Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για μεταφορικά


lovemachine

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε Όλους

Θέλω να βάλω ένα ps3 σε αγγελία για πούλημα αλλά είναι η πρώτα φορά που βάζω κάτι.Μιας που είμαι από επαρχία αν βρω αγοραστή από άλλη πόλη και θέλει να του το στείλω με έξοδα δικά του πως θα γίνει η διαδικασία; Με Ελτά  ή  courier και αν ναι πρέπει να μου καταθέσει το ποσό  σε ένα τραπεζικό λογαριασμό πρώτα και έπειτα καταβάλει και τα έξοδα αποστολής όταν το παραλαμβάνει από τη μεταφορική;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Επεξ/σία από lovemachine
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο με Courier γίνεται να πληρωθούν τα μεταφορικά από τον παραλήπτη, το απλό ΕΛΤΑ δεν σου παρέχει αυτή τη δυνατότητα.

Μπορεί βέβαια να σου τα καταθέσει εξαρχής και να τα πληρώσεις εσύ ή εφόσον η πληρωμή σου γίνει με αντικαταβολή να τα προσθέσεις στο τελικό ποσό που θα πληρώσει κατά την παραλαβή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ανάλογα την συμφωνία και τον τρόπο αποστολής, με ταχυδρομείο είτε θα σου κάνει κατάθεση ότι πόσο συμφωνήσετε (θα φροντίσεις να ξέρεις από νωρίτερα πόσα ζητάνε για αποστολή), είτε στέλνεις με αντικαταβολή και του χρεώνεις στην αντικαταβολή και ότι πληρώσεις για να το στείλεις (πχ πουλάς 100 θα βάλεις 110 για να καλύψεις και τα μεταφορικά)

Αν στείλεις με κουριερ μπορείς να βάλεις να πληρώσει ο παραλήπτης το κόστος των μεταφορικών οπότε εκεί για πόσο αντικαταβολής βάζεις όσα θέλεις εσύ

από εκεί και πέρα επειδή υπάρχουν αρκετοί κακοί αγοραστές αν επιλέξεις να στείλεις με αντικαταβολή ζητά να σου καταθέσει τα μεταφορικά έξοδα ώστε να είσαι καλυμμένος σε περίπτωση που αλλάξει γνώμη και δεν παραλάβει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...