Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν εικόνες του Huawei Watch GT 2 που διαθέτει μπαταρία 445mAh


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, deadsoul είπε

Το έχεις δει? Ούτε το samsung, ούτε η xiaomi αλλά ούτε και η Huawei εχουν wear os. Το Huawei watch gt είναι ένα πλήρες ρολόι για συγκεκριμένη κατηγορία, με όλες τις βασικές λειτουργίες και ειδοποιήσεις και είναι αυτό στο οποίο κατέληξα μιας και δοκίμασα και τα υπόλοιπα. Μη μπερδεύεσαι λοιπόν. 

και ναι έχει πουλήσει πολύ

Μπα, σε σχέση με Apple, Samsung και Xiaomi, έχει πουλήσει πολύ λίγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, deadsoul είπε

και ναι έχει πουλήσει πολύ

Ουτε καν στην πρωτη 5αδα δεν ειναι

https://www.insomnia.gr/articles/hardware/wearables/smartwatch-sales-record-for-2018/page/5/

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, deadsoul είπε

Το έχεις δει? Ούτε το samsung, ούτε η xiaomi αλλά ούτε και η Huawei εχουν wear os. Το Huawei watch gt είναι ένα πλήρες ρολόι για συγκεκριμένη κατηγορία, με όλες τις βασικές λειτουργίες και ειδοποιήσεις και είναι αυτό στο οποίο κατέληξα μιας και δοκίμασα και τα υπόλοιπα. Μη μπερδεύεσαι λοιπόν. 

Καθόλου δεν μπερδεύομαι. 

Είναι όπως το είπες όμως: "με όλες τις βασικές λειτουργίες και ειδοποιήσεις". 

Ως εκεί. 

Watchfaces μετρημένα στα δάχτυλα (τι να την κάνεις την amoled χωρίς επιλογές) και μηδενικό οικοσύστημα (ανύπαρκτο store). 

Πέρνα λίγο από samsung s3 frontier που είναι και στα ίδια λ7 να δεις και μετά ξαναγράψε. 

Επεξ/σία από stafaf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, stafaf είπε

Καθόλου δεν μπερδεύομαι. 

Είναι όπως το είπες όμως: "με όλες τις βασικές λειτουργίες και ειδοποιήσεις". 

Ως εκεί. 

Watchfaces μετρημένα στα δάχτυλα (τι να την κάνεις την amoled χωρίς επιλογές) και μηδενικό οικοσύστημα (ανύπαρκτο store). 

Πέρνα λίγο από samsung s3 frontier που είναι και στα ίδια λ7 να δεις και μετά ξαναγράψε. 

Με αυτονομία 2 εβδομάδων ούτε ζηλεύω τις λειτουργίες του S3 το οποίο και είχα και είχα απηυδύσει να φορτίζω ανα 2 ημέρες.

Για να μην αναφέρω τα προβλήματα των Galaxy watch. Ασε μας τώρα με τα Τσαμτσουγκ. Δεν παίρνω ένα Apple καλύτερα αν είναι να φορτίζω συνέχεια. Τα H gt watch είναι fitness trackers με φορεσιά smartwatch. Από την αρχή το έλεγαν. Αν εσύ ονειρεύεσαι κάτι άλλο.....

3 λεπτά πριν, elteo είπε

 

Επεξ/σία από elteo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, elteo είπε

 Τα H gt watch είναι fitness trackers με φορεσιά smartwatch. Από την αρχή το έλεγαν. Αν εσύ ονειρεύεσαι κάτι άλλο.....

Μαλλον η ιδια η Huawei ονειρευεται κατι αλλο,γιατι και συνεχιζει να τα προμοταρει σαν smartwatches :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, elteo είπε

Με αυτονομία 2 εβδομάδων ούτε ζηλεύω τις λειτουργίες του S3 το οποίο και είχα και είχα απηυδύσει να φορτίζω ανα 2 ημέρες.

Για να μην αναφέρω τα προβλήματα των Galaxy watch. Ασε μας τώρα με τα Τσαμτσουγκ. Δεν παίρνω ένα Apple καλύτερα αν είναι να φορτίζω συνέχεια. Τα H gt watch είναι fitness trackers με φορεσιά smartwatch. Από την αρχή το έλεγαν. Αν εσύ ονειρεύεσαι κάτι άλλο.....

Σε κανα βουνό ζεις, βόσκεις πρόβατα και δεν έχει το μαντρί πρίζες?

Το κινητό σου δεν βαριέσαι να το φορτίζεις κάθε μέρα?

