Προς το περιεχόμενο

iPhone απο eBay


ThanasisM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας! Εχω καποια λεφτα στην ακρη και σκεφτομαι να παρω ενα iPhone 7 απο ebay. Βρηκα εναν πωλητη που πουλαει μεταχειρισμενα κινητα σε διαφορες καταστασεις (εχω την εντυπωση πως ειναι εταιρεια και οχι ιδιωτης) εχει παρει κανεις αλλος απο ebay iphone? Μου φαινεται αξιοπιστος, εχει πολυ καλες κριτικες και δινει και εγγυηση 12μηνες μαζι με το κινητο, ειναι απο Αγγλια. Δεν θα εχω θεμα με το τελωνειο ετσι? Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

"iPhone απο eBay" τι να σου πουμε τωρα; το ebay δεν ειναι μαγαζί ειναι πλατφόρμα.

Δεν νομιζω να ανεφερα πουθενα οτι το ebay ειναι μαγαζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα Εγω ειχα παρει απο το γερμανικο ebay μεσω δημοπρασιας το 6s plus 64gb 300ευρω περυσι το χειμωνα .Αυτη τη στιγμη με αυτο γραφω τωρα χωρις κανενα θεμα περα απο τις φυσιολογικες φθορες εξωτερικα(οχι πολυ) που ειχε.Η αφερφη μου επισης πηρε απο το γερμανικο με δημοπρασια στα 260 το 6s το 64gb αψογο εξωτερικα αλλα ηταν στη προβληματικη παρτιδα με την μπαταρια οπου σταλθηκε αργοτερα εδω στην ελλαδα στην document.gr οπου της αντικατεστησαν ολοκληρο το κινητο με ενα μικρο ποσο,γιατι ειχε θεμα οπως ειπαν αυτο που πηρε απο το ebay δηλαδη και να της αλλαζαν μπαταρια μετα δε θα το δεχοντουσαν δωρεαν για αντικατασταση

Προσωπικα αν οντως σου αρεσουν τα iphone κανε μια αναζητηση στο γερμανικο ebay.de και αν γνωριζεις απο δημοπρασιες μπορεις να βρεις μια χαρα κινητα.Βεβαια κοιτας παντα αξιολογησεις και τι αναφερει ο πωλητης στις λεπτομερειες του προιοντος για τυχον θεματα που μπορει να εχει το κινητο.

Τελος δε ξερω αν τα 7αρια iphone ειχαν θεμα με τις μπαταριες οπως με τα 6αρια οποτε αν σου δεινει ο πωλητης το σειρειακο αριθμο βαλτο εδω. https://support.apple.com/el-gr/iphone6s-unexpectedshutdown και δες αν σου βγαζει καποιο μηνυμα Δε ξερω αν ισχυει οπως ειπα για τα iphone 7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.ebay.com/itm/Apple-iPhone-7-Unlocked-32GB-128GB-256GB-Grade-A/382440661440?hash=item590b3d61c0:m:mKsA5dslmEYuPhZnpQgQz9w

 

Έχουν πάρει από εδώ 4 iPhone γνωστοί μου, είναι εξαιρετικά! Πάρε τηλέφωνο που να λέει ότι είναι σε κατάσταση very good (η pristine καλύτερα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ και τους 2! Εννοείται ότι θα κοιτάξω very good και pristine! Κάτι άλλο τώρα.... Τα 32Gb θα μου φτάσουν ή να πάω στο αμέσως επόμενο?

21 ώρες πριν, taslikos είπε

https://www.ebay.com/itm/Apple-iPhone-7-Unlocked-32GB-128GB-256GB-Grade-A/382440661440?hash=item590b3d61c0:m:mKsA5dslmEYuPhZnpQgQz9w

Έχουν πάρει από εδώ 4 iPhone γνωστοί μου, είναι εξαιρετικά! Πάρε τηλέφωνο που να λέει ότι είναι σε κατάσταση very good (η pristine καλύτερα).

Αυτό ακριβώς κοιτούσα και εγώ το second hand! Οπότε είναι αξιόπιστο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχεις σκοπό να βγάζεις πολλές φωτό? Αν ναι, τα 32 δεν φτάνουν, πάρε 128.

 

Edit: όλοι μου οι γνωστοί πήραν very good επειδή ποτέ δεν βρίσκαμε pristine, αλλά όλα ήρθαν είτε με τίποτα, είτε με σημαδάκια στην θύρα φόρτισης που δεν φαίνονται με γυμνό μάτι, με μεγεθυντικό φακό μπορεί....

 

Edit2: όλα έχουν έρθει με υγεία μπαταρίας άνω του 94. Καθώς και μετα από σύνδεση στο 3u tools φαίνεται ότι δεν έχει αλλαχτεί τίποτα! 

 

Καλες αγορές!

Επεξ/σία από taslikos
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/7/2019 στις 11:17 ΠΜ, taslikos είπε

https://www.ebay.com/itm/Apple-iPhone-7-Unlocked-32GB-128GB-256GB-Grade-A/382440661440?hash=item590b3d61c0:m:mKsA5dslmEYuPhZnpQgQz9w

Έχουν πάρει από εδώ 4 iPhone γνωστοί μου, είναι εξαιρετικά! Πάρε τηλέφωνο που να λέει ότι είναι σε κατάσταση very good (η pristine καλύτερα).

Λέει όμως ότι είναι refurbished.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stoneflou είπε

Λέει όμως ότι είναι refurbished.. 

Και τα 4 που έχουν έρθει είναι καινούργια. Τα έχω τσεκάρει με το 3utools. Δεν έχει αλλαχτεί τίποτα στο τηλ. Τώρα ίσως να υπάρχει πιθανότητα να έρθει κινητό με κάτι αλλαγμένο αφού λέει refurbished αλλά η εμπειρία μου έχει αποδείξει το αντίθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...