Προς το περιεχόμενο

Βάσεις 2019 στο 4ο Πεδίο: Προβλέψεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Θα μπω κατευθείαν στο ψητό. Έβγαλα 15.055 μόρια και πιστευα πως θα έμπαινα στο Χαροκόπειο στο τμήμα πληροφορικής ( 14.700 μόρια περίπου). Και να ανέβαινε 200 μόρια,δεν ειχα θέμα. Τα στατιστικά τις πρώτες μέρες,έλεγαν πως οι περισσότερες σχολές,θα πέσουν από 50 έως και 450 μόρια,λόγω της αύξησης τον εισακτεων, των επιδόσεων κτλπ. Έλα όμως,που οι προβλέψεις που έχουν βγει τώρα (μια πρόβλεψη βασικα,που βγήκε από κάτι καθηγητές) προβλέπει αύξηση σχεδόν όλων των σχολών στο πεδίο μου,έως και 900 μόρια. Οι μόνες που πέφτουν,είναι κάτι "εσωτερικής αρχιτεκτονικής" κτλπ. Συγκεκριμένα,για το Χαροκόπειο προβλέπει αύξηση σχεδόν 900 μόρια! Ταυτόχρονα,η σελίδα AEITEI (κάπως έτσι λέγεται) προβλέπει αύξηση το πολύ 250 μόρια. Η ερώτηση μου είναι: Ποια να εμπιστευτώ; Είναι έγκυρες η σίγουρες αυτές οι προβλέψεις; Η αλλαγή κυβέρνησης τις επηρεάζει; 900 μόρια αύξηση,πάρα είναι πολλά όταν οι επιδώσεις ήταν κατά 97% οι ίδιες (υπήρξε μόνο μια αύξηση των αριστούχων,κατά 2-3% ). Παραθετω τα 2 λινκ 

https://www.ethnos.gr/ellada/51536_panellinies-baseis-gia-459-sholes-analytikoi-pinakes-me-ektimiseis

https://aeitei.gr/forcast.php?year=2019&pedio=4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε/φίλη ,δεν έχω άγχος. Περνάω Δυτικής Αττικής. Σιγά. Απλά το Χαροκόπειο,με έχει γοητεύσει αρκετά. Και θέλω να δω κατά πόσο ισχύουν οι προβλέψεις,γιατί αφορούν και την κοπέλα μοτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Alexandros Pappas είπε

Η αλλαγή κυβέρνησης τις επηρεάζει;

Έλα πες ότι έγραψες όλο αυτό το κατεβατό για να δεις ποιος θα τσιμπήσει από το παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, AtiX είπε

Ψάξε να βρεις ποιο site έπεσε μέσα στις περσινές και προπέρσινες προβλέψεις και κρατά από αυτό τις φετινές... 

To θεμα ειναι οτι στο δευτερο λινκ, εχουν τις συγκρισεις. Αν στο google oμως αν ψαξω "βασεις 2018" βγαζει απλα 2019. Και δεν βγαζει τα ιδια σαιτ. 

35 λεπτά πριν, Speculoos είπε

Έλα πες ότι έγραψες όλο αυτό το κατεβατό για να δεις ποιος θα τσιμπήσει από το παραπάνω

Οχι, απλα λεγονται πολλα. Και δεν θελω να το παιζω εξυπνος, αλλα να ρωταω. Επειδη εχω διαβασει ποιο ειναι το συστημα καθορισμου των βασεων, δεν ανησυχω, αλλα οι συνομιλικοι μου, λενε πολλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Alexandros Pappas είπε

To θεμα ειναι οτι στο δευτερο λινκ, εχουν τις συγκρισεις. Αν στο google oμως αν ψαξω "βασεις 2018" βγαζει απλα 2019. Και δεν βγαζει τα ιδια σαιτ. 

Μα θέλει δουλειά και όρεξη για να βρεις τα αντίστοιχα άρθρα των περσινών και προπέρσινων προβλέψεων, μην περιμένεις να είναι στις πρώτες σελίδες του search...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά μην το ψάχνεις, δεν θα βγάλεις άκρη. κάνε τις διακοπές σου και σε λίγο καιρό θα μάθεις τα αποτελέσματα. το μηχανογραφικό το έχεις συμπληρώσει ήδη έτσι κι αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το τμήμα ψηφιακών συστημάτων στον πειραιά το δήλωσες ? Αν δεν περάσεις στο Χαροκόπειο σίγουρα θα μπορείς να μπεις σε αυτο , αφού η βάση του ειναι 14029 μόρια και απότι έχω ακούσει είναι ένα εξήσου καλό τμήμα πληροφορικής.Επίσης , σύμφωνα με τα στατιστικά του ΑΕΙΤΕΙ , οι επιδόσεις έχουν ανέβει σε σχέση με πέρυσι ,από τα 14000 μόρια και άνω και μπορεί εκεί να βασίζονται οι προβλέψεις που ανέφερες.

https://aeitei.gr/statistika-epidoseon.php?year=2019&pedio=4&ypourgio=pedias

Επεξ/σία από ChrisTs8920
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...