Προς το περιεχόμενο

συνδεση πλυντηριο πιατων παγκου


nickvas19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Αν εσένα σε βολευει,οκ.

Αλλά δεν μου κάθεται τίποτα καλά απο όσα βλέπω..

Δεν είναι το θέμα φίλε που το έβαλα η θέση μπορεί να αλλάξει εύκολα το θέμα είναι ότι γίνετε η σύνδεση γιατί κάποιοι υδραυλικοί λένε ότι δεν γίνονται τέτοια πράγματα , και στην τελική το που βολεύει τον καθένα είναι  διαφορετικό από άνθρωπο σε άνθρωπο 

Επίσης ήδη έχω παραγγείλει και ταχυσύνδεσμο και τον περιμένω 

Τέλος πάντων προσπάθησα να βοηθήσω το φόρουμ αλλά με κάποια σχόλια που διαβάζω θυμώνω 

19 ώρες πριν, Tsilitheo2 είπε

Μετα απο 3 χρονια στο villabaho ακομα πλενουν....

Συγνώμη που μοιράστηκα και ξέθαψα το θέμα 3 χρόνια μετά 

 

22 ώρες πριν, kostasbm είπε

βγάλε μια φωτό τη μπαταρία που έχεις στη κουζίνα....

Σε προσωπικό μήνυμα μόνο φίλε γιατί κάποιοι εδώ με κάνουν να μετανιώνω που γράφω δημόσια 

Επεξ/σία από Panagiotis!!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά;;;  Προσπαθησες να βοηθησεις το φορουμ αλλα καποιοι με τα σχολια τους σε θυμώνουν;;;;... Υπαρχει και η λεξη humor ή αστεϊσμος ελληνιστι που μαλλον αγνοεις γιατι εισαι "βαρυ πιστολι"... Anyway ,im leaving this here...

giphy.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Panagiotis!! είπε

Δεν είναι το θέμα φίλε που το έβαλα η θέση μπορεί να αλλάξει εύκολα το θέμα είναι ότι γίνετε η σύνδεση γιατί κάποιοι υδραυλικοί λένε ότι δεν γίνονται τέτοια πράγματα , και στην τελική το που βολεύει τον καθένα είναι  διαφορετικό από άνθρωπο σε άνθρωπο 

Επίσης ήδη έχω παραγγείλει και ταχυσύνδεσμο και τον περιμένω 

Τέλος πάντων προσπάθησα να βοηθήσω το φόρουμ αλλά με κάποια σχόλια που διαβάζω θυμώνω 

Συγνώμη που μοιράστηκα και ξέθαψα το θέμα 3 χρόνια μετά 

 

Σε προσωπικό μήνυμα μόνο φίλε γιατί κάποιοι εδώ με κάνουν να μετανιώνω που γράφω δημόσια 

Οι υδραυλικοί σου είπαν ότι δε γίνεται,  γιατί η σύνδεση αυτή δεν είναι σωστή.  Έχεις μόνιμα τη βρύση ανοιχτή, ώστε το πλυντήριο να τραβάει νερό όποτε χρειάζεται. Ή μπαταρία όμως δεν είναι κατασκευασμένη ώστε να δέχεται την πίεση του δικτύου όταν το πλυντήριο δεν τραβάει νερό,  με αποτέλεσμα να μειώνεις τη ζωή της αρκετά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/9/2019 στις 10:45 ΜΜ, nickvas19 είπε

Φιλε ρωτησα 2 υδραυλικους μου παν δεν γινεται.....

εσυ ποιο λες;

 

Στις 2/9/2019 στις 6:26 ΜΜ, nickvas19 είπε

Καλησπερα

Θελω να αγορασω ενα πλυντηριο πιατων παγκου και αναρωτιεμαι επειδη δεν ειναι δικο μου το σπιτι και δεν θελω να τρυπησω....εαν γινεται με καποιον τροπο να το συνδεσω στην βρυση.

Ειδα καποιους τροπους στο ιντερνετ αλλα δεν γνωριζω διαστασεις και δεν ξερω εαν μπορω να βρω κατι στην ελλαδα.

 

ευχαριστω.

 

2 ώρες πριν, Tsilitheo2 είπε

Ειλικρινά;;;  Προσπαθησες να βοηθησεις το φορουμ αλλα καποιοι με τα σχολια τους σε θυμώνουν;;;;... Υπαρχει και η λεξη humor ή αστεϊσμος ελληνιστι που μαλλον αγνοεις γιατι εισαι "βαρυ πιστολι"... Anyway ,im leaving this here...

giphy.gif

Υπάρχουν και οι φατσουλες η παρένθεση για δείξεις ότι κάνεις χιούμορ 

Το gif το αφήνω ασχολίαστο και είναι προσβλητικό 

1 ώρα πριν, troi.g είπε

Οι υδραυλικοί σου είπαν ότι δε γίνεται,  γιατί η σύνδεση αυτή δεν είναι σωστή.  Έχεις μόνιμα τη βρύση ανοιχτή, ώστε το πλυντήριο να τραβάει νερό όποτε χρειάζεται. Ή μπαταρία όμως δεν είναι κατασκευασμένη ώστε να δέχεται την πίεση του δικτύου όταν το πλυντήριο δεν τραβάει νερό,  με αποτέλεσμα να μειώνεις τη ζωή της αρκετά. 

Σου παραθέτω πιο πάνω και άλλο παιδί που έγραψε ότι ρώτησε υδραυλικούς και του είπαν δεν γίνετε 

 

Στο 1ο  σχόλιο ρώτησε το παιδί αν γίνετε; αν μειωθεί ο χρόνος ζωής της μπαταρίας είναι άλλο θέμα 

Για κάποιους ανθρώπους που νοικιάζουν και οι ιδιοκτήτες δεν επιτρέπουν παρεμβάσεις είναι μια λύση θέλεις να την πεις πρόχειρη λύση δεκτό 

 

Τέλος πάντων καλή συνέχεια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, nickvas19 είπε

ναι ακριβώς αυτό μου είπαν ότι δεν θα αντέξει την πίεση. με αυτή την έννοια είπα ότι μου είπαν ότι δεν γίνεται.

Στο ίντερνετ δεν έτυχε να διαβάσω κάτι τέτοιο 

Ενδεχομένως να ισχύει 

Αν μου τύχει θα προσπαθήσω να ενημερώσω 

Τώρα μια καλούτσικη βρυση αντέχει μια 7 ετια και με αυτό το τρόπο αντέξει 5 για εμένα αξίζει, αν πάλι θέλεις καινούργια βρυση κάθε χρόνο τότε μάλλον δεν αξίζει, αλλά θα το διαπιστώσω ιδίοις όμμασι 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασικότερο είναι όταν χρησιμοποιείται το πλυντήριο να είστε σπίτι , για να αποφύγετε μια ενδεχόμενη πλημμύρα.  Γιατί την πίεση την κρατάει το o-ring στο ρουξουνι της μπαταριας , το οποιο προοριζεται για στεγανοποίηση της ελευθερης ροης και οχι της πιεσης. Μπορεί όντως να αντέξει κάποιο καιρό,  αλλά σαφώς υπαρχει και το ρίσκο  ζημιας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...