσα απο τον αφηγητη να λεει ...και μια χαρα το εχω δει απο κοντα χωρις κανενα θεμα ,σε αντιθεση με pc !!! αλλες τεχνικες γραφικων στις κονσολες οι οποιες δινουν καλυτερα αποτελεματα σε τηλεορασεις 4κ 50"+  .....προσωπικα θεωρω πολυ τιμια τα 400 ευρω του xbox one X για τετοιες αναλυσεις σε τοσο μεγαλες οθονες TV  ,οταν σε pc εχεις σκασεις τα τετραπλασια χρηματα για να παιζεις σε 27αρες οθονες αντε 32αρες .....δεν συγκρινεται η θεαση και το οπτικο αποτελεσμα με ενα pc που θα προβαλει σε 27" μεσες ακρες και οχι 4κ κατα πλειοψηφια ,αλλιως τα πραγματα σε κοστος εκτινασονται πολυ παραπανω !!!

Οπως το βλεπει ο καθενας φιλε μου. Και εγω σε 42αρα και 55αρα επαιζα σε κονσολες στο pc παιζω σε 29αρα ultrawide και εχω 1.5 χρονο να παιξω σε μεγαλη οθονη. 75fps πολυ καλο ppi κορυφαια γραφικα mouse/keyboard. Οι κονσολες ειναι πολυ τιμιες για την τιμη που εχουν. Αλλα δεν μπορουν να συγκριθουν με ενα καλο pc. Το καλυτερο ειναι ενα ps4 pro για τα exclusives και ενα pc του 1000αρικου. Το xbox δεν εχει κανενα λογο υπαρξης μιας και οτι παιχνιδια εχει τα παιζει ο καθε υπολογιστης. Για αυτο η sony τα παει περιφημα στις πωλησεις. Εχει καποια κορυφαια exclusives και εκει πατανε οι κονσολες. Τα multiplatform παιχνιδια ενα pc θα τα παιζει παντα καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Οπως το βλεπει ο καθενας φιλε μου. Και εγω σε 42αρα και 55αρα επαιζα σε κονσολες στο pc παιζω σε 29αρα ultrawide και εχω 1.5 χρονο να παιξω σε μεγαλη οθονη. 75fps πολυ καλο ppi κορυφαια γραφικα mouse/keyboard. Οι κονσολες ειναι πολυ τιμιες για την τιμη που εχουν. Αλλα δεν μπορουν να συγκριθουν με ενα καλο pc. Το καλυτερο ειναι ενα ps4 pro για τα exclusives και ενα pc του 1000αρικου. Το xbox δεν εχει κανενα λογο υπαρξης μιας και οτι παιχνιδια εχει τα παιζει ο καθε υπολογιστης. Για αυτο η sony τα παει περιφημα στις πωλησεις. Εχει καποια κορυφαια exclusives και εκει πατανε οι κονσολες. Τα multiplatform παιχνιδια ενα pc θα τα παιζει παντα καλυτερα.

29αρα ναι αλλα οχι σε 4κ αναλυση:) !!! το xbox one X εχει λογο υπαρξης αφου ειναι ανωτερο σε ολα τα επιπεδα απο το ps4 pro και εχει αρκετα πολυ καλα games συν το γεγονος οτι εχει πολλα περιθωρια βελτιωσης απο τις εταιριες παραγωγης games για την εν λογω κονσολα  ....προσωπικα δεν με ενδιαφερουν τα exclusives ...οσο η ποιοτητα σε γραφικα !!! 

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, georgetsl είπε

29αρα ναι αλλα οχι σε 4κ αναλυση:) !!! το xbox one X εχει λογο υπαρξης αφου ειναι ανωτερο σε ολα τα επιπεδα απο το ps4 pro και εχει αρκετα πολυ καλα games συν το γεγονος οτι εχει πολλα περιθωρια βελτιωσης απο τις εταιριες παραγωγης games για την εν λογω κονσολα  ....προσωπικα δεν με ενδιαφερουν τα exclusives ...οσο η ποιοτητα σε γραφικα !!! 

