Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για αλλαγή πτησης skyexpress


pipis_vidas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, εκλεισα κατα λαθος διαφορετικη ωρα απο αυτη που ηθελα για 2 ατομα για το αθηνα κερκυρα τον δεκεμβριο 52 ευρώ το καθένα και θελω  να το αλλαξω για την ίδια ημέρα αργοτερα ομως. Μου ειπανε για αλλαγη με εξτρα 78 ευρω και αναρωτιέμαι μηπως ξερετε αν ακυρώσω την πτηση αν θα παρω πισω κάποια χρήματα καιετσι μηπως συμφερει να κλεισω παλι τα εισιτήρια που θελω. Υποψιν εχουν 52 ευρω και τα εισιτήρια που με ενδιαφέρουν.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, pipis_vidas είπε

Καλησπέρα, εκλεισα κατα λαθος διαφορετικη ωρα απο αυτη που ηθελα για 2 ατομα για το αθηνα κερκυρα τον δεκεμβριο 52 ευρώ το καθένα και θελω  να το αλλαξω για την ίδια ημέρα αργοτερα ομως. Μου ειπανε για αλλαγη με εξτρα 78 ευρω και αναρωτιέμαι μηπως ξερετε αν ακυρώσω την πτηση αν θα παρω πισω κάποια χρήματα καιετσι μηπως συμφερει να κλεισω παλι τα εισιτήρια που θελω. Υποψιν εχουν 52 ευρω και τα εισιτήρια που με ενδιαφέρουν.

Ευχαριστώ.

Οι οροι ειναι στη σελίδα https://www.skyexpress.gr/travel-info/before-the-flight/ticket-fares/

και αναλογα με το ειδος του εισιτηριου προβλεπονται διαφορετικά πραγματα για αλλαγες και ακυρώσεις, επιστροφες.Δες τι σε συμφέρει. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κάνει την ίδια μαλάκια και μετά από λίγες ώρες αλλά την ίδια μέρα τους πήρα τηλέφωνο μου έκαναν ακύρωση και πήρα όλο το ποσό πίσω μετά από 10-15 μέρες  και έκανα νέα κράτηση.

Αν δεν το κάνεις εγκαίρως παίρνεις κάτι ψίχουλα γενικα σε όποια εταιρία .

Μετά το άλλο που μπορείς να κάνεις πριν την πτήση να πας χαρτί από νοσοκομείο και τα παίρνεις όλα πίσω τα χρήματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, skar1983 είπε

Είχα κάνει την ίδια μαλάκια και μετά από λίγες ώρες αλλά την ίδια μέρα τους πήρα τηλέφωνο μου έκαναν ακύρωση και πήρα όλο το ποσό πίσω μετά από 10-15 μέρες  και έκανα νέα κράτηση.

Αν δεν το κάνεις εγκαίρως παίρνεις κάτι ψίχουλα γενικα σε όποια εταιρία .

Μετά το άλλο που μπορείς να κάνεις πριν την πτήση να πας χαρτί από νοσοκομείο και τα παίρνεις όλα πίσω τα χρήματα.

5 ώρες πριν, skar1983 είπε

Είχα κάνει την ίδια μαλάκια και μετά από λίγες ώρες αλλά την ίδια μέρα τους πήρα τηλέφωνο μου έκαναν ακύρωση και πήρα όλο το ποσό πίσω μετά από 10-15 μέρες  και έκανα νέα κράτηση.

Αν δεν το κάνεις εγκαίρως παίρνεις κάτι ψίχουλα γενικα σε όποια εταιρία .

Μετά το άλλο που μπορείς να κάνεις πριν την πτήση να πας χαρτί από νοσοκομείο και τα παίρνεις όλα πίσω τα χρήματα.

 

Στο τηλέφωνο μου ειπαν μονο για αλλαγη πτησεως με την ποινη που επιφέρει

 

Ενδιαφέρον αυτο με το νοσοκομειο αλλα εμενα δεν με καλυπτει γιατι θελω να πεταξω την ιδια μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Απλα πηγαινε νωριτερα, ή πληρωσε αυτα τα 78 ευρω για αλλαγη.

Ποιας κατηγοριας ειναι το εισιτηριο σου? Στην τιμη πολυ πιθανον να σου εβαλαν μεσα και την διαφορα του ναυλου (βλεπω πχ βαθμιδα skyfly, 35 ευρω για αλλαγη και διαφορα ναυλου.αν το εισιτηριο της αλλης ωρα κοστιζει +4 ευρω/ατομο, τοτε βγαινει 70+8), οποτε αν λογω υποχρεωσης πρεπει να πεταξεις αλλη ωρα, αξιζει να δωσεις τα 78.

Απο τα 52 παιζει να παρεις πισω κανα 15αρικο (φοροι αεροδρομιου). Τα υπολοιπα τα χανεις

 

*Ανοιγουν τοσα πολλα θεματα τελευταια που απλα θα σας λυνοταν η απορια αν παιρνατε τηλ την υποστηριξη της εκαστοτε εταιρειας.

Επεξ/σία από overpower
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, overpower είπε

Απλα πηγαινε νωριτερα, ή πληρωσε αυτα τα 78 ευρω για αλλαγη.

Ποιας κατηγοριας ειναι το εισιτηριο σου? Στην τιμη πολυ πιθανον να σου εβαλαν μεσα και την διαφορα του ναυλου (βλεπω πχ βαθμιδα skyfly, 35 ευρω για αλλαγη και διαφορα ναυλου.αν το εισιτηριο της αλλης ωρα κοστιζει +4 ευρω/ατομο, τοτε βγαινει 70+8), οποτε αν λογω υποχρεωσης πρεπει να πεταξεις αλλη ωρα, αξιζει να δωσεις τα 78.

Απο τα 52 παιζει να παρεις πισω κανα 15αρικο (φοροι αεροδρομιου). Τα υπολοιπα τα χανεις

*Ανοιγουν τοσα πολλα θεματα τελευταια που απλα θα σας λυνοταν η απορια αν παιρνατε τηλ την υποστηριξη της εκαστοτε εταιρειας.

ακυρωσα και θα μου γυρισουν 68 απο τα 105.

Ειναι η φθηνιτερη βαθμίδα παντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν φαίνεται ξεκάθαρα ποια είναι η φθηνότερη από τις παραπάνω, λογικά γλύτωσες 2 ευρώ? Δεν ξέρω. 

Οκ λογικά το έψαξες και σε συμφέρει έτσι, οπότε πάσο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, overpower είπε

Ναι δεν φαίνεται ξεκάθαρα ποια είναι η φθηνότερη από τις παραπάνω, λογικά γλύτωσες 2 ευρώ? Δεν ξέρω. 

Οκ λογικά το έψαξες και σε συμφέρει έτσι, οπότε πάσο 

Βασικά πατησα στο ακυρωση για να δω αν λεει τα χρήματα της επιστροφής και ακυρωθηκε 😋, αλλα νομιζω ηταν η σωστη επιλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...