Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για κρέμασμα τηλεόρασης στον τοίχο.


MalFUNct10N

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω την LG 32LB650V και θέλω να την κρεμάσω σε τοίχο. Οι διαστάσεις vesa είναι 200x200.
Μπορώ να χρησιμοποιήσω οποιαδήποτε βάση είναι συμβατή με τις διαστάσεις;
Υπάρχει κάποιο πλεονέκτημα αν χρησιμοποιήσω συγκεκριμένο τύπο βάσης όπως στις εικόνες;

20150710150719_brateck_lda21_223.jpeg

20170420112706_brateck_kl25_44t.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και τις δυο τη μία στην κρεβατοκάμαρα και την άλλη στο σαλόνι η πρώτη προσθέτει όγκο και κατά την άποψή μου αν δεν τη χρειάζεσαι για να την βλέπεις από άλλη γωνία προτίμησε τη δεύτερη όπου η τηλεόραση είναι πολύ κοντά στο ντουβάρι, είναι και φθηνότερη

Σχεδόν όλες οι βάσεις ανάλογα με τις ίντσες που έχεις κάνουν για όλες τις τηλεοράσεις εκτός από κάποιες λίγες τηλεοράσεις που θέλουν ειδική βάση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως είναι ο χώρος σου. Σαλόνι/καθιστικο, υπνοδωμάτιο, κουζίνα, γραφείο?

Η δεύτερη είναι πιο σταθερή κ ενδείκνυται για μεγάλους όγκους αλλά περιορίζει πολύ τις κινήσεις κ τις γωνίες θέασης.

Η πρώτη σαφώς πιο πρακτική σχεδόν πάντα βολεύει καλύτερα (όχι αυτούς που τους ενοχλεί να εξέχει αρκετά απο τον τοίχο), αλλά χρειάζεσαι καλή ποιότητα στην οποία οι τιμές ανεβαίνουν.

 

Θεωρώ δεδομένο πως τα ουπατ/στριφόνια-βιδες κλπ υπερκαλύπτουν με το παραπάνω τις οποιες απαιτήσεις, καθώς επίσης ότι η επιφάνεια δεν ειναι χαρτόνι (πχ γυψοσανίδα).

 

Επίσης, safety first σε ότι καταλήξεις.

 

 

 

Επεξ/σία από TechnoState
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, TechnoState είπε

Πως είναι ο χώρος σου. Σαλόνι/καθιστικο, υπνοδωμάτιο, κουζίνα, γραφείο?

Η δεύτερη είναι πιο σταθερή κ ενδείκνυται για μεγάλους όγκους αλλά περιορίζει πολύ τις κινήσεις κ τις γωνίες θέασης.

Η πρώτη σαφώς πιο πρακτική σχεδόν πάντα βολεύει καλύτερα (όχι αυτούς που τους ενοχλεί να εξέχει αρκετά απο τον τοίχο), αλλά χρειάζεσαι καλή ποιότητα στην οποία οι τιμές ανεβαίνουν.

Θεωρώ δεδομένο πως τα ουπατ/στριφόνια-βιδες κλπ υπερκαλύπτουν με το παραπάνω τις οποιες απαιτήσεις, καθώς επίσης ότι η επιφάνεια δεν ειναι χαρτόνι (πχ γυψοσανίδα).

Επίσης, safety first σε ότι καταλήξεις.

Είναι υπνοδωμάτιο. Με ενδιαφέρει να είναι σε σταθερή θέση όσον αφορά την περιστροφή, αλλά να μπορώ να έχω κάθετη κλίση λόγω ύψους.

6 ώρες πριν, slk200gr είπε

Έχω και τις δυο τη μία στην κρεβατοκάμαρα και την άλλη στο σαλόνι η πρώτη προσθέτει όγκο και κατά την άποψή μου αν δεν τη χρειάζεσαι για να την βλέπεις από άλλη γωνία προτίμησε τη δεύτερη όπου η τηλεόραση είναι πολύ κοντά στο ντουβάρι, είναι και φθηνότερη

Σχεδόν όλες οι βάσεις ανάλογα με τις ίντσες που έχεις κάνουν για όλες τις τηλεοράσεις εκτός από κάποιες λίγες τηλεοράσεις που θέλουν ειδική βάση

Στη δεύτερη επιλογή δεν υπάρχουν επιλογές για προέκταση της οθόνης, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, MalFUNct10N είπε

 

Στη δεύτερη επιλογή δεν υπάρχουν επιλογές για προέκταση της οθόνης, σωστά;

Εμένα μου επιτρέπει μια ελαφριά κλήση μπρος πίσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε υπνοδωμάτιο,  θέλει λιγάκι μελέτη παραπάνω.

Προσοχή στο ύψος κ στη γωνία θέασης, σύμφωνα πάντα με την πιο ξεκούραστη στάση σώματος που θα παίρνεις συνήθως, καθώς θα παρακολουθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...