Προς το περιεχόμενο

Renders αποκαλύπτουν τον σχεδιασμό του OnePlus 7T


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Giorgos20177 είπε

xiaomi κανταντησες αηδια , ελεος . 

Πήρα και εγώ κάτι παπούτσια Nike , σκάρτα μου βγήκαν άσε , αηδία. Ωχ σόρρυ μάλλον δεν ήταν σχετικό ε ?

Επεξ/σία από chris_g92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν είχε 400 ευρώ οκ καταλάβαινα την έκδοση Τ Τώρα με 700 ευρώ που δίνει κάποιος σκοτώνει την αξία του. Τα ίδια κάνει και η Sony και να που κατέληξε. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταγόνες, notch, μάτια κουζίνας... 

Υπομονή μερικά χρόνια μέχρι να αλλάξουν τα ισχύοντα trends και το συζητάμε για αναβάθμιση. 

Ήθελα να ξερα, ποιος καταναλωτής ζητούσε τόσες πολλές κάμερες στο κινητό και κάθονται και το κάνουν παζάρι.

Είναι σαν να βάζεις σ ένα αμάξι κάθε χρόνο έξτρα ρόδες για να πεις ότι παρουσιάζεις κάτι ανώτερο. 

Ναι, αλλά άμα ήθελα να οδηγώ λεωφορείο, θα δούλευα στον ΟΑΣΘ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Gentoo85 είπε

Σταγόνες, notch, μάτια κουζίνας... 

Υπομονή μερικά χρόνια μέχρι να αλλάξουν τα ισχύοντα trends και το συζητάμε για αναβάθμιση. 

Ήθελα να ξερα, ποιος καταναλωτής ζητούσε τόσες πολλές κάμερες στο κινητό και κάθονται και το κάνουν παζάρι.

Είναι σαν να βάζεις σ ένα αμάξι κάθε χρόνο έξτρα ρόδες για να πεις ότι παρουσιάζεις κάτι ανώτερο. 

Ναι, αλλά άμα ήθελα να οδηγώ λεωφορείο, θα δούλευα στον ΟΑΣΘ...

Δεν εχουν τι να βελτιωσουν και προσθετουν καμερες... Τωρα ποσους δελεαζουν έτσι.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Gentoo85 είπε

Σταγόνες, notch, μάτια κουζίνας... 

Υπομονή μερικά χρόνια μέχρι να αλλάξουν τα ισχύοντα trends και το συζητάμε για αναβάθμιση. 

Ήθελα να ξερα, ποιος καταναλωτής ζητούσε τόσες πολλές κάμερες στο κινητό και κάθονται και το κάνουν παζάρι.

Είναι σαν να βάζεις σ ένα αμάξι κάθε χρόνο έξτρα ρόδες για να πεις ότι παρουσιάζεις κάτι ανώτερο. 

Ναι, αλλά άμα ήθελα να οδηγώ λεωφορείο, θα δούλευα στον ΟΑΣΘ...

 

Kαταλαβαινεις οτι το επιχειρημα καποιου ειναι σαπιο οταν συγκρινει κινητα με αμαξια, ελεος δηλαδη.

 

Μια χαρα ειναι οι πολλες καμερες στα κινητα, μια χαρα και η σταγονα σε κινητα με ελαχιστα μπεζελ. Εχω το 6τ και πραγματικα θα ηθελα να εχει ultra-wide φακο. Και φυσικα το νοτς ουτε που ενοχλει.

 

Απολαμβανω απλα την οθοναρα με τα ελαχιστα μπεζελ. Και γελαω με κατι κινητα τυπου pixel 3a, αν ειναι δυνατον

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, nikchris είπε

Kαταλαβαινεις οτι το επιχειρημα καποιου ειναι σαπιο οταν συγκρινει κινητα με αμαξια, ελεος δηλαδη.

