Προς το περιεχόμενο

Twitch - Subscribe


Κώστας_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας!

Θα ήθελα να μάθω σχετικά με τα Subscribe στο Twitch επειδή τυχαίνει να κάνω Streaming.

Έχω ακούσει πως δεν χρειάζεται να κάνεις απολύτως τίποτα με την εφορία και απλώς συμπληρώνεις τα στοιχεία σου

βάζεις την Paypal σου και φορολογείσαι αυτόματα. Ισχύει κάτι τέτοιο; Αν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω από αυτά ας βοηθήσει γιατί ψάχνομαι εδώ και πολύ καιρό και άκρη δυστυχώς δεν έχω βγάλει ακόμα.

Ευχαριστώ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ManFromEarth Το έχω ακούσει από άλλους Streamers αλλά επειδή ο κάθε ένας λέει ότι θέλει ρώτησα εδώ.

Αν γνωρίζει κάποιος τι κινήσεις πρέπει να κάνω ας μου πει παρακαλώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να προσθέσω πως το Twitch σου ζητάει ΑΦΜ, μόνιμη κατοικία, κινητό-σταθερό τηλέφωνο. Χθες ρώτησα για αυτό και μου είπαν πως δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα με την εφορία μιας που ο θεατής όταν κάνει την συνδρομή στο κανάλι σου πληρώνει το ΦΠΑ. Αν έχει ασχοληθεί κάποιος με το παρόν θέμα και μπορεί να μου δώσει περισσότερες πληροφορίες.

Επεξ/σία από Κώστας_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς αυτό που λες απαιτη  έναρξη με ότι αυτό συνεπάγεται για να είσαι 100% νόμιμος, αν μιλήσεις με λογιστή θα στα εξηγήσει όλα.

Και στην Ελλάδα δυστυχώς με μικρά εισοδήματα δεν τα βγάζεις με τίποτα πέρα (όχι ότι με μεγαλύτερα τα βγάζεις).

Επεξ/σία από giorgos_rom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/8/2019 στις 12:20 ΠΜ, Κώστας_ είπε

Να προσθέσω πως το Twitch σου ζητάει ΑΦΜ, μόνιμη κατοικία, κινητό-σταθερό τηλέφωνο. Χθες ρώτησα για αυτό και μου είπαν πως δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα με την εφορία μιας που ο θεατής όταν κάνει την συνδρομή στο κανάλι σου πληρώνει το ΦΠΑ. Αν έχει ασχοληθεί κάποιος με το παρόν θέμα και μπορεί να μου δώσει περισσότερες πληροφορίες.

Το φπα ειναι διαφορετικο απο τον φορο εισοδηματος. Μιλα με ενα λογιστη γιατι αλλιως μπορει να την πατησεις ασχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...