Προς το περιεχόμενο

Huawei GT Ρολόι Χειρός Smartwatch Τιτάνιο Γκρι 130


geo29

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πιστεύω  ότι είναι καλή προσφορά χαμηλότερη τιμή που είχε είναι  150

προσφορά στα 130

 

https://locoss.com/el/smartwatches/74739-huawei-gt-roloi-cheiros-smartwatch-titanium-gkri-eu-6901443262584.html?ref=bestprice.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, christos4 είπε

Παίζει και σε άλλα μαγαζιά στα 128+

https://www.skroutz.gr/s/16175186/Huawei-Watch-GT.html

(δεν ξέρω αν έκανα price match ή αν ήταν από πριν τόσο) 

αν πρόσεξες έχει σταθερά χαμηλότερη τιμή από το titan 

Σχόλιο 2019-08-22 223135.jpg

Σχόλιο 2019-08-22 223319.jpg

Επεξ/σία από geo29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Jake07 said:

Το του θέματος, ή s3 frontier? 

Αναλόγα τι ψάχνεις. Για εξαιρετικό smartwatch με "σχετικά" αξιοπρεπείς μετρήσεις σε ασκήσεις πας στο frontier. Έχει ακόμα υποστήριξη, έχει πολύ πλούσιο οικοσύστημα (watch faces, apps, συμβατότηα με samsung κινητά κλπ) αλλά κάνεις κάποιους συμβιβασμούς στην μπαταρία (εμένα βγάζει περίπου 3 μέρες). Για μπαταρία, και πιο πολύ fitness προσανατολισμό πας στο huawei. 

ΑΛΛΑ

δεν ξέρω για το huawei, αλλά το gear S3 έχει άψογη ποιότητα κατασκευής. Δεν ξέρω πόσες φορές το έχω κοπανίσει σε τοίχο, ξύλα, κάγκελα κλπ, και στην στεφάνη δεν έχει ούτε ένα σημάδι, πόσο μάλλον στην οθόνη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Agmourk είπε

Αναλόγα τι ψάχνεις. Για εξαιρετικό smartwatch με "σχετικά" αξιοπρεπείς μετρήσεις σε ασκήσεις πας στο frontier. Έχει ακόμα υποστήριξη, έχει πολύ πλούσιο οικοσύστημα (watch faces, apps, συμβατότηα με samsung κινητά κλπ) αλλά κάνεις κάποιους συμβιβασμούς στην μπαταρία (εμένα βγάζει περίπου 3 μέρες). Για μπαταρία, και πιο πολύ fitness προσανατολισμό πας στο huawei. 

ΑΛΛΑ

δεν ξέρω για το huawei, αλλά το gear S3 έχει άψογη ποιότητα κατασκευής. Δεν ξέρω πόσες φορές το έχω κοπανίσει σε τοίχο, ξύλα, κάγκελα κλπ, και στην στεφάνη δεν έχει ούτε ένα σημάδι, πόσο μάλλον στην οθόνη. 

Ψάχνω ένα όμορφο ρολόι, που να έχει και καλές μετρήσεις, καρδιάς κλπ, να είναι ποιοτικό, watch faces σιγουρα..  Δεν ψάχνω να το βάλω σε θαλλασες, χιόνια, καταδρομες...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Jake07 said:

Ψάχνω ένα όμορφο ρολόι, που να έχει και καλές μετρήσεις, καρδιάς κλπ, να είναι ποιοτικό, watch faces σιγουρα..  Δεν ψάχνω να το βάλω σε θαλλασες, χιόνια, καταδρομες...  

Σίγουρα δεν θα το βάλεις, αλλά είναι ένα ρολόι συγκεκριμένου μεγέθους που προεξέχει απο το χέρι. Δεν ξέρω τι άνθρωπος είσαι (ατσούμπαλος, προσεκτικός κλπ) αλλά δεν θα ήθελες στην μεταλλική στεφάνη να φαίνονται γρατσουνιές απο την χρήση του μέσα σε 6 μήνες (τουλάχιστον εγώ δεν θα ήθελα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Agmourk είπε

Σίγουρα δεν θα το βάλεις, αλλά είναι ένα ρολόι συγκεκριμένου μεγέθους που προεξέχει απο το χέρι. Δεν ξέρω τι άνθρωπος είσαι (ατσούμπαλος, προσεκτικός κλπ) αλλά δεν θα ήθελες στην μεταλλική στεφάνη να φαίνονται γρατσουνιές απο την χρήση του μέσα σε 6 μήνες (τουλάχιστον εγώ δεν θα ήθελα). 