Μια χαρα ειναι οι πολλες καμερες στα κινητα, μια χαρα και η σταγονα σε κινητα με ελαχιστα μπεζελ. Εχω το 6τ και πραγματικα θα ηθελα να εχει ultra-wide φακο. Και φυσικα το νοτς ουτε που ενοχλει.

Απολαμβανω απλα την οθοναρα με τα ελαχιστα μπεζελ. Και γελαω με κατι κινητα τυπου pixel 3a, αν ειναι δυνατον

Κράτα τη σαπίλα και τα ελέη κατά μέρους. Δεν με ξέρεις για να μου μιλάς έτσι. Πες μας τα δικά σου επιχειρήματα, που είναι φρέσκα γιατί πρέπει τα κινητά να τα μπουκώνουν με 100 κάμερες.

Και όσο για τα notch και τις σταγόνες, σε πληροφορώ ότι υπάρχει αρκετός κόσμος που δεν χρησιμοποιεί σχεδόν ποτέ μπροστινή κάμερα, δεν βγάζει καν selfies.

Θα έπρεπε στα εκατοντάδες μοντέλα που κυκλοφορούν κάθε χρόνο, ΕΝΑΣ, έστω ΕΝΑΣ κατασκευαστής, να κυκλοφορούσε κινητό χωρίς μπροστινή κάμερα, να εκμεταλλευόταν όλη την επιφάνεια η οθόνη και στο πίσω μέρος να είχε 1, το πολύ 2 κάμερες.

Αν θέλετε να βγάζετε super duper φωτογραφίες, πάρτε dslr. Είναι ΑΣΤΕΙΟ να το παίζεις φωτογράφος με κάμερες κινητού, κι ας του κοτσάρουν πάνω 100 φακούς.

Περιμένω τα σοβαρά σου επιχειρήματα λοιπόν, αφού είσαι ανώτερος στις συζητήσεις σου και μη σάπιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gentoo85 είπε

Και όσο για τα notch και τις σταγόνες, σε πληροφορώ ότι υπάρχει αρκετός κόσμος που δεν χρησιμοποιεί σχεδόν ποτέ μπροστινή κάμερα, δεν βγάζει καν selfies.

Θα έπρεπε στα εκατοντάδες μοντέλα που κυκλοφορούν κάθε χρόνο, ΕΝΑΣ, έστω ΕΝΑΣ κατασκευαστής, να κυκλοφορούσε κινητό χωρίς μπροστινή κάμερα, να εκμεταλλευόταν όλη την επιφάνεια η οθόνη και στο πίσω μέρος να είχε 1, το πολύ 2 κάμερες.

Αυτό που ζητάς ήτανε και δικό μου παράπονο μέχρι φέτος. Και δεν το έκανε ένας, το κάνανε αρκετοί. Βλέπε Redmi K20/K20 Pro (Xiaomi Mi9T/Mi9T Pro δηλαδή), βλέπε την βλαχιά της Samsung το Α80 (προαπαθήσανε, δεν τους βγήκε), ακόμα και το OP 7 Pro με popup κάμερα είναι. Άσε που ήδη γίνεται λόγος για in display κάμερες. Εγώ με το K20 Pro βρήκα την υγειά μου, μιας και δεν χρησιμοποιώ καθόλου την μπροστινή κάμερα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, CmdShepard85 είπε

Αυτό που ζητάς ήτανε και δικό μου παράπονο μέχρι φέτος. Και δεν το έκανε ένας, το κάνανε αρκετοί. Βλέπε Redmi K20/K20 Pro (Xiaomi Mi9T/Mi9T Pro δηλαδή), βλέπε την βλαχιά της Samsung το Α80 (προαπαθήσανε, δεν τους βγήκε), ακόμα και το OP 7 Pro με popup κάμερα είναι. Άσε που ήδη γίνεται λόγος για in display κάμερες. Εγώ με το K20 Pro βρήκα την υγειά μου, μιας και δεν χρησιμοποιώ καθόλου την μπροστινή κάμερα! 

