Προς το περιεχόμενο

DIGOO DG-EX002 Wood Grain Weather Station 14,46€


giorgos1486

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.banggood.com/DIGOO-DG-EX002-Wood-Grain-Color-Screen-Weather-Station-HD-Color-Screen-Outdoor-Indoor-Thermometer-Hy-p-1295792.html?rmmds=search&ID=521172&cur_warehouse=CN

 

+1,66€ έξοδα αποστολής με Priority Direct Mail

Επεξ/σία από giorgos1486
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω ειναι παρόμοιο με το ex001 που είχε βγει σε προσφορά κάποια στιγμή μες το καλοκαίρι. 

Με τις μπαταρίες πώς τα πάει? Τις ξεζουμίζει γρήγορα? Ρωτάω τους κατόχους είτε αυτού, είτε των αντίστοιχων μοντέλων της εταιρίας αυτής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, giorgos1486 είπε

Έχω το ex001  το οποίο μου έχει βγει πάρα πολύ καλό, οσον αφορα τις μπαταρίες δεν το εχω Πολύ καιρό Αλλά η κύρια μονάδα εχει δικιά της τροφοδοσία για ρευμα, ωστόσο κσι σαν εταιρία είναι πολύ αξιόπιστη!

 

Επεξ/σία από giorgos1486
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και έλεγα τι ήρθε και δεν έχω ανοίξει ακόμα..
Μόλις το άνοιξα από την προηγούμενη προσφορά που μάλιστα έβγαινε και 5$ λιγότερα.
Τροφοδοσία με καλώδιο usb, με μπαταρίες η οθόνη παραμένει ανοιχτή μόνο για 15'' όταν πατήσεις ένα κουμπί που έχει άρα άχρηστο. Έβαλα και το xiaomi δίπλα και οι Κινέζοι συμφωνούν στις μετρήσεις indoor. Το outdoor μη το δίνετε και πολύ σημασία καθώς οι μπαταρίες είναι από άλλη συσκευή και μάλλον προς το τέλος τους.. 
Πλαστικούρα αλλά δείχνει όμορφο πραγματικά.

Long story short, πήρα ακόμα ένα.

20190829_195455.jpg

Επεξ/σία από Themos3
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω σε χρήση στην κουζίνα εδώ και ένα μήνα περίπου, στην πρίζα, από την προηγούμενη προσφορά. Ο εξωτερικός αισθητήρας είναι στο βορινό μπαλκόνι της κουζίνας και είναι επίσης ελεγμένος με θερμόμετρο ενώ δεν απέχουν πολύ οι 2 ενδείξεις.

Στα θετικά η έντονη, ωραία οθόνη, οι σωστές ενδείξεις (σε σύγκριση με παραδοσιακό θερμόμετρο και άλλα 2 υγρασιόμετρα που έχω πάρει).

Στα αρνητικά ότι χάνει το ιστορικό κάθε 2 μέρες περίπου, ότι οι οδηγίες είναι για τα μπάζα και υπάρχει κάτι που δεν ξέρω τι κάνει και ότι δείχνει συνέχεια ότι έρχεται βροχή (μάλλον το βαρόμετρο δεν πάει καλά), ότι σε τυχόν διακοπή ρεύματος πρέπει να το ξανασετάρεις από την αρχή, που είναι εύκολο αλλά διαρκεί κάνα διλεπτο.

Αυτό που δεν ξέρω τι κάνει είναι όταν το σετάρεις, σε κάποια φάση έχει μια επιλογή on/off, η οποία δεν ξέρω τι κάνει και ότι και να επιλέξω δεν βλέπω να αλλάζει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, ekkli είπε

ότι σε τυχόν διακοπή ρεύματος πρέπει να το ξανασετάρεις από την αρχή.

αν έχεις βάλει μπαταρίες μέσα δεν πρέπει να χάνει της ρυθμίσεις σε διακοπή ρεύματος, διαφορετικά είναι απαράδεκτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, PoliospA είπε

αν έχεις βάλει μπαταρίες μέσα δεν πρέπει να χάνει της ρυθμίσεις σε διακοπή ρεύματος, διαφορετικά είναι απαράδεκτο

Προφανώς δεν τις χάνει, θα ήταν αστείο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, PoliospA είπε

αν έχεις βάλει μπαταρίες μέσα δεν πρέπει να χάνει της ρυθμίσεις σε διακοπή ρεύματος, διαφορετικά είναι απαράδεκτο

να δοκιμάσω να βάλω και μπαταρίες, ενώ το έχω στο ρεύμα;

Και αν ναι, τι μπαταρίες;

Επαναφορτιζόμενες;

Φυσικά και το εγχειρίδιο δεν γράφει κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ekkli είπε

να δοκιμάσω να βάλω και μπαταρίες, ενώ το έχω στο ρεύμα;

Και αν ναι, τι μπαταρίες;

Επαναφορτιζόμενες;

Φυσικά και το εγχειρίδιο δεν γράφει κάτι...

ναι αν βάλεις μπαταρίες (ότι έχεις)  δεν θα χάνει της ρυθμίσεις

Επεξ/σία από PoliospA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...