Προς το περιεχόμενο

HP E273d και HP E273q Review


Hardware Busters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Η ανάλυσή της 1920 x 1080 γίνεται 3840 x 2160 όταν προστεθεί ένα δεύτερο monitor"

διορθώστε το άρθρο, δεν πας σε 4Κ με δευτερο μονιτορ...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μοντέλα d - docking έχουν μεγάλο πεδίο ανάπτυξης. Ένα συμπαθητικό panel σε μια καλή βάση και ένα καλό dock μαζί χρειάζεται σε πολλές περιπτώσεις. Ίσως να έπρεπε να προσθέσουν κάμερα και ηχεία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, anonik είπε

"Η ανάλυσή της 1920 x 1080 γίνεται 3840 x 2160 όταν προστεθεί ένα δεύτερο monitor"

διορθώστε το άρθρο, δεν πας σε 4Κ με δευτερο μονιτορ...

Ευχαριστούμε για το σχόλιο. Σε dual monitor setup έχουμε δύο οθόνες 1920 x 1080 οπότε τα συνολικά pixels ειναι τα διπλάσια. Όταν μπουν οι δυο οθόνες σε σειρά η οριζόντια διάσταση γίνεται 1920 x 2 = 3840 όπως στην 4k ανάλυση (η οποία παίρνει την ονομασία απο τον αριθμό των οριζοντίων pixels που πλησιάζει το 4000). Οσον αφορά τα καθετα pixels, επειδή το ύψος της καθε οθόνης ειναι 1080, Η τελική ανάλυση είναι 3840x1080. Αν οι δυο οθόνες τοποθετηθούν κάθετα όμως, θα έχουμε 2160 pixels σε ύψος. Επομένως με δυο μονιτορ μπορουμε να εχουμε 3840 pixels οριζόντια ή 2160 pixels κάθετα αλλά για την στανταρ 4k ανάλυση χρειαζόμαστε 4 full hd μονιτορ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, guzel είπε

άθλιες όπως όλα τα hp

Η οθονη 22’ FHD ips που εχω εδω και μερικα χρονια ειναι αριστη. Ο pavilion απο την αλλη που πηρα για τη γυναικα μου με core i5 σερνεται πλεον σαν φιδι και του ετοιμαζω αναβαθμιση με ssd μηπως και δει ασπρη μερα. Και δεν ειναι ουτε 4 ετων να φανταστεις. 

Επεξ/σία από Vlad27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Κάτοχος περίπου δύο μήνες της E273q. Μιλάμε για μια εξαιρετική επιλογή και για να είμαι ειλικρινής ήμουν ιδιαιτέρως επιφυλακτικός πριν την αγορά! Ίσως το value 4 money 2K monitor

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/10/2019 στις 12:45 ΠΜ, tindersticks είπε

Κάτοχος περίπου δύο μήνες της E273q. Μιλάμε για μια εξαιρετική επιλογή και για να είμαι ειλικρινής ήμουν ιδιαιτέρως επιφυλακτικός πριν την αγορά! Ίσως το value 4 money 2K monitor

 

Από backlight bleeding πως τα πάει η συγκεκριμένη οθόνη;

Επεξ/σία από aldon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, tindersticks είπε

Σούπερ!

Δεν έχει σοβαρά θέματα να φανταστώ. Τα πλαστικά της πως είναι; Φαίνονται "φθηνιάριακα", έχουν κακές ενώσεις κτλ; Κάτι review στο amazon με φόβισαν https://www.amazon.de/gp/customer-reviews/R28CSVMLMCJHD0/ref=cm_cr_dp_d_rvw_ttl?ie=UTF8&ASIN=B077NGXM7X

 

https://www.amazon.de/gp/customer-reviews/R2AQV62FL0LTJF/ref=cm_cr_dp_d_rvw_ttl?ie=UTF8&ASIN=B077NGXM7X

 

https://www.amazon.com/gp/customer-reviews/RPBQPDXUCH32U/ref=cm_cr_dp_d_rvw_ttl?ie=UTF8&ASIN=B077DQGDMD

 

71y3YSfjiTL._SL1600_.jpg

Επεξ/σία από aldon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...