Προς το περιεχόμενο

Sony Xz2 Κωτσοβολος (239 €)


thanasisxask

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, geodimis είπε

Φυσικά και όχι, είναι υποχρεωμένοι βάσει Κανόνων Δ.Ι.Ε.Π.Π.Υ. να αναγράφεται στην ιστοσελίδα.

έτσι για νά ξεκινήσει καλά ο μήνας, έλαβαν ένα ωραίο μειλάκι στο info και αν δεν υπάρξει σοβαρή απάντηση, κατυεθείαν προώθηση με screenshot  Γενική Γραμματεία Εμπορίου, ΙΝΚΑ κλπ. Όχι ότι θα γίνει και κάτι βέβαια!

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/9/2019 στις 11:38 ΜΜ, AntiCambeR είπε

Δεν θα έπαιρνα με τίποτα εκθεσιακό.Τα έχουν σε full φωτεινότητα και όλο το 24ωρο συνδεδεμένα σε Wi-Fi.Φυσικά τα έχουν περιεργαστεί εκατοντάδες χέρια.

Αν είστε μακριά απο κατάστημα, ρωτήστε.

Φίλε επειδή δούλευα σε Κωτσόβολο αν πάρεις εκθεσιακό μπορείς να πας με την απόδειξη στο επίσημο σέρβις της εταιρείας και να ζητήσεις να σου αλλάξουν την οθόνη (δωρεάν φυσικά). Έτσι είχε γίνει με έναν πελάτη ο οποίος είχε πάρει εκθεσιακό Samsung Galaxy A8 με αποτύπωμα στην οθόνη αλλά με την απόδειξη το πήγε στο σέρβις και την επόμενη μέρα είχε ολοκαίνουρια οθόνη στο κινητό του!

Στις 2/9/2019 στις 10:21 ΠΜ, kezm είπε

μπορεί να είμαι εγώ ο άτυχος, αλλά οτιδήποτε εκθεσιακό έχω αγοράσει, μου έχει χαλάσει. Από τηλεόραση, μέχρι ατμοσίδερο (πρόσφατα πριν ένα μήνα). Χίλιες φορές ένα προσεγμένο μεταχειρισμένο

Φίλε μάλλον ήσουν άτυχος... Από προσωπική εμπειρία μπορώ να σου πω ότι έχω πάρει τηλεόραση κλειστή κουτάτη και μόλις πήγα σπίτι είχε χαλασμένο tuner, την γύρισα πίσω στο μαγαζί και επειδή δεν είχε άλλη κλειστή πήρα την εκθεσιακή... Ε 15 χρόνια τώρα που την έχω δεν έχει πάθει το παραμικρό... Είναι να μην σου τύχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, nosmtx είπε

Φίλε επειδή δούλευα σε Κωτσόβολο αν πάρεις εκθεσιακό μπορείς να πας με την απόδειξη στο επίσημο σέρβις της εταιρείας και να ζητήσεις να σου αλλάξουν την οθόνη (δωρεάν φυσικά). Έτσι είχε γίνει με έναν πελάτη ο οποίος είχε πάρει εκθεσιακό Samsung Galaxy A8 με αποτύπωμα στην οθόνη αλλά με την απόδειξη το πήγε στο σέρβις και την επόμενη μέρα είχε ολοκαίνουρια οθόνη στο κινητό του!

Φίλε μάλλον ήσουν άτυχος... Από προσωπική εμπειρία μπορώ να σου πω ότι έχω πάρει τηλεόραση κλειστή κουτάτη και μόλις πήγα σπίτι είχε χαλασμένο tuner, την γύρισα πίσω στο μαγαζί και επειδή δεν είχε άλλη κλειστή πήρα την εκθεσιακή... Ε 15 χρόνια τώρα που την έχω δεν έχει πάθει το παραμικρό... Είναι να μην σου τύχει...

Μα δεν είπε κανείς ότι δεν έχουν εγγυηση. Αλλά να μπω στη διαδικασία να σκαλίσει το επίσημο SRV το «καινούργιο» μου τηλέφωνο με πιθανές απώλειες όπως πχ η απώλεια της αδιάβροχο ποίησης - μου έχει τύχει σε επίσημο service- ή οτιδήποτε άλλο, ευχαριστώ δεν θα πάρω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/9/2019 στις 11:38 ΜΜ, AntiCambeR είπε

Δεν θα έπαιρνα με τίποτα εκθεσιακό.Τα έχουν σε full φωτεινότητα και όλο το 24ωρο συνδεδεμένα σε Wi-Fi.Φυσικά τα έχουν περιεργαστεί εκατοντάδες χέρια.

Αν είστε μακριά απο κατάστημα, ρωτήστε.

 

Στις 2/9/2019 στις 10:21 ΠΜ, kezm είπε

μπορεί να είμαι εγώ ο άτυχος, αλλά οτιδήποτε εκθεσιακό έχω αγοράσει, μου έχει χαλάσει. Από τηλεόραση, μέχρι ατμοσίδερο (πρόσφατα πριν ένα μήνα). Χίλιες φορές ένα προσεγμένο μεταχειρισμένο

Τα εκθεσιακά κινητά είναι όντως ταλαιπωρημένα και τα πολλά απ' αυτά είναι ρυθμισμένα να έχουν ανοιχτή οθόνη για πολλές ώρες μέχρι να κλείσει το μαγαζί. Και τα έχουν όλα να δουλεύουν στο φουλ.
Όντως καλύτερα τα μεταχειρισμένα.