Ναι εδω μαζι σου. Αν μου βαλεις να διαλεξω ομως 4K 30fps medium γραφικα η 1080 75fps ultra θα διαλεξω το δευτερο. Ο καθενας μας εχει ενα pc. Με μια gpu των 250 ευρω μπορει να εχει καλυτερα γραφικα απο ενα one x. Τηλεοραση 4K ολοι εχουμε ειναι πολυ φθηνοτερες απο τα καλα monitors 1440p. Πιστευω οτι ο συνδιασμος κονσολας-ps4 ειναι ο ιδανικος. Το xbox χρειαζεται exlusives. Δεν θα προτιμουσες να παιξεις forza 4 σε ενα pc και να εχεις τη δυνατοτητα να παιξεις uncharted god of war last of us στο ps4? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ναι εδω μαζι σου. Αν μου βαλεις να διαλεξω ομως 4K 30fps medium γραφικα η 1080 75fps ultra θα διαλεξω το δευτερο. Ο καθενας μας εχει ενα pc. Με μια gpu των 250 ευρω μπορει να εχει καλυτερα γραφικα απο ενα one x. Τηλεοραση 4K ολοι εχουμε ειναι πολυ φθηνοτερες απο τα καλα monitors 1440p. Πιστευω οτι ο συνδιασμος κονσολας-ps4 ειναι ο ιδανικος. Το xbox χρειαζεται exlusives. Δεν θα προτιμουσες να παιξεις forza 4 σε ενα pc και να εχεις τη δυνατοτητα να παιξεις uncharted god of war last of us στο ps4? 

κοιτα ...εχουν αλλαξει λιγο τα πραγματα στις τηλεορασεις ...πλεον οι καλες 4κ υποστηριζουν hdmi 2.1 οπως και το xbox one X ,οπου θεωρητικα μια εταιρια που βγαζει games εαν θελει να τα χρησιμοποιησει στο αμεσο μελλον ,θα μπορει να παραγει ενα game εως τα 120hz otan o καταναλωτης χρησιμοποιησει ενα καλωδιο hdmi 2.1 ....to hardware υπαρχει πλεον ανοιχτο για ολους , οι προγραμματιστες ειναι το θεμα εαν θα το πραξουν ....4κ τηλεοραση αγοραζεις με 500ευρω πλεον αλλα υπαρχουν και των 800 ευρω και των 1000 και των 1500 ...των παραπανω ευρω δεν αναφερω γιατι δεν ειναι ρεαλιστικο να το κανω ....θεωρητικα λοιπον και πρακτικα ,εαν καποιος παρει μια τηλεοραση με hdmi 2.1 και ενα xbox one X που εχει θυρα 2.1 ,με το αντιστοιχο καλωδιο θα μπορει να απολαυσει μεχρι τα 120hz εικονα στα 4κ ....θες 100 ? 80 ?? παλι μεσα ειμαστε ....απλα το point μου ειναι οτι οι κονσολες ειναι και θα γινουν ακομα πολυ πιο ισχυρες απο τα pc στο θεμα games....και ηδη εχουν ξεκινησει !!! δεν ξερω με τις επερχομενες γενιες κονσολων εαν αξιζει καποιος να εχει game pc πια !!!

Επεξ/σία από georgetsl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, georgetsl είπε

κοιτα ...εχουν αλλαξει λιγο τα πραγματα στις τηλεορασεις ...πλεον οι καλες 4κ υποστηριζουν hdmi 2.1 οπως και το xbox one X ,οπου θεωρητικα μια εταιρια που βγαζει games εαν θελει να τα χρησιμοποιησει στο αμεσο μελλον ,θα μπορει να παραγει ενα game εως τα 120hz otan o καταναλωτης χρησιμοποιησει ενα καλωδιο hdmi 2.1 ....to hardware υπαρχει πλεον ανοιχτο για ολους , οι προγραμματιστες ειναι το θεμα εαν θα το πραξουν ....4κ τηλεοραση αγοραζεις με 500ευρω πλεον αλλα υπαρχουν και των 800 ευρω και των 1000 και των 1500 ...των παραπανω ευρω δεν αναφερω γιατι δεν ειναι ρεαλιστικο να το κανω ....θεωρητικα λοιπον και πρακτικα ,εαν καποιος παρει μια τηλεοραση με hdmi 2.1 και ενα xbox one X που εχει θυρα 2.1 ,με το αντιστοιχο καλωδιο θα μπορει να απολαυσει μεχρι τα 120hz εικονα στα 4κ ....θες 100 ? 80 ?? παλι μεσα ειμαστε ....απλα το point μου ειναι οτι οι κονσολες ειναι και θα γινουν ακομα πολυ πιο ισχυρες απο τα pc στο θεμα games....και ηδη εχουν ξεκινησει !!! δεν ξερω με τις επερχομενες γενιες κονσολων εαν αξιζει καποιος να εχει game pc πια !!!

Τα γνωριζω αυτα οσον αφορα το vrr και το freesync που υποστηριζουν αρκετες τηλεορασεις σημερα μαζι με το one x. 

