Προς το περιεχόμενο

Το Netflix ετοιμάζει νέα σειρά κινουμένων σχεδίων «He-Man»


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, xavier είπε

καπου πρεπει να εχω τα παλια που ειχα κατι σαν τσακμακοπετρα απο πισω και αναβε ενα φωτακι στο στηθος τους...

Motu master of the universe αν τα πουλάς τα θέλω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Exodia The Forbidden One είπε

To εν λογο reboot ηταν πολυ καλο απορω γιατι δεν ειχε βγει και 3ος χρονος.

 

Δεν το είχα πάρει γραμμή. Σε ευχαριστώ. Δε ξέρω αλλά μόνο από το ίντρο μου φαίνεται πολύ καλό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, aypnia είπε

Δίκιο έχεις αλλά στα της Mattel.

Από τη στιγμή που έκανε κινηματογραφικό στούντιο αναμενόμενο δεν είναι να πάρει σβάρνα όλα τα assets της;

Έχουν να βγουν.. παιδικά με το τσουβάλι, Masters of the Universe με τη Sony, κινηματογραφική Barbie με τη Warner,  Hot Wheels με τη Warner, American Girl με τη Universal, View-Master με την MGM, αυτά θυμάμαι για την ώρα.

Κι έχουν τόσα παιχνίδια πανάθεμα τους, θα γίνει του reboot το κ^γκελο.

Ναι αλλά κρίνοντας και την αντίστοιχη προσπάθεια που έκανε η Hasbro , ίσως θα πρέπει να κρατάμε μικρό καλάθι μιας και όλο αυτό γίνεται για να πουλήσουν παιχνίδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι λίγο σαν τον Κριστιάνο Ρονάλντο με περούκα;

Επίσης:

Τόσο άρμεγμα έχει πέσει στην νοσταλγία, thundercats ένας δεν σκέφτηκε να βγάλει; 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Skatzivas said:

Τόσο άρμεγμα έχει πέσει στην νοσταλγία, thundercats ένας δεν σκέφτηκε να βγάλει; 

Υπηρξε το 2011 που δεν ειχε εμπορικη επιτυχια, και ετοιμαζεται να κυκλοφορησει τωρα το παρακατω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Skatzivas είπε

Δεν ειναι λίγο σαν τον Κριστιάνο Ρονάλντο με περούκα;

Επίσης:

Τόσο άρμεγμα έχει πέσει στην νοσταλγία, thundercats ένας δεν σκέφτηκε να βγάλει; 

Τσιταράααααααααα!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, LeonV12 είπε

Σε ΟΛΕΣ τις σειρες πλεον Arrow,Flash,Daredevil και Black Lighting της Marvel εχουν μεσα γκει και λεσβιες.Δε θα μου κανει εντυπωση καθολου.

ναι δεν διαφωνω και ουτε εχω θεμα με αυτα.
εχω θεμα οταν οι σειρες/καρτουν προορίζονται για ανηλικα παιδια και περνανε τετοια μηνυματα 

 

11 ώρες πριν, SHot-OS είπε

Δεν τα έχεις σωστά στο κεφάλι σου φίλε μου...

Δεν προωθούν οι σειρές το γκέι και λεσβιακό μικρόβιο. Το είπε ξεκάθαρα ο μητροπολίτης πως άμα τον φάει από πίσω η γυναίκα ενώ ήταν έγκυος και της άρεσε τότε το παιδί γίνεται γκέι. Για τις λεσβίες βέβαια υπάρχει τεράστιο πέπλο μυστηρίου γύρω από την ύπαρξή τους, καθώς δεν μας έδωσε τα φώτα του πάνω στο θέμα...

Ίσως αν είμαστε τυχεροί να μάθουμε μέχρι να γίνει ένα με τον Θεό (μεγάλη η χάρη Του) και να καταλάβουμε πως θα μπορέσουμε να προφυλαχθούμε μία και καλή από όλο αυτό. ✝️

μια χαρα τα εχω στο κεφαλι μου φιλε
ναι οι σειρες/καρτουν προωθούν τετοια μηνυματα ειδικα οταν προορίζονται για μικρα παιδακια 
και μην συγκρινεις την λογικη με πραγματα που λεει ενας πειραγμενος τραγος

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

ναι δεν διαφωνω και ουτε εχω θεμα με αυτα.
εχω θεμα οταν οι σειρες/καρτουν προορίζονται για ανηλικα παιδια και περνανε τετοια μηνυματα 

μια χαρα τα εχω στο κεφαλι μου φιλε
ναι οι σειρες/καρτουν προωθούν τετοια μηνυματα ειδικα οταν προορίζονται για μικρα παιδακια 
και μην συγκρινεις την λογικη με πραγματα που λεει ενας πειραγμενος τραγος

