Προς το περιεχόμενο
Συνδεθείτε  
SirRiskTookSpy

Ερώτηση για αγορά PC γραφείου

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα , ψάχνω τελευταία να αγοράσω έναν καινούριο υπολογιστή για τη δουλειά μου , καθώς ο παλιός έχει πλέον τα χρονάκια του. Τον θέλω ουσιαστικά μόνο για τη δουλεία γραφείου και όχι κάτι παραπάνω . Χρησιμοποιώ κυρίως στατικά προγράμματα και autocad . Σε κάποια μαγαζιά που ρώτησα μου έκαναν κάτι builds γύρω στα 600 ευρώ , αλλά εγώ πιστεύω ότι ήταν λίγο υπερβολικό . Έχετε μήπως να μου προτείνετε κάτι για τέτοια χρήση ?

Επεξ/σία από SirRiskTookSpy

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο παλιός απο  τι ακριβώς αποτελούνταν? Ετσι για τον μπούσουλα δηλαδή...

Και πιο autocad χρησιμοποιείς? Λογικά 2D ε?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

2D Autocad ναι , δεν θυμαμαι ουτε εγω για να καταλαβεις τι ειχε μεσα . Σκεψου τον εχω εδω και 10 χρονια πανω κατω  με τα σταθερα windows XP  του . Σκεφτομουν για την τωρινη αγορα οτι δεν θελω και κατι φανταστικο απλα θελω κατι ανθεκτικο και να μπορει να ανταπεξελθεται σε αυτα τα πραγματακια . Κυριως κοιταγα τη RAM των build και τον επεξεργαστη ( δεν εχω και τις καλυτερες γνωσεις πανω σε αυτα δυστυχως )

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Αν θες κάτι φτηνό πάρε ένα dell η lenovo refurbished grade A, i5-i7 με 8gb ram και 2gb καρτα γραφικων

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Πάντως και σε σε σχέση με το παλιό που εχεις τώρα, με 300-400 ευρώ άνετα φτιάχνεις ενα καινούργιο  που θα είναι πολύ πολύ πιο δυνατό απλά δεν ξέρω αν έχεις θέμα με τιμολόγιο για γνήσια windows κτλ αρα εκει ή τα αγοράζεις κανονικά ή πας σε refurbished που λένε και τα παιδιά πιο πάνω και τελειώνει η δουλειά..

Αναλόγως τι ποσό θες να ξοδέψεις κιόλας..

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
Συνδεθείτε  
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.