Προς το περιεχόμενο

Αγορα μεταχειρισμουν cpu


paparen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να αναβαθμισω την cpu μου και σκεφτομαι την αγορα μεταχειρισμενου. Χαζευοντας στο amazon βλεπω οτι αναγραφουν οι πωλητες "tray not included".  Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι εννοουν; Ψηκτρα ειμαι σιγουρος οτι δεν περιλαμβανουν, ουτε και το περιμενα, αλλα τι ειναι το tray του επεξεργαστη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να υποθεσω οτι θα μπορεσω (αφου ξεκολλησω προσεκτικα την ψυκτρα απο το υπαρχον cpu) να την χρησιμοποιησω (εφαρμοζοντας παστα) και στο νεο cpu?

 

ευχαριστω για τον χρονο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να χρησιμοποιήσεις την ίδια ψύκτρα, δεν ειναι κολημένη αλλά βιδωμένη/ασφαλισμένη

απλά σιγουρεψου πως ο επεξεργαστής θα κάνει για τη μητρική σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, KiriosD είπε

μπορείς να χρησιμοποιήσεις την ίδια ψύκτρα, δεν ειναι κολημένη αλλά βιδωμένη/ασφαλισμένη

απλά σιγουρεψου πως ο επεξεργαστής θα κάνει για τη μητρική σου

τελεια ευχαριστω πολυ! Ναι ψαχνω για cpu που ειναι ιδιο socket με τον τωρινο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να είναι το ίδιο socket υπάρχει περίπτωση να μην αναγνωριστεί η cpu από τη μητρική σου. Δες από τη σελίδα του κατασκευαστή την cpu support list για τη μητρική σου, όπως και το bios που θα χρειαστεί. 

Για σιγουριά πες μας και ποιο είναι το παρόν σύστημά σου και ποιον επεξεργαστή θες να βάλεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπραβο παιδια, αυτο δεν το ειχα σκεφτει! Τον i7-4790 θελω να αγορασω και βλεπω τωρα οτι η mobo μου τον υποστηριζει, αλλα θα πρεπει να της κανω update πρωτα.

Επεξ/σία από paparen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, paparen είπε

Μπραβο παιδια, αυτο δεν το ειχα σκεφτει! Τον i7-4790 θελω να αγορασω και βλεπω τωρα οτι η mobo μου τον υποστηριζει, αλλα θα πρεπει να της κανω update πρωτα.

Και ποιον cpu έχεις τωρα?

Η ψυκτρα σου είναι η στοκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...