Προς το περιεχόμενο

Η AMD ετοιμάζει τρία chipsets για τους 3ης γενιάς Ryzen Threadripper, τα TRX40, TRX80 και WRX80


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, sakis han είπε

Εάν πήρε το σύστημα για να δουλεύει photoshop cc, είχε καλό λόγο, το συγκεκριμένο πρόγραμμα είναι optimized ειδικά για ίντελ

Για αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

19 λεπτά πριν, cpc464 είπε

Και τι σχέση έχει αυτό με τον threadripper 1920 vs τον 9900 του φίλου του?, ο 3900 βγήκε τώρα και εάν είχε διαθεσιμότητα θα είχα αλλάξει και εγώ τον 2700χ που έχω.

Εγώ σήμερα παρέλαβα μετά από μάχη από το Πλαίσιο τον 3900x, δυστυχώς είναι το μόνο κατάστημα που τον έχει διαθέσιμο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά η intel προχθές είπε έχει καλύτερα προϊόντα και η AMD έκανε καλή δουλειά. Το θέμα....η AND είναι προστασία σε οκά με την 3ήμερο γενιά!!! Δεν ξέρω αν αυτό μεταφράζεται έχω καλύτερα προϊόντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, sakis han είπε

Για αυτο

Την συγκεκριμένη στιγμή που το πήρε ήταν ότι καλύτερο,το επαγγελματικό εργαλείο είναι απλά αυτό, επιπλέον όταν ένα πρόγραμμα εκμεταλλεύεται μέχρι και τα hd graphics μιας cpu θα μου πεις ότι δεν είναι optimized γιαυτή?.

22 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Εγώ σήμερα παρέλαβα μετά από μάχη από το Πλαίσιο τον 3900x, δυστυχώς είναι το μόνο κατάστημα που τον έχει διαθέσιμο. 

Τον έχει διαθέσιμο γιατί σε γδέρνει,δεν ξέρω άλλο κατάστημα που το μαγαζί έχει διαφορετική τιμή από το online, χρειάστηκα κάποτε μια gpu άμεσα και το κατάστημα είχε καπέλο 15 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Εγώ σήμερα παρέλαβα μετά από μάχη από το Πλαίσιο τον 3900x, δυστυχώς είναι το μόνο κατάστημα που τον έχει διαθέσιμο. 

Μνήμες απο που πήρες; Ποιές έβαλες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, thanosAIAS είπε

Μνήμες απο που πήρες; Ποιές έβαλες;

Από msystems Corsair Vengeance RGB Pro 32GB DDR4-3466MHz θα τις παραλάβω αύριο λογικά αλλά δεν μου έχει έρθει ακόμα η μητρική που πάει λογικά για την άλλη βδομάδα..και ήθελα να τον έχω έτοιμο για το Gears την Παρασκευή 

21 λεπτά πριν, cpc464 είπε

Τον έχει διαθέσιμο γιατί σε γδέρνει,δεν ξέρω άλλο κατάστημα που το μαγαζί έχει διαφορετική τιμή από το online, χρειάστηκα κάποτε μια gpu άμεσα και το κατάστημα είχε καπέλο 15 ευρώ.

Άμα σου πω τι πέρασα για να τον πάρω σήμερα...και μένα μου βάλανε καπέλο από 599 στα 614 αλλά δεν του πέρασε και τον πήρα τελικά στα 599, ας κάνανε αλλιώς! Ήδη τους έδωσα αρνητική κριτική όπου μπορούσα (κατάστημα Γλυφάδας) αλλά τι να κάνω; Msystems τον είχε όταν τον έκλεισα 595 και άγνωστη ημερομηνία παραλαβής και το Πλαίσιο τον είχε άμεσα στα 599...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, forgotten είπε

γνωστος του στησανε συστημα με  9900x ο οποιος ασχολειται αποκλειστικα με την φωτογραφια και την επεξεργασια της , το κοστος του ολου συστηματος του ηρθε διπλασιο σε σχεση με 2920x tr4 και με απειροελαχιστες υποχωρησεις θα ειχε το ιδιο αποτελεσμα.... αλλα οπως φαινεται τον καθοδηγησαν προς intel ,οταν ειδε την αποδοση του φτωχικου μου tr4 1920x το μετανιωσε.....