Αν έχεις θέμα με αυτά τότε είχες θέμα και με το He-Man, όπου ένας φλούφλης ξανθομάλλης με κουπ κομμωτηρίου φορούσε κολάν και ρούχα σε αποχρώσεις του ροζ. Και μετά μεταμορφωνόταν σε νταβραντισμένο τύπο με γούνινα εσώρουχα, ότι πιο ταιριαστό με το blue oyster του police academy 😂 Πολλά κινούμενα σχέδια έχουν κατηγορηθεί για υπόγεια μηνύματα και θεωρίες συνομωσίας (στρουμφάκια, μπομπ σφουγγαράκης, κ.α)

Κάποια reboot πετυχαίνουν, κάποια όχι. Προσωπικά έχω λατρέψει το νέο Ducktales, που βγήκε ακριβώς 30 χρόνια μετά από το original. Κάποια στιγμή θα δω και το νέο Voltron. Λέτε όλοι για τον κατσαπλιά τον He-Man και όχι για τον Skeletor που μαζί με Mumm-ra, Megatron και αρχηγό Cobra ήταν μάλλον οι πιο σκληροί καρ____δες της γενιάς μας. 

Επεξ/σία από butters
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

ναι δεν διαφωνω και ουτε εχω θεμα με αυτα.
εχω θεμα οταν οι σειρες/καρτουν προορίζονται για ανηλικα παιδια και περνανε τετοια μηνυματα 

μια χαρα τα εχω στο κεφαλι μου φιλε
ναι οι σειρες/καρτουν προωθούν τετοια μηνυματα ειδικα οταν προορίζονται για μικρα παιδακια 
και μην συγκρινεις την λογικη με πραγματα που λεει ενας πειραγμενος τραγος

Ωραία ας μιλήσουμε σοβαρά. Ειλικρινά πιστεύεις πως το να γίνει ένα παιδί γκέι ή λεσβία είναι θέμα προώθησης και διαφήμισης...?

Αν ένα παιδί αποκαλυφθεί πως ανοίκει εκεί και πει πως το she-ra ή το he-man του έδωσε την δύναμη (pun not intended) να το κάνει, τότε δεν σημαίνει πως το μεταμόρφωσαν το παιδί. Σημαίνει πως βρήκε το θάρρος να αναγνωρίσει τι κρύβει μέσα του και να νοιώσει ασφάλεια και δύναμη να το παραδεχτεί στον εαυτό του και έξω.

Με τα δικά σου σκεπτικα ειναι που χιλιάδες παιδιά ζουν δυστυχησμενα επειδή φοβούνται να δείξουν ποιοι είναι, μην τους παρουν με τις πέτρες οι όμοιοι σου.

 

Οπότε με λίγα λόγια, καλά κάνουν και βγάζουν σειρές που απευθύνονται σε παιδιά με light και αθώο αν μη τι άλλο (γιατί το she-ra δεν έχει τίποτα απόλυτος εξτριμ μέσα) LGBT περιεχόμενο. Μόνο έτσι η κοινωνία μας θα μάθει να αγαπά και όχι να δείχνει με το δάχτυλο και να περιορίζει ανθρώπους για να μην σας χαλάσουν την πειραγμένη ουτοπία που έχετε στο κεφάλι σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, butters είπε

Αν έχεις θέμα με αυτά τότε είχες θέμα και με το He-Man, όπου ένας φλούφλης ξανθομάλλης με κουπ κομμωτηρίου φορούσε κολάν και ρούχα σε αποχρώσεις του ροζ. Και μετά μεταμορφωνόταν σε νταβραντισμένο τύπο με γούνινα εσώρουχα, ότι πιο ταιριαστό με το blue oyster του police academy 😂 Πολλά κινούμενα σχέδια έχουν κατηγορηθεί για υπόγεια μηνύματα και θεωρίες συνομωσίας (στρουμφάκια, μπομπ σφουγγαράκης, κ.α)

Κάποια reboot πετυχαίνουν, κάποια όχι. Προσωπικά έχω λατρέψει το νέο Ducktales, που βγήκε ακριβώς 30 χρόνια μετά από το original. Κάποια στιγμή θα δω και το νέο Voltron. Λέτε όλοι για τον κατσαπλιά τον He-Man και όχι για τον Skeletor που μαζί με Mumm-ra, Megatron και αρχηγό Cobra ήταν μάλλον οι πιο σκληροί καρ____δες της γενιάς μας. 

