Προς το περιεχόμενο

μαθήματα/σεμινάρια για WEB DESIGN & DEVELOPMENT


skathar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας,
απόψεις-εμπειρίες από παρακολουθήση  μαθημάτων σε κρατικό η δημόσιο φορέα  Π.χ. σε ΙΕΚ ή ΚΕΔΙΒΙΜ
Θα με ενδιέφερε e-learning πρόγραμμα.
Ποια η ποιότητα μαθήματος; Αποκτά κανείς γνώσεις ή είναι μόνο για το χαρτί; (Να σημειωθεί πως ασχολούμε ήδη προσωπικά)

Κάποια από το προγράμματα που έχω βρει:
web-developer   

Web Design&Development

 

Επεξ/σία από skathar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/8/2019 στις 1:06 ΜΜ, skathar είπε

Καλησπέρα σας,
απόψεις-εμπειρίες από παρακολουθήση  μαθημάτων σε κρατικό η δημόσιο φορέα  Π.χ. σε ΙΕΚ ή ΚΕΔΙΒΙΜ
Θα με ενδιέφερε e-learning πρόγραμμα.
Ποια η ποιότητα μαθήματος; Αποκτά κανείς γνώσεις ή είναι μόνο για το χαρτί; (Να σημειωθεί πως ασχολούμε ήδη προσωπικά)

Κάποια από το προγράμματα που έχω βρει:
web-developer   

Web Design&Development

 

Καλημέρα. Έχω σπουδάσει σε ιδιωτικό ΙΕΚ. Ευτυχώς για εσένα, από όλα τα είδη προγραμματισμού, κυρίως επικεντρώνονται στο web development. Παίρνεις καλές βάσεις είναι η αλήθεια αλλά βασικά πράγματα. Σε βοηθάει να πάρεις μια γεύση από πολλές πτυχές του προγραμματισμού. Παίρνεις και το χαρτί που μετράει. ΟΜΩΣ....η άποψη μου είναι πως αυτά που μαθαίνεις στο ΙΕΚ, μέσω online courses μπορείς να τα μάθεις, και μάλιστα πολύ πιο γρήγορα, καθώς στο ΙΕΚ προχωράς με τους ρυθμούς των πιο αργών. Εγώ πήγα για το χαρτί και επειδή στην αρχή δεν είχα την πειθαρχία να κάτσω μόνος μου με συγκεκριμένο πρόγραμμα να τα μάθω μέσω online courses. Ευτυχώς τώρα μπορώ να το κάνω, αναγκαστικά, γιατί όπως ξέρεις, χωρίς προσωπικό ψάξιμο και διάβασμα δεν κάνεις τίποτα. Αν έχεις την πειθαρχία να κάτσεις μόνος και να ασχοληθείς, κάντο. Αυτό που έχω καταλάβει πάντως εγώ, είναι ότι χρειάζεσαι καθημερινή τριβή με το αντικείμενο για να εξοικειωθείς. Καλή συνέχεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...