Προς το περιεχόμενο

led προστινα φωτα σε παπι


bluesattack

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον το προβλημα ειναι τα μπροστινα φωτα του παπιου που ειναι σαν κερακια (οχι δεν τιθεται θεμα σερβις κλπ, το παιρνουμε σαν δεδομενο )

Σκεφτομαι να βαλω led.

Τα κυριοτερα προβληματα των συνηθισμενων led εχω καταλαβει οτι ειναι η μια εστιασμενη δεσμη (η πιο σωστα το μη καταλληλο φαναρι ) οπου βαραει ψηλα η αλλου για αλλου με αποτελεσμα ''να μην εχεις φωτα'' , η ψυχτρα που εχουν πολλες με αποτελεσμα να μην χωραει , το οτι τυφλωνονται οι απεναντι κλπ.

Βεβαια Ξαναθυμιζω οτι μιλαμε για παπι και απλα μια βελτιωση οχι κανα θηριο μηχανη με φωτα που θα βαρανε στα 200 μετρα, απλα να βλεπουμε ρε αδελφε

Εν ολιγοις .Οποιος το εχει κανει (σε παπι) ας μου πει αποτελεσμα και αν ειναι ευχαριστημενος ας μου προτεινει μαρκα , ειδος led  αριθμο lumens και τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντέχω άλλα xenon/μενον/leds κτλ μόντες σε αμάξια και δίκυκλα πια. Οδηγάς βράδυ, κι αν είσαι σε χαμηλή κιόλας οδηγική θέση ένας στους 5 σε στραβώνει. Άσπρα, μπλε, πράσινα, του κάγκουρα το πανηγύρι.

Προσωπικά θα σου έλεγα να κοιτάξεις μεν για led αλλα για μικρά προβολάκια έξτρα στα πλάγια, ώστε μέσα στην πόλη να τα έχεις σβηστά ωστέ να μην τυφλώνεις τους άλλους, και άμα βγαίνεις ερημιές να τα ανάβεις για έξτρα ορατότητα. Φυσικά θα πρέπει να δεις για mounting, για το τι τροφοδοσία θέλουν και αν θα τα σηκώνει το πηνίο του παπιού ή θα κάψουν τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

o κυβος εριφθει.Θα παρω ενα αδιαβροχο φακο χειρος με 3,4 επιπεδα lumens (η ενα φακο ποδηλατου , που στην ουσια διαφερει μονο στην βαση που εχει,αντε και στο πιο τετραγωνισμενο σχημα ) και θα τον βιδωσω πανω στο κατηφορικο πλαστικο που εχει το παπι .Με μπαταριες, αντε usb φορτιση, ουτε καλωδια ουτε τιποτα , με διακοπτη στο πισω μερος.H διαφορα ειναι αισθητη ακομα και με ενα φακο led των 5 ευρω που εχω .Οσο  για τα flood,spot κλπ στυλ δεσμης , θεστηκα :P

Επεξ/σία από bluesattack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε τις λάμπες και πάρε ολόκληρο φανάρι για μπροστά να σωθείς. Άμα ψάξεις θα βρεις φανάρια led, πιο ακριβά αλλά τουλάχιστον το κουμπώνει και ξεμπερδευεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...