οχι δεν εχω θεμα με αυτα οπως ειπα και πριν και να το δεις το νεο Voltron πολυ καλη σειρα.
για το νεο She-Ra ομως το εχει κραξει ολος ο κοσμος οτι ειναι φουλ στις αντζεντες των SJW και φεμινιστριων ( αν σκεφτεις το εφτιαξε μια ομαδα δηλωμενων φεμινιστριων)
δες το αμα θες και θα καταλαβεις τι εννοω

40 λεπτά πριν, SHot-OS είπε

Ωραία ας μιλήσουμε σοβαρά. Ειλικρινά πιστεύεις πως το να γίνει ένα παιδί γκέι ή λεσβία είναι θέμα προώθησης και διαφήμισης...?

Αν ένα παιδί αποκαλυφθεί πως ανοίκει εκεί και πει πως το she-ra ή το he-man του έδωσε την δύναμη (pun not intended) να το κάνει, τότε δεν σημαίνει πως το μεταμόρφωσαν το παιδί. Σημαίνει πως βρήκε το θάρρος να αναγνωρίσει τι κρύβει μέσα του και να νοιώσει ασφάλεια και δύναμη να το παραδεχτεί στον εαυτό του και έξω.

Με τα δικά σου σκεπτικα ειναι που χιλιάδες παιδιά ζουν δυστυχησμενα επειδή φοβούνται να δείξουν ποιοι είναι, μην τους παρουν με τις πέτρες οι όμοιοι σου.

Οπότε με λίγα λόγια, καλά κάνουν και βγάζουν σειρές που απευθύνονται σε παιδιά με light και αθώο αν μη τι άλλο (γιατί το she-ra δεν έχει τίποτα απόλυτος εξτριμ μέσα) LGBT περιεχόμενο. Μόνο έτσι η κοινωνία μας θα μάθει να αγαπά και όχι να δείχνει με το δάχτυλο και να περιορίζει ανθρώπους για να μην σας χαλάσουν την πειραγμένη ουτοπία που έχετε στο κεφάλι σας.

κανεις δεν ειπε πως αν δει κανεις το νεο She-Ra θα γινει gay....... ειπα πως το προωθούν τον ομοφυλοφυλισμο σαν κατι το νορμαλ στα μικρα παιδια........
και  ΝΑΙ τα μικρα παιδια μπορουν να επηρεαστουν στις μικρες ηλικιες με αυτα που βλεπουν στην tv  και να επηρεαστούν αρκετα στο μελλον αν δεν υπαρχει επιβλεψη.
εν ετει 2019 πιστευεις πως ακομα υπαρχουν gay ατομα στον δυτικο κοσμο ( εκτος μερικων εξαιρέσεων) που ντρεπονται να βγουν να πουν οτι ειναι gay ;;;
οταν εξω απο το σπιτι τους περναει το  gay pride  και τα media να εχουν τουλαχιστων το 1/5 του cast με gay χαρακτηρες ;;;;
οποτε προσεχε τι λες εσυ και οπως ειπες εσυ και  "οι όμοιοι σου" και μην βαζεις ολες τις γνωμες σε 2 καλαθια αριστερα και δεξια, υπαρχει και το κεντρικο/λογικο καλαθι και εχω και gay φιλους/φιλες και πολυ στενο συγγενικο προσωπο που βοηθησα  να αποδεχτει τι ειναι και να μην την νοιαζει τι λενε οι αλλοι.
 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Zengar Zombolt είπε

προωθούν τον ομοφυλοφυλισμο σαν κατι το νορμαλ "

"και εχω και gay φιλους/φιλες και πολυ στενο συγγενικο προσωπο που βοηθησα  να αποδεχτει τι ειναι και να μην την νοιαζει τι λενε οι αλλοι."

 

Με κάλυψες.

Φαντάζομαι πιστεύεις πως με τόσα χρόνια βίας στα βιντεοπαιχνίδια γινόμαστε όλοι δολοφόνοι ε? Ή πώς επειδή κάποιοι πετάνε στις ταινίες έχουν ανέβει κατακόρυφα τα ατυχήματα από πτώσεις από κτήρια στα μικρά παιδιά. 

Μην μειώνεις σε παρακαλώ το ένστικτο αν σου αρέσει κάποιο φύλο. Η τηλεόραση ΔΕΝ δίνει τίποτα στα παιδιά. Έχουν μια χαρά μυαλό πίστεψέ με, δεν είναι τα χαζά μικρά παιδάκια που νομίζουν όλοι. Ξέρουν να ξεχωρίζουν τι γίνεται στην τηλεόραση και αν τους αρέσουν πραγματικά αγοράκια ή κοριτσάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SHot-OS είπε

Με κάλυψες.