Αμα εσένα σε βολεύει, όλα καλά, αλλά είναι πίσω όπως και να το κάνεις.

Α... και μόνο του. Δεν ασχολείται κανείς μαζί του. 

5 apps και 8 watchfaces.

6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μαλλον η ιδια η Huawei ονειρευεται κατι αλλο,γιατι και συνεχιζει να τα προμοταρει σαν smartwatches :)

Οχι και τόσο... smart πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, dali13gr είπε

Γι αυτό έχει πουλήσει πολύ. #not

Έχει πουλήσει και πουλάει σαν τρελό εδώ και πόσο καιρό είναι στην αγορά. # yep

Όλες οι άλλες πατάτες (ομολογουμένως πανέμορφα και ποιοτικά ακόμη και το χειρότερο κινέζικο) πουλάνε για καμία εβδομάδα και μετά τέλος. Η αυτονομία είναι το Α και το Ω σε ένα τέτοιο γκάτζετ. Αν δεν μπορεί να κάνει continues heart rate 24/7 απλά είναι πατάτα (προσωπική μου άποψη). Και όχι μόνο αυτό αλλά να το κάνει και σωστά. 2 εβδομάδες λέμε. Τώρα με τα εξτρά που έχει βάλει έστω και 2 μέρες να κάνει με όλα ανοικτά πάλι όλους θα τους σβήσει από τον χάρτη. 

 

9 λεπτά πριν, stafaf είπε

Σε κανα βουνό ζεις, βόσκεις πρόβατα και δεν έχει το μαντρί πρίζες?

Το κινητό σου δεν βαριέσαι να το φορτίζεις κάθε μέρα?

Αμα εσένα σε βολεύει, όλα καλά, αλλά είναι πίσω όπως και να το κάνεις.

Α... και μόνο του. Δεν ασχολείται κανείς μαζί του. 

5 apps και 8 watchfaces.

Οχι και τόσο... smart πάντως.

Να ήταν κάθε μέρα να έλεγα στα κομμάτια. Αλλά στο σ4 το 46άρι έβαλα εφαρμογή τρίτου να κάνει συνεχή παρακολούθηση και τα έφτυσε σε 3 ώρες... ΠΑΤΑΤΑ...

Τώρα οι προσβολές σου με τα βουνά γίδια και τα μαντριά θα σου έλεγα να τις κόψεις δεν είναι και τόσο πρέπον.

3 ώρες πριν, stafaf είπε

Καθόλου δεν μπερδεύομαι. 

Είναι όπως το είπες όμως: "με όλες τις βασικές λειτουργίες και ειδοποιήσεις". 

Ως εκεί. 

Watchfaces μετρημένα στα δάχτυλα (τι να την κάνεις την amoled χωρίς επιλογές) και μηδενικό οικοσύστημα (ανύπαρκτο store). 

Πέρνα λίγο από samsung s3 frontier που είναι και στα ίδια λ7 να δεις και μετά ξαναγράψε. 

Η αλήθεια είναι ότι αν θέλεις παιχνίδι πας υποχρεωτικά σε samsung... Έχει αμέτρητες εφαρμογές να παίξεις. Αν θέλεις κάτι σοβαρό να κάνεις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ την δουλειά σου σωστά πας σε Watch GT. Τέλος. Ακόμη και το 46άρι το τελευταίο ΑΠΕΙΡΑ προβλήματα με τα βήματα και την καρδιά... ΑΠΕΙΡΑ που δεν θα τα φτιάξει ποτέ. Μην με ρωτάς που και πως. Γράψε steps heart rate problem galaxy watch 46 στο google και θα δεις τι εννοώ. 

Έχει ξεφύγει η σαμι δυστυχώς.

4 ώρες πριν, dali13gr είπε

Μπα, σε σχέση με Apple, Samsung και Xiaomi, έχει πουλήσει πολύ λίγο. 

Ακόμη και έτσι να είναι σημαίνει ότι δεν είναι καλό? ΤΟ δε apple watch 4 όπως έγραψα σε άλλο θέμα βγάζει ΕΠΙΣΗΜΑ από την ιστοσελίδα της εταιρίας 4 ώρες continues heart rate monitoring ... Ανέκδοτα για χαζούς μου φαίνονται εμένα αυτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, leonproniknidis είπε

Τώρα οι προσβολές σου με τα βουνά γίδια και τα μαντριά θα σου έλεγα να τις κόψεις δεν είναι και τόσο πρέπον.

