Προς το περιεχόμενο

Canon PC1304 Digital Camera


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλημέρα στην ομάδα! Έχω την Canon PC1304 Digital Camera στην οποία όποτε αλλάζω μπαταρίες η ενέργεια τελειώνει μέσα σε λίγα λεπτά εμφανίζοντας την ένδειξη ότι πρέπει να αλλάξω πάλι μπαταρίες. Αυτό το πρόβλημα το άρχισε από χτες.Επιπλέον οι μπαταρίες τις οποίες έβαλα ήταν καινούριες. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει; 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, frixos4 είπε

Kαλημέρα στην ομάδα! Έχω την Canon PC1304 Digital Camera στην οποία όποτε αλλάζω μπαταρίες η ενέργεια τελειώνει μέσα σε λίγα λεπτά εμφανίζοντας την ένδειξη ότι πρέπει να αλλάξω πάλι μπαταρίες. Αυτό το πρόβλημα το άρχισε από χτες.Επιπλέον οι μπαταρίες τις οποίες έβαλα ήταν καινούριες. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

   Κλασικό κουσουρι των Canon , να υποθέσω πως παίρνει ΑΑ .

   Ξεκινήστε βλέποντας την θέση των μπαταριών με το καπάκι ανοιχτό δλδ οι μπαταρίες στην θέση τους , το καπάκι ανοιχτό και κοιτάζετε πλευρικά αν η μια από τις δύο είναι πιο κάτω . Θεωρητικά πρέπει να είναι στην ίδια ευθεία .

   Ελέγξτε το έλασμα που κάνει την επαφή αν πρέπει να ανασηκωθεί , λίγο όμως .

  Τα ξαναλέμε ....... είναι αλκαλικές η επαναφορτιζόμενες ?

  Η αγαπημένη μου PowerShot a540 σώθηκε με δύο επαναφορτιζόμενες 1000mah από το IKEA , είχε μια από τα ίδια . 

   Κάποιες φορές , το πρόβλημα οφείλεται στις διαστάσεις των μπαταριών , όπου ενώ είναι όλες ΑΑ , έχουν μια μικρή απόκλιση στο ύψος κυρίως , ικανό να δημιουργήσει πρόβλημα .

Επεξ/σία από babisskg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά υπέθεσες ΑΑ παίρνει. Τώρα πολύ πρόσφατα το άρχισε όταν έβαλα άλλη μάρκα μπαταρίες.. Επίσης οι συγκεκριμένες δεν είναι επαναφοτιζόμενες.. Εσείς ποιες μπαταρίες μου προτείνετε να πάρω , για να λυθεί το θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, frixos4 είπε

Σωστά υπέθεσες ΑΑ παίρνει. Τώρα πολύ πρόσφατα το άρχισε όταν έβαλα άλλη μάρκα μπαταρίες.. Επίσης οι συγκεκριμένες δεν είναι επαναφοτιζόμενες.. Εσείς ποιες μπαταρίες μου προτείνετε να πάρω , για να λυθεί το θέμα;

     Από την δική μου εμπειρία , οι απλές αλκαλικές δεν δουλεύουν σε τέτοια μηχανή , χρειάζεστε οπωσδήποτε επαναφορτιζόμενες μεταξύ 1000 και 1600 mah . Στην δική μου οι επαναφορτιζόμενες των 1000 mah απο το IKEA δούλεψαν μια χαρά χωρίς να εμφανίζεται έκτοτε το θέμα , όπως ακριβώς το περιγράψατε . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, frixos4 είπε

Έγινε! Ευχαριστώ για τη βοήθεια. Αλλά αν δεν δουλέψει ούτε αυτό; 

     Υπάρχουν κάποια θέματα ακόμη , όμως δεν θα είναι τόσο εύκολα , πιστεύω πως εκεί οφείλεται το ζήτημα , αν θέλετε ελέγξτε και την εσωτερική μπαταρία μήπως υπάρχει ανάγκη αλλαγής . Αν είναι εύκολα προσβάσιμη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...