Προς το περιεχόμενο

Norton 360 Deluxe, 17€ @ (3 συσκευές/ 1 έτος) @ pcpro


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα προϊόντα ασφαλείας της Norton δε κερδίζουν πολύ αγάπη πλέον αλλά παραμένουν από τις πιο αξιόπιστες λύσεις. Πόσο μάλλον το συγκεκριμένο πακέτο που σε αυτή την τιμή και τις λειτουργίες που περιλαμβάνει είναι value for money.

Είναι η τελευταία έκδοση και είναι προσφορά από το αγγλικό περιοδικό PC Pro. 3 συσκευές, ένας χρόνος.

https://store.pcpro.co.uk/p36217-norton_360_deluxe_3-d_1-yr

Εκτός από το anti-virus, το πιο σημαντικό κομμάτι που περιλαμβάνεται είναι το Norton Secure VPN (δεν αναφέρει κάποιο περιορισμό στο traffic ανά μήνα). Επιπλέον, 50GB online αποθηκευτικού χώρου, ως backup σε περίπτωση ατυχήματος π.χ. από ransomware. Τέλος, έχει και κάποιες λειτουργίες που πλέον είναι standard σε τέτοιες σουίτες, όπως password manager, parental controls κλπ

Στο skroutz ενα κατάστημα το πουλάει στα 36€ αλλά αναφέρει 25GB online αποθηκευτικού χώρου: https://www.skroutz.gr/s/19604728/Norton-360-Deluxe-3-Licences-1-Year-Key.html

Τέλος, το πιο ουσιαστικό θέμα σε αυτές τις περιπτώσεις είναι η ανανέωση. Αν δηλαδή θα καταφέρει κανείς να βρει αυτή την τιμή και του χρόνου.

Επεξ/σία από imvrios
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Norton είχα βάλει πριν κάποια χρόνια και όταν πέρασε ο χρόνος έκανα απεγκατάσταση για να βάλω ένα άλλο και μου άλλαξε όλες τις ρυθμίσεις από τα bios. Δεν δούλευε τίποτα στο laptops

Δεν δοκιμάζω ξανά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή πήρα την απόφαση και το αγόρασα, τρία πράγματα για όσους το σκέφτεστε:

1. Ο χώρος για το online backup είναι πράγματι 25GB και όχι 50GB.

2. Το Secure VPN έχει servers για πάρα πολλές χώρες αλλά όχι Ελλάδα. Τώρα που στο notebook μου έχω συνδεθεί σε server των ΗΠΑ, η ταχύτητα μου είναι 2,5Mb down / 240 kb up (speedtest στο fast.com). Θα τους στείλω ένα support e-mail γιατί ενώ στο pc λειτουργεί κανονικά (είναι κομμάτι του interface διαχείρισης του Norton), στο android έχει μήνυμα ότι η εφαρμογή secure vpn δεν είναι διαθέσιμη στην Ελλάδα. Το Norton Mobile Security λειτουργεί κανονικά.

3. Μη ξεχάσετε να απενεργοποιήσετε την αυτόματη ανανέωση γιατί το κόστος ανανέωσης είναι 90€! Με απενεργοποιημένο, θα αναμένω κάποια καλή προσφορά, αλλιώς του χρόνου απεγκατάσταση. Ευτυχώς, η Symantec είναι πολύ διαφανής, σε ενημερώνει με ξεκάθαρο τρόπο κατά το setup και στο στέλνει και ειδικό e-mail. Και η απενεργοποίηση είναι ένα click στο my.norton.com.

Επεξ/σία από imvrios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Στις 16/8/2019 στις 9:20 ΜΜ, imvrios είπε

Επειδή πήρα την απόφαση και το αγόρασα, τρία πράγματα για όσους το σκέφτεστε:

1. Ο χώρος για το online backup είναι πράγματι 25GB και όχι 50GB.

2. Το Secure VPN έχει servers για πάρα πολλές χώρες αλλά όχι Ελλάδα. Τώρα που στο notebook μου έχω συνδεθεί σε server των ΗΠΑ, η ταχύτητα μου είναι 2,5Mb down / 240 kb up (speedtest στο fast.com). Θα τους στείλω ένα support e-mail γιατί ενώ στο pc λειτουργεί κανονικά (είναι κομμάτι του interface διαχείρισης του Norton), στο android έχει μήνυμα ότι η εφαρμογή secure vpn δεν είναι διαθέσιμη στην Ελλάδα. Το Norton Mobile Security λειτουργεί κανονικά.

3. Μη ξεχάσετε να απενεργοποιήσετε την αυτόματη ανανέωση γιατί το κόστος ανανέωσης είναι 90€! Με απενεργοποιημένο, θα αναμένω κάποια καλή προσφορά, αλλιώς του χρόνου απεγκατάσταση. Ευτυχώς, η Symantec είναι πολύ διαφανής, σε ενημερώνει με ξεκάθαρο τρόπο κατά το setup και στο στέλνει και ειδικό e-mail. Και η απενεργοποίηση είναι ένα click στο my.norton.com.

Αγαπητε φιλε επειδη ισχυουν ακομα αυτες οι προσφορες θα ηθελα να σε ρωτησω αν σου στελνουν activation key και αν εχεις την δυνατοτητα να ενεργοποιησηεις το Ελληνικο Norton 360 ???

Σε ευχαριστω πολυ για την τυχον απαντηση σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...