Προς το περιεχόμενο

HCN ανω τουμπα θεσσαλονικη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδη προκειται να μετακομισω ανω τουμπα  και συγκεκριμενα στην οδο βιζυης και ειδα οτι η περιοχη καλυπτεται απο το δικτυο τησ hcn  ποσο περιπου θα παρει να συνδεθω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η περιοχη καλυπτεται σημαίνει οτι αν κανεις αιτηση, θα ρθουν και θα περασουν καλωδιο (γενικα). Αν δεν εχεις στο κτηριο σου  κουτακι της hcn μπορει να παρει και ενα χρονο. Εγω εκανα αιτηση τον οκτωβρη που περασε και ακομα δεν εχω καποιο νεο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες γιωργο δυστυχως δεν προσεξα αν υπαρχει τετοιο κουτι στην οικοδομη... καποια αλλη εταιρια που να προσφερει σε αυτην την περιοχη vdsl δεν υπαρχει ετσι  ??

Επεξ/σία από drxpz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οι μεγάλοι δεν δίνουν VDSL, κουτί δες μήπως έχει και απέναντι ή και δίπλα μιας και μπορεί να σου περάσουν καλώδιο από οικοδομή σε οικοδομή, κάνουν κάτι τέτοια ακροβατικά.

Σε κάθε περίπτωση προτείνω να κάνεις αίτηση και αν σου πουν ότι θα πάρει χρόνο κάνε μια ακόμη σε κάποιον άλλον ώστε να έχεις internet μέχρι να σου έρθει η HCN.

Εμένα έκαναν να με συνδέσουν ένα 8άμηνο αν δεν κάνω λάθος, αλλά είμαι μάλλον τυχερός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μενω ανω τουμπα περιπου πανω απο το γηπεδο και δεν εχει ερθει ακομα vdsl στην περιοχη. Θα ελεγα να ξεκινησεις με vodafone 1 χρονο συμβολαιο (Αν ερχεσαι ως φοιτητης στη θεσσαλονικη να ξερεις οτι υπαρχει φθηνο φοιτητικο πακετο για ιντερνετ στο σπιτι οποτε τη νεα σου συνδεση καντην στο ονομα σου) και ταυτοχρονα να κανεις αιτηση στην hcn. Ανεφερα συγκεκριμενα την vodafone γιατι απο 2 3 φιλους στην περιοχη μου ειδα πολυ μετριες ταχυτητες απο την cosmote (Θα μπορουσε βεβαια να φταιει η πολυκατοικια τους, αλλα νομιζω αξιζει να το αναφερω) ενω εγω με vodafone ειμαι πολυ καλα σε adsl vodafone (Επισης την περιοχη απο οσα εχω διαβασει την εχει αναλαβει η vodafone ως προς το δικτυο). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι ωσ φοιτητησ ερχομαι θεσσαλονικη ευχαριστω για την συμβουλη σου μπορεισ να μου πεισ με τι ping παιζει σε games  με την adsl  γραμμη που εχεισ  ?? Να σου πω την αληθεια εγω σκεφτομουνα για οτε διοτι θα εχω μονο νετ  και εχω ακουσει οτι εχει το καλυτερο ping  σε online games  

 

Επεξ/σία από drxpz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, drxpz είπε

ναι ωσ φοιτητησ ερχομαι θεσσαλονικη ευχαριστω για την συμβουλη σου μπορεισ να μου πεισ με τι ping παιζει σε games  με την adsl  γραμμη που εχεισ  ?? Να σου πω την αληθεια εγω σκεφτομουνα για οτε διοτι θα εχω μονο νετ  και εχω ακουσει οτι εχει το καλυτερο ping  σε online games  

Μονο LoL παιζω και ειμαι στα 75 ms περιπου.. Φυσικα υπαρχει παντα η επιλογη του fastpath που δε χρησιμοποιω πλεον αλλα οταν το ειχα ημουν στα 68ms. Ξαναλεω, δε γνωριζω αν οντως ο οτε εχει προβλημα στην περιοχη ή αν οι φιλοι μου με τον οτε εχουν απλα προβλημα στην οικοδομη τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...