Προς το περιεχόμενο

λαπτοπ απο αμερικη


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,
Θα μου στειλει καποιος ενα λαπτοπ απο αμερικη. Πως μπορω να αποφυγω το τελωνειο? Η τι οδηγιες πρεπει να του δωσω? Ειναι ιδιωτης, οχι εταιρια κ το λαπτοπ ειναι μεταχειρισμενο.
thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει πλέον αυτό. 

Ο μόνος τρόπος να αποφύγεις τελωνείο είναι να πεταχτείς ο ίδιος να το πάρεις. 

Διαφορετικά ό,τι άλλο και να δοκιμάσεις τελωνείο θα περάσει, τώρα το ποσό εξαρτάται από αυτόν που θα το εκτελωνίσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμμ να παω να το παρω οκ. Πως γινεται αυτο, με ειδοποιουν απο το courrier? θα μου το στειλει με usps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οο!!!! και πως καθοριζουν την τιμη εκτελωνισμου? Δεν ειναι και φθηνο αυτο το λαπτοπ λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, thanulee είπε

Καλησπερα,
Θα μου στειλει καποιος ενα λαπτοπ απο αμερικη. Πως μπορω να αποφυγω το τελωνειο? Η τι οδηγιες πρεπει να του δωσω? Ειναι ιδιωτης, οχι εταιρια κ το λαπτοπ ειναι μεταχειρισμενο.
thanks

μου ετυχε τελωνειο 500ε σε λαπτοπ αξιας 1000 ευρω διοτι εκεινοι το βρισκαν 1800 usd   dhl power , οποτε δεν αξιζει να μπεις σε τετοιες διαδικασιες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

!!!!!!! Πχ μπαινουν online και κοιτανε πως κανει το ταδε μοντελο?! Παω για ακυρωση αν ειναι ετσι... ειναι razer που εδω κανει 3.000 περιπου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μαγικά δεν γλυτώνεις, συνήθως όταν έρχεται με έκτα (όπως θα έρθει αν στο στείλουν με usps)  ζητάνε να στείλεις την κίνηση λογαριασμού καθώς και ένα print screen από την σελίδα που το αγόρασες

Για πόσα έως 150 ευρώ πληρώνεις 15 ευρώ τέλος εκτελωνισμόυ +24%φπα στο ποσό που πλήρωσες, 150-500 είναι 25ευρω +ΦΠΑ στο ποσό αγοράς και καμιά φορά βάζουν και δασμούς αυτές οι και κάπως έτσι πάει απλά αναιβαινουν τα τελοι εκτελωνισμόυ

για courier από την άλλη (ups, feedex, DHL κτλ) είναι τελείως διαφορετική ιστορία γιατί εκεί έχεις καμιά 80 άρια ευρώ μόνο για τους εκτελωνίστες τους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 7/8/2019 στις 9:24 ΜΜ, thanulee είπε

!!!!!!! Πχ μπαινουν online και κοιτανε πως κανει το ταδε μοντελο?! Παω για ακυρωση αν ειναι ετσι... ειναι razer που εδω κανει 3.000 περιπου....

Πόσο το βρήκες το μηχανάκι μεταχειρισμένο από Αμερική;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλα guys πληρωσα 50 ευρω, με usps ηρθε. Ειχαν βαλει μεσα ρουχα κ σαπια πραγματα και ενα ενδεικτικο κοστος πανω, ηξεραν απο usps πως να το κανουν οταν τους ρωτησε ο φιλος μου. Το αγορασα 1500 φιλος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, thanulee είπε

Ολα καλα guys πληρωσα 50 ευρω, με usps ηρθε. Ειχαν βαλει μεσα ρουχα κ σαπια πραγματα και ενα ενδεικτικο κοστος πανω, ηξεραν απο usps πως να το κανουν οταν τους ρωτησε ο φιλος μου. Το αγορασα 1500 φιλος :)

Έχω μιαν απορία από αυτήν την ιστορία... Βρήκες λαπτοπ μεταχειρισμένο στην άλλη ακρη του κόσμου κι έσταξες 1,5 χιλιάρικο να το αγοράσεις... 

Ο πωλητής είναι γνωστός σου; Πως τον εμπιστεύεσαι; Είχες άνθρωπο στην Αμερική να τσεκάρει το λαπτοπ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, txcellas είπε

Παρήγγειλα και εγώ κατι ηχεία απο εναν πλούσιο νιγηριανό βασιλιά αλλα άργησε λιγο να τα στείλει γιατί έχουν πόλεμο λεει.

😛

Φίλε λυπάμαι που στο λέω, αλλά ο πλούσιος Νιγηριανός Βασιλιάς σε εξαπάτησε…

Στην Νιγηρία ως γνωστόν δεν έχουν πόλεμο…!!!!   🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/8/2019 στις 1:23 ΠΜ, Lasombra είπε

Έχω μιαν απορία από αυτήν την ιστορία... Βρήκες λαπτοπ μεταχειρισμένο στην άλλη ακρη του κόσμου κι έσταξες 1,5 χιλιάρικο να το αγοράσεις... 

Ο πωλητής είναι γνωστός σου; Πως τον εμπιστεύεσαι; Είχες άνθρωπο στην Αμερική να τσεκάρει το λαπτοπ; 

ναι ηταν γνωστος. Οχι φιλος, αλλα γνωστος. Ε παντα παιζει να γινει στραβη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...