Προς το περιεχόμενο

[Οθονη] HP OMEN X 35 (X3W57AA) 3440x1440 G Sync 648€ @amazon.es [ΤΕΛΟΣ]


paparockas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.amazon.es/HP-Omen-35-Pulgadas-UltraWide/dp/B06WW8XJHC

Σκρουτζ απο 1100€ https://www.skroutz.gr/s/13463731/HP-Omen-X-35.html

https://www.displayspecifications.com/en/model/2a1694c

  • Panel VA 35"
  • Resolution 3440 x 1440
  • Curved 1800R
  • Refresh Rate 100hz
  • Response Time 4 ms GTG
  • 100% sRGB
  • Nvidia G sync
Επεξ/σία από paparockas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 minutes ago, Vasilis 07 said:

Πολλές 34-35" σπρώχνουν. Τί έγινε δεν πουλάνε :P Σε σχέση με την BenQ τί λέει. Αυτή βλέπω έχει και  Nvidia G sync.

Φυσικά και δεν πουλάνε, απευθύνονται σε ειδικό κοινό. Μακάρι να έψαχνα τώρα για οθόνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτες οθόνες οι 34αρες. Έχω την Samsung 34j791 την είχα πάρει 650 από you.gr σε προσφορά και είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ. όταν πας σε ultrawide οθόνες δεν ξαναγυρνά πίσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Vasilis 07 είπε

Πολλές 34-35" σπρώχνουν. Τί έγινε δεν πουλάνε :P Σε σχέση με την BenQ τί λέει. Αυτή βλέπω έχει και  Nvidia G sync.

Νομίζω ότι η BenQ έχει και HDR (έστω και τυπικά) κάτι που δεν έχει η HP. Από εικόνα περίπου τα ίδια αν διάβασα καλά.

Ζητάνε μεγάλο χαράτσι για ultra wide οθόνη, χωρίς να υπάρχει σοβαρός λόγος (π.χ. κατασκευαστικός), είναι κυρίως λόγοι marketing.

Με τέτοιες τιμές κατηγορίας 55" 4Κ OLED, που πάτε ρε; Άκου 1100 ευρώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 minutes ago, mcgerger said:

Νομίζω ότι η BenQ έχει και HDR (έστω και τυπικά) κάτι που δεν έχει η HP. Από εικόνα περίπου τα ίδια αν διάβασα καλά.

Ζητάνε μεγάλο χαράτσι για ultra wide οθόνη, χωρίς να υπάρχει σοβαρός λόγος (π.χ. κατασκευαστικός), είναι κυρίως λόγοι marketing.

Με τέτοιες τιμές κατηγορίας 55" 4Κ OLED, που πάτε ρε; Άκου 1100 ευρώ!

Δεν υπάρχει καμία απολύτως σύγκριση μεταξύ τηλεόρασης και οθόνης. Ενδεικτικά, δες πόσο χρεώνει η nvidia το gsync module και μόνον αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Δεν υπάρχει καμία απολύτως σύγκριση μεταξύ τηλεόρασης και οθόνης. Ενδεικτικά, δες πόσο χρεώνει η nvidia το gsync module και μόνον αυτό...

Ακριβώς αυτό λέω, πληρώνεις marketing και licensing για κάτι που κατασκευαστικά δεν αξίζει αυτήν την τιμή. Άσε που μετά μένεις με το GSync module v1 ενώ έχεις πληρώσει τα κέρατα σου και δεν έχεις HDR ούτε πάνω από 100Hz και πρέπει να παρεις οθόνη με module v2 για να υποστηρίζει τα extra features το οποίο είναι ακόμη πιο ακριβό, κλπ...

Το αν είναι γενικά καλύτερα τα monitors από τις TVs είναι μεγάλη συζήτηση και δεν ισχύει απόλυτα, κάποτε ήταν, αλλά έχει μικρύνει πολύ το χάσμα, δες βίντεο και reviews στο internet. Πολλοί μάλιστα λένε ότι οι καλές LCD TVs έχουν καλύτερα panels από τα monitors και δεν έχουν σοβαρά προβλήματα glow, clouding, bleeding, patching, κλπ. όπως έχουν σχεδόν όλα τα PC monitors και πρέπει να παίξεις λόττο και να αλλάξεις 5 οθόνες για να βρεις καλό panel. Ακόμη και η απλή 4K TV 43" που βρίσκεις με 350 ευρώ και δεν έχει καλό panel, ακόμη και εκεί υπάρχει ένα τεράστιο wow factor και immersion το οποίο δεν υπάρχει στις μικρότερες ίντσες των PC monitors. Ειδικά μάλιστα στα 1000 ευρώ δεν μιλάμε για απλή TV, μιλάμε για 55" 4Κ OLED, οπότε πράγματι εκεί δεν υπάρχει σύγκριση με LCD monitors.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, kokyriakidis είπε

Απίστευτες οθόνες οι 34αρες. Έχω την Samsung 34j791 την είχα πάρει 650 από you.gr σε προσφορά και είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ. όταν πας σε ultrawide οθόνες δεν ξαναγυρνά πίσω.

Once you go black you can never go back..😎

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostiger είπε

Once you go black you can never go back..😎

Έτσι είναι παιδιά. Κάτοχος επίσης Samsung C34J791 όπως και ο φίλος @kokyriakidis

Δεν ξαναγυρνάς σε 16:9 με την καμία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα ειναι ολα, εχω και 35αρα UltraWide εχω και 30αρα/40αρα απλες, ολες εχουν τις χαρες τους (ειδικα αν εχεις συνηθησει με χρονια σε απλες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...