Ακούστηκε λάθος, δεν ειχα σκοπό να προσβάλω, αλλά να τονίσω ότι πρίζες υπάρχουν παντού και μόνο σε ένα μέρος σαν αυτό που ανέφερα δεν θα βρεις. 

Στο θέμα μας τώρα για μένα που με ενδιαφέρει μόνο το κομμάτι του smartwatch και όχι του activity tracker, ποσώς με ενδιαφέρουν αυτά που γράφεις. 

Σαν smartwatch το Huawei είναι "όπλο κενό". 

Επεξ/σία από stafaf
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stafaf είπε

Ακούστηκε λάθος, δεν ειχα σκοπό να προσβάλω, αλλά να τονίσω ότι πρίζες υπάρχουν παντού και μόνο σε ένα μέρος σαν αυτό που ανέφερα δεν θα βρεις. 

Στο θέμα μας τώρα για μένα που με ενδιαφέρει μόνο το κομμάτι του smartwatch και όχι του activity tracker, ποσώς με ενδιαφέρουν αυτά που γράφεις. 

Σαν smartwatch το Huawei είναι "όπλο κενό". 

Γιατί διαρκεί η μπαταρία του 10 φορές από τα άλλα? Για εξήγησε μου. Τι είναι αυτό που σε κάνει να λες ότι είναι όπλο κενό.

Πάμε ποιο αναλυτικά.

1) αυτονομία

2) Heart rate monitoring

3) ειδοποιήσεις

4) εφαρμογή για γυμναστική

5) Gps

6) εμφάνιση / ποιότητα κατασκευής

7) wach faces

σίγουρα μου διαφεύγουν και άλλα αλλά αυτά θεωρώ ότι κάνει ένα ρολόι smart. Και με ΑΥΤΗ ΑΚΡΙΒΩΣ την σημασιακή σειρά που τα έθεσα. ΣΩΣΤΑ?

Αν συμφωνείς ότι είναι σωστά πες μου κάπου που να το θεωρείς ότι είναι κενό να το συζητήσουμε ποιο σοβαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, stafaf είπε

Καθόλου δεν μπερδεύομαι. 

Είναι όπως το είπες όμως: "με όλες τις βασικές λειτουργίες και ειδοποιήσεις". 

Ως εκεί. 

Watchfaces μετρημένα στα δάχτυλα (τι να την κάνεις την amoled χωρίς επιλογές) και μηδενικό οικοσύστημα (ανύπαρκτο store). 

Πέρνα λίγο από samsung s3 frontier που είναι και στα ίδια λ7 να δεις και μετά ξαναγράψε. 

Το είχα το samsung. Αλλά όπως είπες είναι τι θέλει ο καθένας. Πάντως δε δίνω 200€ περίπου για να έχω fancy watch faces...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, deadsoul είπε

Το είχα το samsung. Αλλά όπως είπες είναι τι θέλει ο καθένας. Πάντως δε δίνω 200€ περίπου για να έχω fancy watch faces...

150€ κοστίζει και τουλάχιστον αυτό έχει ΚΑΙ "fancy watch faces". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/9/2019 στις 3:38 ΜΜ, TechnoState είπε

Για το Huawei Watch GT, με τέτοια μπαταρία, για πόσες μέρες αυτονομία μιλάμε, πρακτικά??!

Ελπίζω να μην λες το 2, πάντως το gt μου κρατάει 1 με 2 βδομάδες αναλόγως τι χρήση του κάνω. 

6 ώρες πριν, leonproniknidis είπε

Γιατί διαρκεί η μπαταρία του 10 φορές από τα άλλα? Για εξήγησε μου. Τι είναι αυτό που σε κάνει να λες ότι είναι όπλο κενό.

Πάμε ποιο αναλυτικά.

1) αυτονομία

2) Heart rate monitoring

3) ειδοποιήσεις

4) εφαρμογή για γυμναστική

5) Gps

6) εμφάνιση / ποιότητα κατασκευής

7) wach faces

σίγουρα μου διαφεύγουν και άλλα αλλά αυτά θεωρώ ότι κάνει ένα ρολόι smart. Και με ΑΥΤΗ ΑΚΡΙΒΩΣ την σημασιακή σειρά που τα έθεσα. ΣΩΣΤΑ?

Αν συμφωνείς ότι είναι σωστά πες μου κάπου που να το θεωρείς ότι είναι κενό να το συζητήσουμε ποιο σοβαρά.

Μην ξεχνάς και αδιάβροχο έως 50 μέτρα, όχι ότι το έχω δοκιμάσει παραπάνω από 2 3 μέτρα 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...