Προς το περιεχόμενο

LACIE 9000604 PORSCHE DESIGN DESKTOP DRIVE 8TB


Avent

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο δισκος του τιτλου στο e-shop crazy sundays στα 168 ευρω .https://www.e-shop.gr/exoterikos-skliros-lacie-9000604-porsche-design-desktop-drive-8tb-p-PER.304362

 

Στο skroutz αντιστοιχα 228 ευρω https://www.skroutz.gr/s/6329078/Lacie-Porsche-Design-Desktop-Drive-P-9233-8TB.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Επεξ/σία από Avent
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οντως δεν ειχα ελεγξει το ιστορικο τιμων αν και φαινεται οτι δεν ηταν για πολυ καιρο τοσο χαμηλα. Ωστοσο θεωρω οτι ειναι καλη ευκαιρια για καποιον που ενδιαφερεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι εκανα το προφιλ για να ανεβασω αυτην την προσφορα. Παρακολουθω εδω και αρκετο καιρο το φορουμ γενικοτερα.

Εχει 2-3 μηνες που ψαχνω σκληρο για να αντικαταστησω εναν εξωτερικο seagate 2 TB που εχω αλλα λογω οικονομικων ειμαι δυσκολα για τον συγκεκριμενο που ποσταρα. Ειπα να το ανεβασω μπας κ το δει καταλαθος κανενας αλλος που ψαχνει σαν κ μενα κατι οσο ποιο vfm γινεται απο θεμα χωρητικοτητας και βοηθησω.

  • Like 16
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Avent είπε

εγω τον βλεπω 164,90 παντως! οχι 168

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 ώρες πριν, foniki_melitzana είπε

Καμιά ιδέα τι δίσκο έχει μέσα;

Λογικά Seagate, οπότε μακριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ntinaras είπε

σκληρο

χρήσιμο το σχόλιο, αισθητή η πτώση της θερμοκρασίας.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται να αγοράσει, καλό θα ήταν να ξέρει: Η LaCie συνήθιζε να βάζει seagate rosewood, οι οποίοι όχι απλά χαλάγανε, όπως συνηθίζουν οι sie geht, αλλά σε πολλές περιπτώσεις -χωρίς προφανή λόγο, π.χ. κακοκμεταχείριση- είχαν χαραγμένα platter, οπότε η ανάκτηση δεδομένων ήταν αδύνατη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από πότε ακριβώς άρχισαν να ..."συνηθίζουν να χαλάνε" οι seagate κι αρχίσαμε να μένουμε ..."μακριά" δεν το κατάλαβα. Αnyway... Έχω τρεις lacie με seagate που δουλεύουν γράψε-σβήσε εδώ και 12 χρόνια... μόνο ένας μετασχηματιστής κάηκε κάποια στιγμή και τον άλλαξα με έναν no name. Προσωπικά τους θεωρώ πολύ αξιόπιστους.

Επεξ/σία από attanasio
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολες οι εταιρειες εχουν κακιες "παρτιδες".

Αυτο που δεν καταλαβαινουν πολλοι που διαβαζουν κατι στατιστικα στο ιντερνετ ειναι πως αυτη την στιγμη η Seagate διοχετευει τον μεγαλυτερο αριθμο δισκων στην αγορα, μετα ερχεται η WD, η Toshiba και η Hitachi (που ειναι παλι της WD).

Με λιγα λογια ειναι απολυτα φυσιολογικο η Seagate να εχει μεγαλυτερο αριθμο RMA και γενικα προβληματων με τους δισκους τις (και φυσικα παντα παιζει ρολο και η χρηση, δεν κανουμε ολοι την ιδια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

24 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Ολες οι εταιρειες εχουν κακιες "παρτιδες".

Αυτο που δεν καταλαβαινουν πολλοι που διαβαζουν κατι στατιστικα στο ιντερνετ ειναι πως αυτη την στιγμη η Seagate διοχετευει τον μεγαλυτερο αριθμο δισκων στην αγορα, μετα ερχεται η WD, η Toshiba και η Hitachi (που ειναι παλι της WD).

Με λιγα λογια ειναι απολυτα φυσιολογικο η Seagate να εχει μεγαλυτερο αριθμο RMA και γενικα προβληματων με τους δισκους τις (και φυσικα παντα παιζει ρολο και η χρηση, δεν κανουμε ολοι την ιδια).

Αυτο σκεφτομαι και εγω οταν διαβαζω αντιστοιχα σχολια για την Seagate. Τον συγκεκριμενο εξωτερικο σκληρο δισκο που προανεφερα τον εχω απο το 2009 και ζει ακομα. Οπως επισης τον εχουν αλλοι 2 κολλητοι μου απο το 2009-10και δεν αντιμετωπισαν κανενα απολυτως προβλημα. 

Πιστευω οτι ειναι και θεμα τυχης αλλα κυριως χρησης και προσοχης. Στα τοσα χρονια μου επεσε μια φορα απο υψος 20 εκατοστων περιπου. Εχω σβησει/γραψει αρκετα TB σε αυτα τα 10 χρονια μπορω να πω

Επεξ/σία από Avent
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...