Προς το περιεχόμενο

ektipotes hp5150 erotisi vs canon i 865


beez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

paidia skeftome na paro ton 5150 alla apo oti mou eipe enas filos telionei poli eukola to kitrino eno ta alla xromata menoun sti mesi. exei kaneis empiria na mou pei tlk ti pezei me ta melania..akszizei i na koitakso enan ektpioti pou exei ola ta xromata xorista opos ton canon i865?

 

auto pou vasika me endiaferei einai i autonomia stis egxromes ektiposeis

 

thansk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να μιλήσω μόνο για τον ι865

Ενα μήνα τον εψαχνα τον 865... υπήρχε τρομερή έλλειψη μέχρι το 1ο 10ήμερο του φεβρουαρίου.... τιμή 199 +ΦΠΑ... και τρομακτική έλλειψη (τότε)

Πέταξα τον παλιο Epson Stylus γιατι τα μελάνια του στοίχιζαν περισσότερο απο τον ίδιο...και βάζοντας refill τα εφτυσε η κεφαλή εντελώς.... Ετσι αποφάσισα να πάρω CANON, αφού όλα τα τεστ δίνουν τη χαμηλότερη δαπάνη κατανάλωσης μελάνης...

 

Γενικά έχω την αίσθηση οτι οι ΗP ειναι κορυφή στους εκτυπωτές....όμως τι να το κάνεις αν σε κάθε 3 μελάνια έχεις πληρώσει ένα καινούριο....

 

Απο την άλλη ο ι854 της Canon έχει μια λογική τιμή για PhotoQuality Printer, και ΑΝ αληθεύουν τα τεστ έχει τη μισή δαπάνη μελανιών ανα σελίδα... έχει βέβαια (μόνο???) 5 μελάνια ενώ η σειρά 9 έχει 6...αλλα είναι και 100 ευρώ φτηνότερος..Δες το kai διαφορετικά:αλλάζεις (μόνο) 5 μελάνια ...(σε ανεξάρτητα δοχεία)

 

Τυπώνει κατευθείαν σε CD/DVD με τον παρεχόμενο adaptora, ενώ παίρνει όλη τη σειρά μελανιών και χαρτιών των κορυαίων (και πανάκριβων) εκτυπωτών τηςσειράς 9. Παίρνει ακόμα με ειδικό κιτ (παρέχεται) χαρτί υψηλής φωτογραφικής ποιότητας (δεν τοέχω ακόμα δοκιμάσει)

 

Ενα τελευταίο -αλλα χρήσιμο για κάποιες περιπτώσεις: Εχει USB & parallel port ....η πρώτη είναι εν γένει πολύ γρήγορη αλλα η δεύτερη χρειάζεται σε κάποιες περιπτώσεις όπως π.χ. για σύνδεση με τον wirelless router & print server της tornado (μην τον αγοράσετε πάντως τον τελευταίο).

 

Απο τον Φεβρουάριο πάντως δεν άλλαξα μελάνια οπότε τα πάντα είναι προς απόδειξη..... η ποιότητα εκτύπωσης με ικανοιποιεί πάντως και είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ γρήγορος για Inject

Aaaaa, συνδέεται απευθείας με ψηφιακή μηχανή για οσους ενδιαφέρονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gina elpizo na min perneis pososta apo tin canon:)

 

hehe euxaristo pou edoses to xrono na grapseis ena poli olokliromeno review tou i865 kai mena auto pou me apasxolei einai i katanalosi sta melania..oso periostera ksexorista melania toso to kalitero...opos proxoraei i texnologia den aksizei na ependieis se akrivo hardware ektos an pragmatika to xreiazese...to allo pou eida einai oti i seira 9 pou les exei periergos para poli arges ektpiposis

 

8a dokimaso na do mipos mporeso na ton parageilo sto eshop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, πήρα τα Χριστούγεννα τον Canon i560, για τον οποίο ισχύουν πάνω-κάτω αυτά που έγραψε ο(/η?) GINA για τους νέους Canon, μόνο που είναι 4χρωμος (μαύρο μεγάλης χωρητικότητας +3 ξεχωριστά έγχρωμα cartridges). Για ποιότητα photo δε μπορώ να μιλήσω, καθώς δε δοκίμασα ακόμα τα glossy χαρτάκια που τον συνόδευαν. Πάντως μου έκανε και εμένα μεγάλη εντύπωση η ταχύτητά του σε κείμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gina elpizo na min perneis pososta apo tin canon:)

ασφαλώς και παίρνω ... ένα σετ ink-catriges για κάθε ποστ.... δηλαδή ψιλοπράγματα αφού τα μελανια της canon (λένε οτι) είναι φτηνά....

 

8a dokimaso na do mipos mporeso na ton parageilo sto eshop

....

diladi o sigekrimenos canon theoreite apo tous pio oikonomikous se katanalosh ektipotes?Btw to e-shop den ton exei..

Κάποτε θα φτιάξω ένα ποστ για το E-SHOP ... δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ασχολείστε με αυτό....

Ποτέ δεν έχει τα τελευταία μοντέλα απο οτιδήποτε... Αλλα και αυτά που έχει τα βρίσκεις στην ίδια τιμή στα καταστήματα.... και πολλές φορές ακριβότερα....

Εψαχνα κάποτε μια 19-άρα οθόνη που είχα βρεί στο Πλαίσιο αλλα δεν υπήρχε στο eshop. Εστειλα e-mail και μου απάντησαν οτι θα μπορούσαν να μου την εξασφαλίσουν, αν θυμάμαι καλά στην ίδια τιμή ή πανω κάτω 1 χιλιάρικο (δρχμ τότε). Τους ρώτησα τότε, γιατί θα έπρεπε να ρισκάρω μια αγορά απο ένα Virtual κατάστημα, αν δεν έχω α κερδίσω π.χ. 20-30%, και ταυτόχρονα -αν έχω πρόβλημα- να πρέπει να ψάχνω την αντιπροσωπεία για να την αντικαταστήσω... γιατί βέβαια οι άνθρωποι στο σπίτι τους στήσαν την επιχείρηση, σιγά μην πληρώνουν βιτρίνες και Service... ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑ (σιγά μην έπερνα).

Και μια και τα "παίρνω" ΚΑΙ απο το Πλαίσιο, πέρα του οτι είναι -συνήθως- φθηνότερο, παρέχει επιπλέον εγγύηση (επισκευή/αντικατάσταση) 1 χρόνου σε όλα τα είδη ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ (και απο τον 2ο χρόνο σε στέλνει στην αντ/πεία), πράγμα που λίγοι το κάνουν (και οχι πάντως το eshop). Στο Πλαίσιο σου αλλάζουν οτιδήποτε, μόνο με την απόδειξη αγοράς και μια ματιά στο κουτί, και σου επιστρέφουν τα λεφτα χωρίς να σε ρωτήσουν γιατί.... Στο eshop ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...