Και εγώ μια από τα ίδια. Όλα τα ρολόγια μου έτσι είναι, προεξέχουν. Και αντίστοιχο ήθελα να είναι και το smartwatch. Οπότε εσύ φηφιζεις frontier από ότι καταλαβαίνω. Σε παρουσίαση που είδα το Huawei με τράβηξε πολύ για τη μπαταρία του. Αλλά δε ξέρω αν στο τέλος που θα τα βάλω κάτω θα κερδίσει μόνο και μόνο για τη μπαταρία. Γι αυτο ψάχνω και άλλα θετικά του σημεία να κάνω τη σύγκριση όσο το δυνατόν καλύτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Jake07 said:

Και εγώ μια από τα ίδια. Όλα τα ρολόγια μου έτσι είναι, προεξέχουν. Και αντίστοιχο ήθελα να είναι και το smartwatch. Οπότε εσύ φηφιζεις frontier από ότι καταλαβαίνω. Σε παρουσίαση που είδα το Huawei με τράβηξε πολύ για τη μπαταρία του. Αλλά δε ξέρω αν στο τέλος που θα τα βάλω κάτω θα κερδίσει μόνο και μόνο για τη μπαταρία. Γι αυτο ψάχνω και άλλα θετικά του σημεία να κάνω τη σύγκριση όσο το δυνατόν καλύτερα. 

Είμαι κάτοχος του frontier εδώ και ενάμιση χρόνο. Το huawei το έχω δεί μόνο για λίγο και δεν το έχω περιεργαστεί. Πλήρως αντικειμενική άποψη δεν έχω επομένως. Ξέρω μόνο πως το huawei είναι πιο πολύ για γυμναστική (fitness κλπ) και μπαταρία, ενώ το S3 είναι all-around ρολόι που τα κάνει όλα καλά και έχει ακόμα εξαιρετική υποστήριξη. Επίσης, σκέψου ότι το S3 είναι ρολόι που βγήκε πριν απο 3 χρόνια περίπου και έχει ακόμα υποστήριξη (για πόσο όμως δεν ξέρω) και έκανε τότε 400€ (το λέω απο την άποψη της τότε αξίας). 

Δοκίμασα και άλλα ρολόγια (Xiaomi, Samsung watch active) αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένος και ξαναγύρισα στο S3. Ελπίζω έστω και λίγο να σε βοήθησα, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να γράψω πλήρως για το huawei γιατί δεν το έχω δουλέψει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω κανενα 6 μηνο το ρολόι του θέματος. Λοιπον το συγκεκριμενο ρολοι δεν είναι smartwatch. Δεν παίρνει εφαρμογες και το σμαρτ κομματι είναι περιορισμενο. Πχ απλα σου δείχνει ειδοποιησεις χωρις να μπορεις να απαντήσεις. Αλλα έχει τρομερη οθόνη, και ειναι πολυ καλο στις μετρησεις βημάτων, υπνου (με παραλογα πολλα στοιχεια για την ποιοτητα του υπνου σου μεσα στην εφαρμογη), παλμών (24h) και για τα περισσoτερα είδη ασκησης. Εχει επισης gps για το τρεξιμο, καθως και αλτιμετρο και βαρομετρο. Η μπαταρια του κρατάει 10 -14 μερες. Νομιζω 10 με ενεργοποιημένη την 24h μέτρηση παλμών. Δε θυμάμαι ακριβως γιατι ειναι τόσο αραια που δεν το εχω προσέξει. Apo watchfaces σου εχει η huawei συγκεκριμενα να διαλεξεις, (καμια 30αρια?) χωρις να μπορεις να περασεις αλλα. Δε μου εχουν λειψει καθολου βεβαια, καθως αρκετα ειναι πολυ ωραια.

Εγώ προσωπικα το πηρα για καταγραφη καρδιακων παλμων και ύπνου, και με εχει βγάλει ασπροπροσωπο. Παρολα αυτα νομιζω οτι τα ιδια θα εκανε και ενα καλο smartband! (gia την ακριβεια παιζει να το honor band 4 να εχει ακριβως την ιδια λειτουργικοτητα χωρις την ιδια εντυπωσιακη οθονη προφανως και την ποιοτητα κατασκευης)

Εχετε υπόψη ότι active του θεματος ειναι ακριβως ίδιο με το φθηνότερο μαύρο, απλα αλλαζουν μονο τα χρωματα, χωρις καμια αλλη διαφορα σε sw kai hw. Τελος να επισημανω ότι ειναι πολυ στυλατο, λεπτο για smartwatch, και με τρομερη ποιοτητα κατασκευής - το εχω χτυπήσει σε τοιχους αντικειμενα κτλ παρα πολλες φορές, και δεν εχει ουτε ενα σημαδι.