Φαντάζομαι πιστεύεις πως με τόσα χρόνια βίας στα βιντεοπαιχνίδια γινόμαστε όλοι δολοφόνοι ε? Ή πώς επειδή κάποιοι πετάνε στις ταινίες έχουν ανέβει κατακόρυφα τα ατυχήματα από πτώσεις από κτήρια στα μικρά παιδιά. 

Μην μειώνεις σε παρακαλώ το ένστικτο αν σου αρέσει κάποιο φύλο. Η τηλεόραση ΔΕΝ δίνει τίποτα στα παιδιά. Έχουν μια χαρά μυαλό πίστεψέ με, δεν είναι τα χαζά μικρά παιδάκια που νομίζουν όλοι. Ξέρουν να ξεχωρίζουν τι γίνεται στην τηλεόραση και αν τους αρέσουν πραγματικά αγοράκια ή κοριτσάκια.

οταν διαβαζεις κομματια και οχι ολο το σκεπτικο μου δεν μπορω να κανω κατι γιαυτο,
οπως ειπα υπαρχουν ατομα που διαλεγουν 2 καλαθια αριστερα και δεξια και αποριπτουν τελειως τις αλλες γνωμες και ειναι εμφανες τι εισαι οποτε δεν υπαρχει λογος να το συνεχισω γιατι ειμαστε αρκετα off-topic 
καλη συνεχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Zengar Zombolt είπε

οταν διαβαζεις κομματια και οχι ολο το σκεπτικο μου δεν μπορω να κανω κατι γιαυτο,
οπως ειπα υπαρχουν ατομα που διαλεγουν 2 καλαθια αριστερα και δεξια και αποριπτουν τελειως τις αλλες γνωμες και ειναι εμφανες τι εισαι οποτε δεν υπαρχει λογος να το συνεχισω γιατι ειμαστε αρκετα off-topic 
καλη συνεχεια

Έχεις δίκιο με αυτή την λογικη. Αλλά δεν ταιριάζει πάντα και παντού. Άκυρο παράδειγμα αλλά αν μου πεις τι χρώμα είναι ο ουρανός δεν ειπαρχει αριστερο, μεσαίο και δεξιό καλάθι. Ειπαρχει η αλήθεια. Και για εμένα προσωπικά πάντα αυτά που λέω είναι η αλήθεια μου που πιστεύω πως θα έπρεπε να υπάρχει στον κόσμο για να είμαστε πιο αγαπημένοι. Και δεν έχει να κάνει με πολιτική ή κάτι τέτοιο (αυτό υπέθεσα από το αριστερό και δεξί καλάθι που είπες).

Καλή συνέχεια και σε εσένα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zengar Zombolt είπε

οχι δεν εχω θεμα με αυτα οπως ειπα και πριν και να το δεις το νεο Voltron πολυ καλη σειρα.
για το νεο She-Ra ομως το εχει κραξει ολος ο κοσμος οτι ειναι φουλ στις αντζεντες των SJW και φεμινιστριων ( αν σκεφτεις το εφτιαξε μια ομαδα δηλωμενων φεμινιστριων)
δες το αμα θες και θα καταλαβεις τι εννοω

κανεις δεν ειπε πως αν δει κανεις το νεο She-Ra θα γινει gay....... ειπα πως το προωθούν τον ομοφυλοφυλισμο σαν κατι το νορμαλ στα μικρα παιδια........
και  ΝΑΙ τα μικρα παιδια μπορουν να επηρεαστουν στις μικρες ηλικιες με αυτα που βλεπουν στην tv  και να επηρεαστούν αρκετα στο μελλον αν δεν υπαρχει επιβλεψη.
εν ετει 2019 πιστευεις πως ακομα υπαρχουν gay ατομα στον δυτικο κοσμο ( εκτος μερικων εξαιρέσεων) που ντρεπονται να βγουν να πουν οτι ειναι gay ;;;
οταν εξω απο το σπιτι τους περναει το  gay pride  και τα media να εχουν τουλαχιστων το 1/5 του cast με gay χαρακτηρες ;;;;
οποτε προσεχε τι λες εσυ και οπως ειπες εσυ και  "οι όμοιοι σου" και μην βαζεις ολες τις γνωμες σε 2 καλαθια αριστερα και δεξια, υπαρχει και το κεντρικο/λογικο καλαθι και εχω και gay φιλους/φιλες και πολυ στενο συγγενικο προσωπο που βοηθησα  να αποδεχτει τι ειναι και να μην την νοιαζει τι λενε οι αλλοι.
 

Μόνο αυτό απάντησε μου... τι είναι ομοφυλοφυλισμός????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...