Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια στην επιλογή φτηνής Smart Tv άνω 40"


yanyul

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Γράφω εκ μέρος του ξάδελφού μου, του οποίου κάηκε η τηλεόραση και τώρα ψάχνει να βρει να αγοράσει καινούρια ή σχεδόν καινούρια Smart Tv 40" και άνω ιντσών.  Και όπως συμβαίνει συνήθως, ήρθε σε μένα για να του συμβουλέψω ποια να πάρει. Η συμβουλή που του έδωσα ήταν σίγουρα όχι άγνωστες μάρκες τύπου Arielli  κ.α. Ψάχνοντας στα ιντερνετ καταστήματα βρήκα κάποια μοντέλα γνωστών εταιριών, αλλά εγώ είμαι της άποψης ( αν κάνω λάθος, διορθώστε με) αυτή την στιγμή θεωρώ κορυφαίες εταιρίες στης τηλεοράσεις Samsung και LG ( ίσως και Sony). Πλέον οι εταιρίες όπως Toshiba, Hitachi, Sharp και Philips δε μου εμπνέουν και τόση εμπιστοσύνη. Μήπως κάνω λάθος και πρέπει να το ψάξω και σ'αυτά τα μοντέλα; Το ποσό που διαθέτει ο ξάδελφος μου είναι μέχρι 300 ευρώ. Μία προσφορά που βρήκα στα Public είναι LG 43" Smart LED Full HD 43LH590V στα 279 ευρώ, αλλά δυστυχώς δεν είναι πλέον διαθέσιμη.Γενικώς μήπως κάποιος από σας είδε τελευταία κάποια πολύ καλή προσφορά στις Smart TV; 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας,

Με εκτίμηση,

Γιάννης Μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα λεφτά που δίνει, αν ήθελε όσο περισσότερες ίντσες γίνεται, εγω θα πήγαινα σε αυτό που εσυ είπες ως αρνητκό..

Σε arielli ή ίσως και turbo-x..

Εγω θα το έπαιρνα το ρίσκο για αυτά τα λεφτά και τις μέγιστες μεγαλύτερες ίντσες...

Αντι για 40ρα lg(εφόσον υπάρχει και ο χώρος) θα προτιμούσα 50ρα arielli...

Tα 300 ευρώ νομίζω οτι διευκολύνουν πολύ την απόφαση αυτή....

Ετσι το βλέπω εγω βασικά κι έτσι το έχω κάνει κιόλας...

Για φίλο είχα πάρει arielli 24ρα πριν 5-6 χρόνια και παίζει όλη μέρα ακόμα... Για άλλον 32ρα πριν 2 χρόνια και είναι μια χαρά και δική μου 42ρα πριν περίπου 3 χρόνια οκ...

Τι να σου πώ....

Πριν λίγο ήμουν στο δίπλα νήμα που ο άλλος πήρε samsung 1500 ευρω και του ήρθε χαλασμένη όπως και με πολλές άλλες τέτοιες περιπτώσεις με καλές "υποτίθεται" εταιρίες...

Εκει πληρώνεις τα καλύτερα υλικά  και τα καλύτερα πάνελ αλλά σου κάθεται πολύ εύκολα στραβή με βλάβη όπως και στις φθηνότερες...

Ο,τι και να πάρεις, μακάρι να σου βγεί καλή και να την ευχαριστηθεί ο φίλος...🙂

Επεξ/σία από ZELOMOTH
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε

41 λεπτά πριν, black66.gr είπε

Με 300 ευρώ μέχρι και σε 55" 4Κ πας. 

https://www.skroutz.gr/s/16223519/Finlux-55FUB7000.html

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά όπως και προανέφερα, πιστεύω ότι είναι μεγάλο ρίσκο όλες αυτές οι άγνωστες εταιρίες, που σήμερα υπάρχουν, και αύριο όχι. Κάτι σε Samsung, Lg, Sony ψάχνω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, yanyul είπε

Ε

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά όπως και προανέφερα, πιστεύω ότι είναι μεγάλο ρίσκο όλες αυτές οι άγνωστες εταιρίες, που σήμερα υπάρχουν, και αύριο όχι. Κάτι σε Samsung, Lg, Sony ψάχνω.

Σε αυτή την τιμή και οι επώνυμες ρίσκο είναι. Τόσο από πλευράς ποιότητας εικόνας όσο και σε υλικά, συναρμολόγηση, κ.λ.π.

Επεξ/σία από black66.gr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...