 

Οσον αφορα τις επιδοσεις ενα ps4 pro εχει επιδοσεις μιας 1060 το one x εχει επιδοσεις μιας 1660. Υπολειπονται αρκετα σε cpu ομως. Οι νεες κονσολες ps5/xbox scarlet θα εχουν καπου στα 10tflops δυναμη. Μιλαμε για καρτα αντιστοιχη με μια 1080 του 2016. 4Κ 120fps ουτε με 2080ti δεν μπορουμε να εχουμε σημερα. Η 2080ti των 1300 ευρω δεν μπορει να κρατησει σε αρκετα παιχνιδια 4K 60fps. Σε 1-2 χρονια οταν με το καλο ερθουν οι νεες κονσολες η δυνατοτητες που θα εχουν σε ισχυ θα τις εχεις με μια καρτα των 200 ευρω στον υπολογιστη. 4Κ 120fps σε κονσολες ισως δουμε μετα το 2030. Για την ωρα επικρατει το 4k 30fps με πτωση και στα 25 στο one x αυτα και οχι με ultra γραφικα οπως στον υπολογιστη. Με κονσολες ασχολουμαι χρονια και ειχα μαθει στα 30fps. Μολις πας στα 60 η παραπανω ομως δεν μπορεις να ξανα πας στα 30.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Arkin είπε

Οπως το βλεπει ο καθενας φιλε μου. Και εγω σε 42αρα και 55αρα επαιζα σε κονσολες στο pc παιζω σε 29αρα ultrawide και εχω 1.5 χρονο να παιξω σε μεγαλη οθονη. 75fps πολυ καλο ppi κορυφαια γραφικα mouse/keyboard. Οι κονσολες ειναι πολυ τιμιες για την τιμη που εχουν. Αλλα δεν μπορουν να συγκριθουν με ενα καλο pc. Το καλυτερο ειναι ενα ps4 pro για τα exclusives και ενα pc του 1000αρικου. Το xbox δεν εχει κανενα λογο υπαρξης μιας και οτι παιχνιδια εχει τα παιζει ο καθε υπολογιστης. Για αυτο η sony τα παει περιφημα στις πωλησεις. Εχει καποια κορυφαια exclusives και εκει πατανε οι κονσολες. Τα multiplatform παιχνιδια ενα pc θα τα παιζει παντα καλυτερα.

κα

 

38 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ναι εδω μαζι σου. Αν μου βαλεις να διαλεξω ομως 4K 30fps medium γραφικα η 1080 75fps ultra θα διαλεξω το δευτερο. Ο καθενας μας εχει ενα pc. Με μια gpu των 250 ευρω μπορει να εχει καλυτερα γραφικα απο ενα one x. Τηλεοραση 4K ολοι εχουμε ειναι πολυ φθηνοτερες απο τα καλα monitors 1440p. Πιστευω οτι ο συνδιασμος κονσολας-ps4 ειναι ο ιδανικος. Το xbox χρειαζεται exlusives. Δεν θα προτιμουσες να παιξεις forza 4 σε ενα pc και να εχεις τη δυνατοτητα να παιξεις uncharted god of war last of us στο ps4? 

παρα πολυ σωστος !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή με λίγα λόγια, η Radeon 7, έμεινε και άλλο πίσω, πλέων ανταγωνίζεται την RTX 2070 SUPER, μιας κ σύμφωνα με την nvidia είναι 10% καλύτερη από 1080 Ti η 2070 Super

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααααχ, ακομη μια χρονια που η 1080 μου θα κανει τη δουλιτσα της οπως πρεπει στα 1440p/60fps και δεν θα χρειαστει να δωσω φραγκο για αναβαθμιση. Ωραια νεα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, gdriver είπε

μου φαίνεται πως ήδη οι γκουρού των καρτών , έχουν αρχίσει να πειραματίζονται με crossflash firmware από 2060 super σε 2060.

Link?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, gdriver είπε

μου φαίνεται πως ήδη οι γκουρού των καρτών , έχουν αρχίσει να πειραματίζονται με crossflash firmware από 2060 super σε 2060.

αμα ισχυει αυτο εχει να πεσει πολυ γελιο..................

5 ώρες πριν, Arkin είπε

Link?

δεν υπαρχει ακομα ρε συ........μπορει να μην ισχυει καν αυτο..............

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και τωρα νεα καρτα γραφικων με καινουργιο συμπυκνωμενο cuda core  επεξεργαστιστη  στη ιδια τιμη

σαν διαφημιση αποριπαντικου ,νεα συνθεση καθε 6/8 μηνες

καλα μας τα κανεις nvidia εσει που παμε και αγοραζουμε οτι μ@λ@κι@ βγαλεις λες και χρειαζεται !

Επεξ/σία από makhs83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...