Αναρωτιέμαι ρε παιδάκι μου τι κάνετε ακριβώς με το Photoshop και βλέπετε τόσο μεγάλες διαφορές στις επιδόσεις. Πραγματικά απορώ. Πόσα layers και πόσα dpi είναι πια οι εικόνες που επεξεργαζεστε... μυστήριο οι βουλε του κυρίου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Πες τα αδερφέ. Έτσι, να ακούγεται η αλήθεια. Τι, όχι;

https://www.guru3d.com/news-story/amd-epyc-chips-beat-intel-xeon-in-geekbench-for-price-25-of-the-price.html

εσυ χρησιμοποιεις λινουξ καθε μερα. τι οχι......? 

εκτος του οτι της ιντελ εχει 26 λιγοτερα threads. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 minutes ago, james rod said:

εσυ χρησιμοποιεις λινουξ καθε μερα. τι οχι......? 

εκτος του οτι της ιντελ εχει 26 λιγοτερα threads. :P

Τιμούλες είδες ή μόνο στο OS έπεσε το μάτι σου? 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Τιμούλες είδες ή μόνο στο OS έπεσε το μάτι σου? 😛 

αυτες ηταν οι τιμες παντα της ιντελ. ξερουν οι αλλοι τι πληρωνουν.  αποδοση, αξιοπιστια, υποστηριξη σε ολα τα επιπεδα!

μηπως εχεις ριξει καμια ματια στον επεξεργαστη μεσα πως ειναι ο ενας και ο αλλος? οχι ε, δε πειραζει. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, james rod said:

αυτες ηταν οι τιμες παντα της ιντελ. ξερουν οι αλλοι τι πληρωνουν.  αποδοση, αξιοπιστια, υποστηριξη σε ολα τα επιπεδα!

μηπως εχεις ριξει καμια ματια στον επεξεργαστη μεσα πως ειναι ο ενας και ο αλλος? οχι ε, δε πειραζει. :P

Απόδοση πάνω από όλα. Έτσι, ρίξε φως στον λαό! ❤️ 😂 2 cpu νικάνε 4, άνω του τετραπλάσιου κόστους. Κατά τ' άλλα χρειάζομαι πανοραμική φώτο του die για να καταλάβω τι είναι ανώτερο :ph34r:
Υποστήριξη χρειάζεται πράγματι, με τόσες τρύπες ασφαλείας δεν ξέρουν τι να πρωτομπαλώσουν.😋

Επεξ/σία από GeorgeMan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Απόδοση πάνω από όλα. Έτσι, ρίξε φως στον λαό! ❤️ 😂 2 cpu χάνουν από 4, άνω του τετραπλάσιου κόστους. Κατά τ' άλλα χρειάζομαι πανοραμική φώτο του die για να καταλάβω τι είναι ανώτερο :ph34r:
Υποστήριξη χρειάζεται πράγματι, με τόσες τρύπες ασφαλείας δεν ξέρουν τι να πρωτομπαλώσουν.😋

ή δυο οποιαδηποτε cpu μπορει να κερδισουν οποιαδηποτε 4 οταν δεν λειτουργει το o0o.:P

ασε που μιλαμε για παλια μοντελα γιατι με τα νεα ξερουμε τι θα γινει.:lol: επισης 2 επεξεργαστες ειναι καλυτερα απο 4ρις επεξεργαστες με το ιδιο core count.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, james rod είπε

εσυ χρησιμοποιεις λινουξ καθε μερα. τι οχι......? 

εκτος του οτι της ιντελ εχει 26 λιγοτερα threads. :P

Η πλειοψηφία των server λειτουργεί με windows είναι γνωστό αυτό.

Επίσης για κάποιο λόγο intelas που γνωρίζει ότι τα περισσότερα threads έχουν αξία, ήδη έχει γίνει τεράστια πρόοδος.!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη η θεωρια, αλλα μονο σε actual work environment μπορεις να δεις την επιδοση της καθε cpu. Ειναι εντελως dependent απο τα software που χρησιμοποιεις. O 2990 WX για παραδειγμα δεν ειναι καλυτερος στο photoshop απο τον 9900k.

Υπαρχει επισης παντα ενα threshold που απο εκει και πανω το value/money δεν αξιζει. Εγω πχ χρησιμοποιω πολλες gpu. Ε απο ενα σημειο και υστερα, δεν εχει νοημα, δεν γινεται x2 η αποδοση, θελει μετα τελειως διαφορετικα setup παντα αναλογως του software.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...