Επεξ/σία από vag1989
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_009713994362.html?wid=1349303

Γιατί δεν το συγκρίνετε και με amazfit gtr,έχω το verge lite που έχει το ίδιο λειτουργικό και είναι εξαιρετικό ,συν ότι το Gtr έχει καλύτερη εμφάνιση ποιότητα κατασκευής και ακόμα καλύτερη μπαταρια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ παιδιά με το verge είμαι, στα 90κάτι ευρώ είναι "πιο smartwatch" από το Huawei χάνοντας μόνο στην εμφάνιση που δεν είναι τόσο  premium. Η βασική διαφορά είναι ότι το GT δεν απαντάει κλήσεις και δεν είναι τόσο customizable στα watchfaces. To GT θα το χαρακτήριζα σαν ένα premium activity tracker (like smartband).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαθέτω στη συλλογή, το Galaxy S3 frontier (δεν προτίμησα το Galaxy watch καθώς σε καμία περίπτωση δεν δικαιολογείται η διαφορά τιμής με το S3 μιας και τα δύο έχουν αντίστοιχες δυνατότητες / χαρακτηριστικά / εμφάνιση / ποιότητα κατασκευής), το Huawei Watch GT σε ασημί με καφέ λουράκι (πανέμορφο), το Honor watch magic σε μαύρο (που ουσιαστικά είναι το ίδιο ρολόι με το GT με μοναδικές διαφορές τις μικρότερες διαστάσεις, 1,2" οθόνη και την μικρότερη μπαταρία / αυτονομία), το Amazfit Bip, το Amazfit Stratos και δύο bands το Honor band 4 και το Mi band 4.

Οι διαφορές του GT / magic σε σχέση με το S3 είναι όπως προαναφέρθηκε το γεγονός ότι το GT υπερτερεί σε activity / fitness δυνατότητες, σε αυτονομία μπαταρίας, είναι πιο ελαφρύ - άνετο στο χέρι και έχει καλή αδιαβροχοποίηση (αν και εγώ δεν θα φόραγα κανένα smartwatch σε θάλασσα) ενώ το S3 υπερτερεί σε smartwatch δυνατότητες, πληθώρα watch faces και δυνατότητα τηλεφωνικών κλήσεων, το οποίο φυσικά ταυτόχρονα είναι μείον σε σχέση με την αδιαβροχοποίηση.

Από ποιότητα κατασκευής / αντοχή και τα 3 είναι εφάμιλλα και μάλιστα το Watch GT στην έκδοση που έχω (ασημί με καφέ λουράκι) είναι μακράν και πιο κυριλέ / εμφανίσιμο με το ανάλογο ντύσιμο. Στο S3 τέλος βολεύει πολύ το περιστρεφόμενο bezel. 

Aν είχα να διαλέξω ανάμεσα σε GT και S3, τότε αν δεν ήμουν πολύ ενεργός σε αθλητικές δραστηριότητες, ήθελα ένα smartwatch για να το χρησιμοποιώ και για κλήσεις και δεν είχα πρόβλημα να το φορτίζω κάθε 2 μέρες θα επέλεγα  το S3 που είναι και θα παραμείνει κλασσικό μοντέλο. Αν από την άλλη ήθελα αυτονομία, ένα ρολόι ελαφρύ στο χέρι που θα το φόραγα συνέχεια και κυρίως για να καταγράφω τις δραστηριότητές μου, τον ύπνο μου και την 24/7 καρδιακή μου συχνότητα τότε θα επέλεγα το GT. 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίζει κάπου το s3 στα ~130€ και μου διαφεύγει?

 

ΥΓ εγώ με όσα γίνονται με τον εμπορικό πόλεμο ΗΠΑ-Κίνας βάζω πεναλτι αβεβαιότητας σε όλες τις προσφορές Huawei.

σήμερα είναι ευκαιρία και αύριο μπορεί να είναι ακριβό διακοσμητικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το watch gt ένα εξάμηνο περίπου.

Από ποιότητα κατασκευής έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Το έχω κοπανησει αρκετές φορές και έχει αντέξει χωρίς σημάδια.

Η μπαταρία σε εμένα κρατάει  3 με 5 μέρες, περίπου με αρκετή χρήση gps καθημερινά.

Για τους υποψηφίους αγοραστές να έχουν υπόψη τους ότι δεν είναι σε καμία περίπτωση smartwatch αλλά activity tracker με κάποια στοιχεία smart.

Τέλος να πω ότι το software όταν κυκλοφόρησε ήταν ημιτελές. Έχει πάρει αρκετές αναβαθμίσεις αλλά και πάλι έχει πολλές ελλείψεις. Για παράδειγμα δεν μπορείς να ελέγξεις την μουσική από το ρολόι, ούτε μπορεί να συνεργαστεί με το strava και άλλες αντίστοιχες εφαρμογές.

Από την άλλη στις μετρήσεις των καρδιακών παλμών και στην ανάλυση του ύπνου τα πάει υπέροχα..

Ένα άλλο μείον είναι η μικρή του μνήμη. Δεν υπάρχει χώρος για επιπλέον watch faces. Πρέπει να διαγράψεις μια για να εγκαταστήσει κάποια άλλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...