Προς το περιεχόμενο

ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΓΕΡΜΑΝΟ ΣΤΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ


sintalkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, manthos_27 είπε

Επειδει την έχω πατήσει με τις τηλεοράσεις παιδιά δώστε κατι παραπάνω και παρτε κάποια επώνυμη μακρυά απο hisense Hitachi και διάφορες τέτοιες μάρκες! 

Έχει ειπωθεί και παλιότερα, πολλάκις,  Hisense δεν είναι ισάξια των Hitachi, F&U κλπ φασόν εταιριών. Είναι επώνυμη μάρκα.
Είναι κινέζικος γίγαντας που ήρθε για να μείνει, σκάει πάρα πολλά λεφτά στο μάρκετινκ και έχει ποιοτικά προϊόντα.
Φαίνεται και από τις τιμές του που είναι εφάμιλλες των Samsung και LG.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έτσι ακριβώς οι Hisense είναι πολύ γνωστές στο εξωτερικό και το ίδιο και οι tcl,για την hisense 43a6140 που έχω βάλει σε ενοικιαζόμενο airbnb σε νησί ,έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος ,για τα λεφτά της έχει ωραίο πάνελ με πολύ καλή εικόνα τουλάχιστον σε youtube που την βάζω και το σμαρτ της θυμίζει τα αντιστοιχα πολύ καλα της samsung και lg καμιά σχέση με τα vestel που είναι πολύ απλοικά και έχει μόνο τα βασικά και βασιζόνται στο οπερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, sintalkas είπε

Έτσι ακριβώς οι Hisense είναι πολύ γνωστές στο εξωτερικό και το ίδιο και οι tcl,για την hisense 43a6140 που έχω βάλει σε ενοικιαζόμενο airbnb σε νησί ,έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος ,για τα λεφτά της έχει ωραίο πάνελ με πολύ καλή εικόνα τουλάχιστον σε youtube που την βάζω και το σμαρτ της θυμίζει τα αντιστοιχα πολύ καλα της samsung και lg καμιά σχέση με τα vestel που είναι πολύ απλοικά και έχει μόνο τα βασικά και βασιζόνται στο οπερα.

....για ενοικιαζόμενα μια χαρά είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, angelsride είπε

Καλημερα

Σκεφτομαι να παρω την Toshiba

https://www.germanos.gr/product/toshiba-smart-tv-49v6863dg-uhd-49/20375113/

Ποια η γνωμη σας;Μηπως την εχει καποιος;

Φίλε μου μην μπλέκεις με τέτοιες μάρκες γιατί θα το μετανιώσεις μετά παρε καποια επώνυμη όπως lg στα 349 δες ατο παρακάτω λινκ! 

https://www.skroutz.gr/s/14698884/LG-49UK6300.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, manthos_27 είπε

Φίλε μου μην μπλέκεις με τέτοιες μάρκες γιατί θα το μετανιώσεις μετά παρε καποια επώνυμη όπως lg στα 349 δες ατο παρακάτω λινκ! 

https://www.skroutz.gr/s/14698884/LG-49UK6300.html

Παίζει η ίδια σειρά στις 55" στα 389€ από το eshop (crazy sundays). Εξαντλημένη μεν η παρούσα, αλλά βγαίνει συχνά, οπότε αν κάποιος δεν βιάζεται μπορεί να περιμένει.

 

ΥΓ: Δεν ξέρω τι λέει σαν σειρά, απλά είδα ότι είναι μικρή η διαφορά σε σχέση  με την 49 (με δεδομένο ότι πρόκεται για τον ίδιο κωδικό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ακυρο !!

Μπορω να παρω με επιστροφη eurobank αλλα και χωρις φπα ταυτοχρονα  απο τον Γερμανο κ.α αλυσιδες καταστηματων???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβώς όπως τα λέει το παιδί ειναι,να αναφέρω μερικές πρώτες εντυπώσεις από την thomson 55UD6406 συμφωνα με κάποια παιδιά έχει τον επεξεργαστή και το πάνελ της TCL 55DP660 αρα μιλαμε για va panel 8bit-frc με micro dimming και android 8.0 και τετραπύρηνο επεξεργαστή ,το αντροιντ έχει καποια θεματάκια όπως να κανει μερικές φορές μόνο του ρεσταρτ και να μπαινει σε ασφαλης λειτουργεία αλλά μάλλον πρόκειτε για software δυσλειτουργεία και οχι φυσικά hardware.Το πανελ έχει καλά χρώματα για τα λεφτά του και η τηλεόραση είναι μια καλή midle range all around tv κανονικά όταν πρωτοβγήκε έιχε 600ε περίπου αλλά από οτι φαίνεται δεν την φέρναν ποτε πολλά μαγαζιά ,αρά δεν ήταν δημοφιλής με τις κατάλληλες ρυθμίσεις έχει αρκετά καλή εικόνα με παρά πολυ καλό μαύρο αλλά τχ σε μενα έχει τα πρόσωπα μοιάζουν πιο κίτρινα και γενικά έχει μια τάση να δειχνεί μερικά χρώματα πιο κίτρινα από τι είναι ,δεν ξέρω πως είναι στα αγγλικά αυτό το θέμα που βγάζει,η δικιά μου τηλεόραση φαίνεται να φτιάχτηκε το 18 και είχε άμεσα περασμένο το android 8.0.Γενικά σε αυτά τα λεφτά και λόγω του ότι έχει αντροιντ ενσωματώμενο είναι μια παρά πολύ καλή λύση. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ευρώπη από τα παλιά μεγάλα ονόματα οι περισσότερες σήμερα φτιάχνονται από την vestel . 

Οι Sharp και Blaupunkt φτιάχνονται από την πολωνική umc… http://www.umc-poland.com/about-umc/.

Καλύτερα λίγα λεφτά παραπάνω και πάρτε  κάτι επώνυμο από κατασκευαστή και αφήστε τους φασονατζίδες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως μια blaupunkt που χα παρει σχετικως φθηνα εχει ωραιο πανελ lg ,την umc την θεωρώ καλύτερη σαφώς επιλογή σε σχέση με την vestel.

Επεξ/σία από sintalkas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με τις LG κλειστε 5ετη εγγυηση,γιατι στα 2-2μιση χρονια θελουν αλλαγη οι λεντοταινιες για τον οπισθιο φωτισμο.

Εκτος αν λειτουργειτε την tv με μετρια εξοικονομηση ενεργειας και αντεξουν λιγο παραπανω!🙂

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...