Γνωρίζω για το K20. Είναι όντως ωραίο, αλλα όχι, δεν θα πληρώσω 400€ την pop up camera. Θέλω συσκευές χωρίς pop up κλπ, σε λογικές τιμές. Βγάζουν τόσα μοντέλα όλοι τους. Ας ακούσουν και τη μερίδα του κόσμου που δεν ενδιαφέρονται καθόλου για κάμερες. Bezeless οθόνες να γουστάρουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μπορούμε να έχουμε ντιζάιν xiaomi με oxygen λειτουργικό ? Μάλλον όχι αλλά για αυτό το στρογγυλό πράγμα εκεί πίσω με βλέπω να μενω στο 7 

Επεξ/σία από papanikoos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το «απλό» OnePlus 7 όπως και το «απλό» Note 10 πρέπει να ήταν οι μεγαλύτερες εμπορικές αποτυχίες της χρονιάς. Στην τιμή που κυκλοφόρησαν και με τα χαρακτηριστικά που τους πετσόκοψαν πρέπει να έφαγαν-τρώνε ηχηρό χαστούκι... Αγγλία η OnePlus έσωσε λίγο την κατάσταση λόγω της προώθησης του Pro μοντέλου με 5G λόγω της περιορισμένης διάθεσης συσκευών με 5G. 

Κατά τα άλλα η super οθόνη που ήταν και το βασικό selling point ρουφάει την μπαταρία σαν τρελή μόλις το γυρίσεις στο υψηλό refresh rate... 

Επεξ/σία από Looter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Gentoo85 είπε

Γνωρίζω για το K20. Είναι όντως ωραίο, αλλα όχι, δεν θα πληρώσω 400€ την pop up camera. Θέλω συσκευές χωρίς pop up κλπ, σε λογικές τιμές. Βγάζουν τόσα μοντέλα όλοι τους. Ας ακούσουν και τη μερίδα του κόσμου που δεν ενδιαφέρονται καθόλου για κάμερες. Bezeless οθόνες να γουστάρουμε...

Huawei p Smart z? Ή αποκλείουμε από τη συζήτηση τα midrange μοντέλα; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, stafaf είπε

Huawei p Smart z? Ή αποκλείουμε από τη συζήτηση τα midrange μοντέλα; 

Πολύ ωραίο μπορώ να πω. Άνετα θα τ'αγόρασα αν δεν ήταν huawei.

Δυστυχώς, η αδυναμία για unlocking του bootloader είναι κόκκινη γραμμή για εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Gentoo85 είπε

Πολύ ωραίο μπορώ να πω. Άνετα θα τ'αγόρασα αν δεν ήταν huawei.

Δυστυχώς, η αδυναμία για unlocking του bootloader είναι κόκκινη γραμμή για εμένα.

Κατανοητή η κόκκινη γραμμή. 

Αν θες να ασχοληθείς παραπάνω δε σε αφήνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, stafaf είπε

Κατανοητή η κόκκινη γραμμή. 

Αν θες να ασχοληθείς παραπάνω δε σε αφήνει. 

Πραγματικά, είναι vfm απ'ότι βλέπω στα specs (μέχρι και nfc έχει).

Βέβαια, υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσεις τον bootloader επί πληρωμή, αλλά γενικώς δεν θα 'χει αρκετή υποστήριξη σε custom roms, οπότε...

Θέλω να πιστεύω πως μέσα στη χρονία θα κυκλοφορήσει και κάτι αντίστοιχο από τη xiaomi σε αυτό το price range, γιατί πλέον δεν αγοράζω κινητό άνω των 200€, για πολλούς και διάφορους λόγους, αν και δύναμαι και για ναυαρχίδα, αλλά απλά δεν αξίζει τα έξτρα χρήματα για τις ανάγκες μου, ούτε θέλω να έχω το άγχος μη σπάσει, μη μου το κλέψουν κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...