Και μετά γιατί να πάρεις ένα ΧΖ2 όταν μπορείς να πάρεις καλύτερα smartphone με λιγότερα λεφτά.

Επεξ/σία από svartevarg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δεν έχω πρόβλημα να είναι εκθεσιακό. Εκθεσιακό λάπτοπ που αγόρασα το έχω απροβληματιστα 8 χρονια με φουλ χρήση. Απλά δεν την θεωρώ τόσο σούπερ προσφορα για να το ρισκάρεις. Αν ήταν πχ στα 150 θα σου έλεγα τρέχοντας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, eko13 είπε

Γενικά δεν έχω πρόβλημα να είναι εκθεσιακό. Εκθεσιακό λάπτοπ που αγόρασα το έχω απροβληματιστα 8 χρονια με φουλ χρήση. Απλά δεν την θεωρώ τόσο σούπερ προσφορα για να το ρισκάρεις. Αν ήταν πχ στα 150 θα σου έλεγα τρέχοντας...

Τα εκθεσιακά λάπτοπ είναι άλλη περίπτωση. Σε καταστήματα που είναι εξειδικευμένα στην πώληση και κυρίως στην επισκευή προϊόντων τεχνολογίας, τα εκθεσιακά ή refurbished (ανακατασκευασμένα) λάπτοπ που πουλάνε τα έχουν κάνει προσεγμένο σέρβις και δουλεύουν άψογα.

Τα κινητά και τα τάμπλετ, όμως, είναι άλλη περίπτωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, nosmtx είπε

Φίλε επειδή δούλευα σε Κωτσόβολο αν πάρεις εκθεσιακό μπορείς να πας με την απόδειξη στο επίσημο σέρβις της εταιρείας και να ζητήσεις να σου αλλάξουν την οθόνη (δωρεάν φυσικά). Έτσι είχε γίνει με έναν πελάτη ο οποίος είχε πάρει εκθεσιακό Samsung Galaxy A8 με αποτύπωμα στην οθόνη αλλά με την απόδειξη το πήγε στο σέρβις και την επόμενη μέρα είχε ολοκαίνουρια οθόνη στο κινητό του!

Με τι πρόφαση ζητάς δωρεάν αντικατάσταση οθόνης από το επίσημο service σε (εκθεσιακό) κινητό που μόλις αγοράστηκε χωρίς να έχει κάποιο πρόβλημα η οθόνη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, katsikoula είπε

Με τι πρόφαση ζητάς δωρεάν αντικατάσταση οθόνης από το επίσημο service σε (εκθεσιακό) κινητό που μόλις αγοράστηκε χωρίς να έχει κάποιο πρόβλημα η οθόνη?

Θα ειχε φουσκωσει η μπαταρια κ θα πιεζε την οθονη και θα εκανε ασπριλα. ή θα ηταν τπτ oled και θα ειχε αφησει σημαδι η χρηση στην οθονη.. Αν δεν το γραφει η αποδειξη οτι ειναι εκθεσιακο, τοτε στα αλλαζουν. ειδαλλως μπορει να παρεις πουλι κ να σου πουν "κακη χρηση".

Παντως απλα να το πας στο σερβις και να τους πεις "αλλαξτε μου την οθονη", δεν παιζει. θα πρεπει να εχει καποιο θεματακι το κινητο για να το πας στο σερβις και να κρινουν μετα εκεινοι τι θελει αλλαγη.

 

Ο αδερφος μου ειχε παρει ενα p10 εκθεσιακο. Στην 2η μερα παρατηρησε οτι δεν φορτιζε πανω απο 75% και υπηρχε ενα σημειο στην οθονη που ηταν αρκετα πιο φωτεινο. Το πηγαμε στο σερβις και εκριναν οτι θελει αλλαγη μητρικη, μπαταρια κ οθονη.. στην ουσια του εδωσαν νεο κινητο ΑΛΛΑ ηταν η περιπτωση τετοια που εγινε αυτο. αν δεν εχει εμφανισει προβλημα το κινητο δεν εχει λογικη να το πας για σερβις κ να απαιτησεις αλλαγης οθονης. θα γελανε μαζι σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, svartevarg είπε

Και μετά γιατί να πάρεις ένα ΧΖ2 όταν μπορείς να πάρεις καλύτερα smartphone με λιγότερα λεφτά.

Ποια είναι αυτά; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ουσία είναι ότι οι περισσότεροι που σχολιάζουν αρνητικά το XZ2 δεν το έχουν δει καν από κοντά, πόσο μάλλον να το πιάσουν στα χέρια τους και να το δουλέψουν.

Γιαυτό και αριαδιάζουν παραμύθια της χαλιμάς για smartphone καλύτερα με λιγότερα χρήματα... 

Το είχα για μερικούς μήνες και το κινητό είναι πάρα πολύ καλό all around. 

Μοναδικά ίσως μείον για κάποιους (γιατί εμένα δεν με χάλαγε) το βάρος και η καμπυλότητα της πλάτης του. 

To να συγκρίνεται το xz2 με διάφορα midrange xiaomi της σειράς και του κιλού είναι γελοίο. 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...