Προς το περιεχόμενο

Repeater η αλλο router?


Alex-V

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειμαι με vodafone 24αρα (νννναι...) και ειμαι με ενα thomson tg585 v8 γιατι το zte που μου ειχανε δωσει πηγε στον καδο απο τις πολλες διακοπες. Πιανω 6.5mbps. Δεν μαμιεται δεν πειραζει. Παει καλα ομως σαν router, δεν μου κανει διακοπες και εχει κλειδωσει εκει που πρεπει σαν ταχυτητα γιατι τοσο σηκωνει στην περιοχη μου.

Το θεμα τωρα. Οπως ξερουμε το wifi απο το συγκεκριμενο router ειναι για σφαλιαριδια. Μεσα στα δωματια καποιες φορες κοβεται τελειως.

Διλλημα. Να παρω ενα πιο δυνατο router, η να τσιμπησω ενα repeater powerline οπως στον κορακα λεγονται αυτες οι σαχλαμαρες?

ΑΑΑΑΝ παρω ρουτερ βρηκα αυτο εδω. https://www.skroutz.gr/s/14742305/TP-LINK-TD-W8961N-v3.html

Υποψιν, δεν σκοπευω προς το παρον να αναβαθμισω σε vdsl για αρκετο καιρο, οποτε βρηκα αυτο σαν adsl. Τι λετε εσεις?

Επεξ/σία από Alex-V
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή! Αν χρησιμοποιείς τηλέφωνο μέσω Voip, τότε πρέπει το Modem/router να υποστηρίζει Voip.

Αν είναι όπως προανέφερα, καλύτερα να πάρεις wifi repeater. Αλλιώς και με το modem/router που έχεις διαλέξει θα δεις διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Jeiko_22 είπε

Προσοχή! Αν χρησιμοποιείς τηλέφωνο μέσω Voip, τότε πρέπει το Modem/router να υποστηρίζει Voip.

Αν είναι όπως προανέφερα, καλύτερα να πάρεις wifi repeater. Αλλιώς και με το modem/router που έχεις διαλέξει θα δεις διαφορά.

Αν δεν κανω λαθος voip ειναι οταν σηκωνω το τηλεφωνο να κοβεται το ιντερνετ, η οταν κοβεται το ιντερνετ δεν εχω ουτε τηλεφωνο ε? Αν οντως ειναι αυτο, οχι δεν ειναι voip αποτι ξερω. Εχω κανονικα σταθερο οταν κοβεται το ιντερνετ.

Οποτε καλυτερα ρουτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Alex-V είπε

Αν δεν κανω λαθος voip ειναι οταν σηκωνω το τηλεφωνο να κοβεται το ιντερνετ, η οταν κοβεται το ιντερνετ δεν εχω ουτε τηλεφωνο ε? Αν οντως ειναι αυτο, οχι δεν ειναι voip αποτι ξερω. Εχω κανονικα σταθερο οταν κοβεται το ιντερνετ.

Οποτε καλυτερα ρουτερ.

Voip είναι όταν συνδέεται το τηλέφωνο στο ρούτερ. Κόβεται το τηλέφωνο όταν κόβεται και το ιντερνετ.

Οπότε ναι, προτείνω router, γιατι αν ήταν voip θα πλήρωνες τα διπλάσια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Jeiko_22 είπε

Voip είναι όταν συνδέεται το τηλέφωνο στο ρούτερ. Κόβεται το τηλέφωνο όταν κόβεται και το ιντερνετ.

Οπότε ναι, προτείνω router, γιατι αν ήταν voip θα πλήρωνες τα διπλάσια.

Ναι το καταλαβα. Οχι οχι δεν ειναι voip. Ειδα παρα πολυ καλα λογια για το ρουτερακι αυτο και πολυ καλη τιμη. Να ξεφυγω απο τις σαβουρες των εταιρειων. Σε ευχαριστω :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...