Προς το περιεχόμενο

Πρόταση για σειρά σε 57χρονο


Edel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους! 

Λοιπόν έχω την εξής ερώτηση. Τι σειρά από νετφλιξ θα βάζατε σε άνθρωπο 57 χρονών να δει ο οποίος δεν έχει καμία επαφή με το κόσμο των σειρών? Τα πιο σκληρά που έχει δει είναι Μπρούσκο και Survivor :P

Θα ήθελα να κάνω τη δοκιμή, μου ρθε στο μυαλό το breaking bad αλλά δε ξέρω. 

Μιλάω για το πατέρα μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Breaking bad σιγουρα. Το casa παει σε πιο νεανικο κοινο. Τσεκαρε και boardwalk empire και σιγουρα τα the wire/sopranos. Ισως και το six feet under.

Μιλάω εκ πείρας μιας το ίδιο θέμα εχω και εγώ με την μητέρα μου η οποία εχει λίγο καιρό που μπήκε στο netflix. 

Η αρχή έγινε με casa συνέχισε με breaking bad και μετά με peaky blinders. Και όπως είπε και ο φίλος από πάνω σίγουρα chernobyl. 

 

Επεξ/σία από cons1985
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Edel είπε

Καλησπέρα σε όλους! 

Λοιπόν έχω την εξής ερώτηση. Τι σειρά από νετφλιξ θα βάζατε σε άνθρωπο 57 χρονών να δει ο οποίος δεν έχει καμία επαφή με το κόσμο των σειρών? Τα πιο σκληρά που έχει δει είναι Μπρούσκο και Survivor :P

Θα ήθελα να κάνω τη δοκιμή, μου ρθε στο μυαλό το breaking bad αλλά δε ξέρω. 

Μιλάω για το πατέρα μου!

Band of Brothers

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το νετφλιξ έχει κάτι καλά αστυνομικά από Αγγλία... μπρόντσερτσ,  παρανόιτ,  ρίβερ, η πτώση, μαρτσέλα., ενδοχώρα αλλά και αλλά όπως μυστική πόλη, μαϊντχάντερ, σερλοκ,  ο μάντης, ο ψυχίατρος...

Σου λέω για αστυνομικά γιατί λόγο μυστηρίου δεν θα βαρεθεί ως που να βρει τον δολοφόνο...

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

@Arkin οι σειρές που προτίνεις είναι στο Netflix??? Ειδικά το utopia & six feet under...

Οχι γενικα προτεινα καποιες σειρες που θεωρω οτι θα αρεσουν σε εναν 57χρονο. Οπως πριν με το wire/sopranos/boardwalk empire ολες ειναι του hbo. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Edel είπε

Καλησπέρα σε όλους! 

Λοιπόν έχω την εξής ερώτηση. Τι σειρά από νετφλιξ θα βάζατε σε άνθρωπο 57 χρονών να δει ο οποίος δεν έχει καμία επαφή με το κόσμο των σειρών? Τα πιο σκληρά που έχει δει είναι Μπρούσκο και Survivor :P

Θα ήθελα να κάνω τη δοκιμή, μου ρθε στο μυαλό το breaking bad αλλά δε ξέρω. 

Μιλάω για το πατέρα μου!

Better Call Saul & Luther

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Ως πρώτη επαφή θα πρότεινα κάποια καλή παραγωγή που να έχει βασιστεί σε πραγματικά γεγονότα που του είναι οικεία είτε λόγω του ότι τα έζησε (π.χ. Chernobyl) είτε επειδή μεγάλωσε με τις διηγήσεις τους (π.χ. Band of Brothers). Στην ίδια λογική μπορεί να έβρισκε ενδιαφέρον και κάτι τύπου Life on Mars, Americans αλλά και Narcos (περισσότερο ίσως από τα υπόλοιπα).

Από εκεί και πέρα σε Netflix το Peaky Blinders μπορεί να είναι ασφαλής επιλογή, καθώς και το House of Cards, Ozark για να μπορεί να εξηγεί στις παρέες του το πώς ξεπλένονται τα χρήματα, το Casa de papel που έχει δράση και το συζητάει ο κόσμος, κανένα αγγλικό τύπου Happy Valley, Breaking Bad αν είναι διαθέσιμο φυσικά (αν του αρέσει μετά πας εύκολα σε Better Call Saul).

Βέβαια ίσως το καλύτερο θα ήταν να σκεφτείς τί ταινίες του αρέσουν και βάσει αυτών να επιλέξεις τη σειρά. Επίσης, το αν θα του ταίριαζε περισσότερο κάτι σε συνέχειες ή αυτοτελή επεισόδια (π.χ. Sherlock).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Fargο. στην ιδια ηλικια ειναι και ο πατερας μου, και εχει πορωθει με αυτο. Αλλα νομιζω το εκοψε η ΕΡΤ προσφατα. 😡

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...