Προς το περιεχόμενο

PC Game Pass


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από ο,τι έχω καταλάβει δε γίνεται. Επιλέγεις μόνο δίσκο και μετά αυτό δημιουργεί κάποιους system τύπου φακέλους τύπου ProgramFiles, στους οποίους κιόλας σου απαγορεύει την πρόσβαση, πρέπει να ψαχτείς αρκετά με permissions κλπ για να μπορέσεις να δεις το περιεχόμενο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Ναι αυτό βλέπω. Θέλω να βάλω στον HDD κάποια αλλά σου τα κάνει μπάχαλο με 22 φακέλους που δημιουργεί. Παίζει να είναι το πιο σάπιο Interface παιχνιδιών..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Γίνεται να διαλέξω συγκεκριμένο φάκελο που γίνονται install τα παιχνίδια. Βλέπω ότι μπορείς να διαλέξεις σε ποιο δίσκο θέλεις αλλά συγκεκριμένο φάκελο; Στο steam και στο epic γίνεται..

 

17 ώρες πριν, tsabasid είπε

Από ο,τι έχω καταλάβει δε γίνεται. Επιλέγεις μόνο δίσκο και μετά αυτό δημιουργεί κάποιους system τύπου φακέλους τύπου ProgramFiles, στους οποίους κιόλας σου απαγορεύει την πρόσβαση, πρέπει να ψαχτείς αρκετά με permissions κλπ για να μπορέσεις να δεις το περιεχόμενο τους.

 

17 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Ναι αυτό βλέπω. Θέλω να βάλω στον HDD κάποια αλλά σου τα κάνει μπάχαλο με 22 φακέλους που δημιουργεί. Παίζει να είναι το πιο σάπιο Interface παιχνιδιών..

όχι δεν μπορείς να επιλέξεις φάκελο..Μόνο δίσκο διαλέγεις.
Όπως και δεν μπορείς να κάνεις backup ότι κατεβάσεις από το ms store, ούτε και να περάσεις κάποιον injection είτε γραφικών είτε κάποιου cheat engine.
Εκεί που τα κάνει install είναι σε partion που δεν έχεις δικαιώματα,και έτσι δεν έχεις καθόλου πρόσβαση.
Μεγάλη μαλακία και ίσως αποτρεπτική στο να ανανεώσω το gamepass.
Τώρα αν έχει διαδικασία να δεις τους φακέλους κλάιν για μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης εχει καταφερει να μου κανει προβλημα με τα rights στο forza μου το εβγαλε corrupt με το που εκκινουσε . Τοσα gb download στραφι μου την εδωσε δε το ξαναεβαλα . Και απαιτει να εχεις κανει  και ολα τα updates των 10 θες δε θες ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, η αλήθεια είναι ότι λειτουργεί κάπως προβληματικά. Όταν κάποια στιγμή παραπονέθηκα σε φίλο για τον launcher, μου απάντησε «είναι beta ρε φίλε», και όντως το δικαιολόγησα κι εγώ έτσι. Και όντως έτσι είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Liakos10 είπε

Ναι, η αλήθεια είναι ότι λειτουργεί κάπως προβληματικά. Όταν κάποια στιγμή παραπονέθηκα σε φίλο για τον launcher, μου απάντησε «είναι beta ρε φίλε», και όντως το δικαιολόγησα κι εγώ έτσι. Και όντως έτσι είναι...

μπορείς να το κατεβάσεις απευθείας από το ms store και όχι από το xbox app πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο,τι αφορά τις ταχύτητες download από το Gamepass, μάλλον βρήκα μια λύση που δε χρειάζεται να ανοίξεις το pc σου σε λήψη δεδομένων από άλλα pc.

WIndows Update--Delivery Optimisation--Advanced Options--Download Settings.

 

Εκεί έβαλα background και foreground στο 100%, και έχω κάνει 2 downloads όπου πρακτικά διαρκώς μαξάρει την 50άρα μου στα 5.5-5.8 ΜΒ/s.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα , σήμερα έληξε η 3μηνη συνδρομή που είχε δώρο με τις amd και έμεινα με πολλά games ... στο χέρι :D . Υπάρχει κάποιος οικονομικός τρόπος να ανανεώσουμε πέραν του 1 ευρώ τον 1ο μήνα και μετέπειτα 4 ευρώ για κάθε επόμενο? Στα κλειδάδικα είναι ακόμα πιο ακριβά πχ https://www.g2a.com/en/xbox-game-pass-for-pc-3-months-global-i10000080969032  . Eπίσης υπάρχει λογος να αγοραστεί το gold ή το ultimate απο την στιγμή που δεν παίζει κάποιος multiplayer?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, stefanos_13 είπε

Eπίσης υπάρχει λογος να αγοραστεί το gold ή το ultimate απο την στιγμή που δεν παίζει κάποιος multiplayer?

Το ultimate είναι για αυτούς που έχουν ΚΑΙ xbox κονσόλα, και δεν έχει να κάνει με multiplayer στο pc. Οπότε όχι δεν υπάρχει λόγος να αγοραστεί αν δεν έχεις xbox.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γεια σας  πριν μερικες ωρες  εκανα την εγγραφη μου στα windows 10 για να κανω την συνδρομη στο xbox game pass ultimate για να παρω  την  συνδρομη για να παιζω τα  παιχνιδια στο pc.

το προβλημα   μου ειναι το εξεις ,  οταν παω να  πληρωσω   μου εμφανιζει το  ,μυνημα..  https://imgur.com/a/UtUQzhw

αφου στην  τραπεζα εχω  ηδη βαλει 4  ευρω στο Paypal γιατι τα  windows δεν με  αφηνουν να πληρωσω..?

 

 

Επεξ/σία από FOREST FRUITS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μεσο paypal 

αφου την εχω συνδεσει

περα απο αυτο ειναι και αυτο το  ,μυνημα

https://imgur.com/a/WbMdX54

 

κανονικα αγοραζω πριν 2  ημερες  αγορασα  κανονικα παιχνιδια απο το steam

 

τα στοιχεια που εκανα την εγγραφη στο xboxgamepass πρεπει να ειναι δηλωμενα οτι ειναι απο ελλαδα?

γιατι  νομιζω οταν εκανα την εγραφη μου στο xboxgamepass δηλωσα οτι ειμαι απο  uk και οχι απο ελλαδα

Επεξ/σία από FOREST FRUITS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, FOREST FRUITS είπε

μεσο paypal 

αφου την εχω συνδεσει

περα απο αυτο ειναι και αυτο το  ,μυνημα

https://imgur.com/a/WbMdX54

κανονικα αγοραζω πριν 2  ημερες  αγορασα  κανονικα παιχνιδια απο το steam

τα στοιχεια που εκανα την εγγραφη στο xboxgamepass πρεπει να ειναι δηλωμενα οτι ειναι απο ελλαδα?

γιατι  νομιζω οταν εκανα την εγραφη μου στο xboxgamepass δηλωσα οτι ειμαι απο  uk και οχι απο ελλαδα

Πρεπει να αλλαξεις το region  σε αυτο που εχεις δηλωσει λογικα και θα το δεχτει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...