Προς το περιεχόμενο

Μαθητεια-πανεπιστημιο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα

Θελω να ρωτησω αν γνωριζει κανεις γιατι δεν μπορεσα να βρω κατι στο ιντερνετ.

Περασα φετος νοσηλευτικη απο επαλ, δυναται η δυνατοτητα να γραφτω στο πανεπιστημιο αλλα να το παγωσω και να κανω τη μαθητεια φετος χωρις να εχω επιπτωσεις σε κατι? Επισης θα κανω αιτηση μετεγγραφης απο το πανεπιστημιο.

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ δεν ξέρω τι είναι αυτή η μαθητεία, μια γκουγκλιά που έριξα μου κάνει σαν πρακτική άσκηση... Γενικά πάντως η πανεπιστημιακή σχολή δεν ενδιαφέρεται αν θα χάσεις το προώτο έτος για δικούς σου λόγους, γράψου κι έπειτα κάνε ό,τι θες. Θα χάσεις το πρώτο έτος, δεν τρέχει κατιτίς, θα κάνεις τη σχολή σε 5 χρόνια, ίσως 6. Πρακτικά, το κάνεις και χωρίς να πεις τίποτα σε κανέναν. Αν τώρα στοχεύεις σε υποτροφίες και πρωτιές κι επαίνους, τότε ρώτα τη γραμματεία της σχολής και το ΕΠΑΛ να σε κατευθύνουν. Ζήτα όμως να σου πουν θα βρεις και τη/ο σχετική/ό νομοθεσία/διάταγμα, καλό είναι να ξοδέψεις λίγο χρόνο ώστε να καταλήξεις σε δικά σου συμπεράσματα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μαθητεια ειναι πρακτικη 9μηνη αλλα πληρωνεσαι.και επειτα με εξετασεις πιστοποιησης εχεις το επιπεδο 5.αλλα εχεις και την αδεια ασκησης επαγγελματος οποτε μπορεις να δουλεψεις καπου εστω και 4ωρα..

 

Τεσπα.θα το ψαξω τωρα και ειδομεν.ευχαριστω για τον χρονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτα τη γραμματεια αν μπορεις να γραφτεις και να κανεις διακοπη (οπως γινεται πχ στο στρατο).

Δεν εχεις λόγο να "επιβαρύνεις" το πτυχίο σου με έναν περιττό χρόνο.

Επίσης αν η κυβέρνηση εφαρμόσει τη διαγραφή των φοιτητών ν+2 χρόνια μετά την εγγραφή τους (όπου ν τα τυπικά χρόνια της σχολής) ίσως να ζοριστείς προς το τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • 1 χρόνο αργότερα...
Στις 28/8/2019 στις 9:33 ΠΜ, Ναντια15 είπε

Καλημερα

Θελω να ρωτησω αν γνωριζει κανεις γιατι δεν μπορεσα να βρω κατι στο ιντερνετ.

Περασα φετος νοσηλευτικη απο επαλ, δυναται η δυνατοτητα να γραφτω στο πανεπιστημιο αλλα να το παγωσω και να κανω τη μαθητεια φετος χωρις να εχω επιπτωσεις σε κατι? Επισης θα κανω αιτηση μετεγγραφης απο το πανεπιστημιο.

Ευχαριστω

Καλησπέρα θα ήθελα να σας  ρωτήσω αν τελικά μπορέσατε να κάνετε μαθητεία ενώ είχατε κάνει εγγραφή στο Πανεπιστήμιο...θέλω να κάνω κι εγώ μαθητεία απλά επειδή είμαι και στο Πανεπιστήμιο φοβάμαι πως δεν γίνεται και  τα δύο...εσείς μπορέσατε να το κάνετε? Σας ευχαριστώ πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...