Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy A50 ή Xiaomi Redmi Note 7;


neggo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε ανάλυση είναι ίδια.

Αλλά το Samsung έχει Super Amoled.

Σε επεξεργαστή είναι σχεδόν ίδια.

Για μένα πήγαινε στο Samsung που θα έχεις και επίσημη εγγύηση αντιπροσωπείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως λέει και ο saruman123 σε δυνατότητες είναι σχεδόν ίδια και αν εισαι μονο αναμεσα σε αυτα τα 2 τοτε ναι πας σε Samsung A50
αλλά συγκρινεις ενα smartphone των 153€ με ένα των 239€ ( skroutz prices) 
86€ δεν είναι λίγα 
δηλαδη στα 250€+ θα έλεγα να κοίταζες και Xiaomi Mi 9 SE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, saruman123 είπε

Σε ανάλυση είναι ίδια.

Αλλά το Samsung έχει Super Amoled.

Σε επεξεργαστή είναι σχεδόν ίδια.

Για μένα πήγαινε στο Samsung που θα έχεις και επίσημη εγγύηση αντιπροσωπείας.

Γιατί;  Η Xiaomi δεν έχει επίσημη εγγύηση από info quest; Τώρα έχουν ρίξει όλα τα καταστήματα την τιμή του Note7 (μάλλον ξεστοκάρουν για το 8 ), οπότε δε νομίζω πως υπάρχει το θέμα της εγγύησης.

Επειδή το είχα και εγώ στα υπόψιν το Α50, το απέκλεισα γιατί στα ίδια χρήματα υπάρχουν πιο ωραία κινητά (Mi8, Mi9 se). Προσωπικά, κατά 80% πάω για Redmi Note 7 το οποίο για τα λεφτά του είναι πολύ δυνατό και η κάμερα με gcam κάνει παπάδες.

Επεξ/σία από afragorn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, afragorn είπε

Γιατί;  Η Xiaomi δεν έχει επίσημη εγγύηση από info quest; Τώρα έχουν ρίξει όλα τα καταστήματα την τιμή του Note7 (μάλλον ξεστοκάρουν για το 8 ), οπότε δε νομίζω πως υπάρχει το θέμα της εγγύησης.

Επειδή το είχα και εγώ στα υπόψιν το Α50, το απέκλεισα γιατί στα ίδια χρήματα υπάρχουν πιο ωραία κινητά (Mi8, Mi9 se). Προσωπικά, κατά 80% πάω για Redmi Note 7 το οποίο για τα λεφτά του είναι πολύ δυνατό και η κάμερα με gcam κάνει παπάδες.

Αν το πάρεις από Σκρουτζάδικο όχι.

Μόνο από τους επίσημους διανομής έχεις επίσημη εγγύηση αντιπροσωπείας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άν δε σε νοιαζουν τα χρήματα, το a70 υπερέχει σε οθόνη.
Σε ταχύτητα είναι στα ίδια περίπου. το xiaomi ωστόσο έχει πολύ καλές επιδόσεις με gcam.
ότι και να πάρεις είμαι σίγουρος οτι θα περάσεις καλή μουσικούλα μέσα ;) plastikman και άγιος ο θεός !
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, saruman123 είπε

Αν το πάρεις από Σκρουτζάδικο όχι.

Μόνο από τους επίσημους διανομής έχεις επίσημη εγγύηση αντιπροσωπείας.

Ο Γερμανός πάντως το έχει ρίξει στα 175, όσο το βρίσκεις και στο skroutz (άμεσα διαθέσιμο), για όποιον ενδιαφέρεται!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, maneas είπε

Άν δε σε νοιαζουν τα χρήματα, το a70 υπερέχει σε οθόνη.
Σε ταχύτητα είναι στα ίδια περίπου. το xiaomi ωστόσο έχει πολύ καλές επιδόσεις με gcam.
ότι και να πάρεις είμαι σίγουρος οτι θα περάσεις καλή μουσικούλα μέσα ;) plastikman και άγιος ο θεός !
 

Εννοείς το samsung galaxy a70; 

14 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

όπως λέει και ο saruman123 σε δυνατότητες είναι σχεδόν ίδια και αν εισαι μονο αναμεσα σε αυτα τα 2 τοτε ναι πας σε Samsung A50
αλλά συγκρινεις ενα smartphone των 153€ με ένα των 239€ ( skroutz prices) 
86€ δεν είναι λίγα 
δηλαδη στα 250€+ θα έλεγα να κοίταζες και Xiaomi Mi 9 SE

Τι λες γιά το samsung galaxy a70 σε σύγκριση με τα δύο παραπάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το Α70 και με οθονάρα Amoled, αλλά θα σου πρότεινα να το δεις πρώτα από κοντά σε κάποιο κατάστημα γιατί είναι μεγάλο σε μέγεθος(6,7 ίντσες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, afragorn είπε

Πολύ καλό το Α70 και με οθονάρα Amoled, αλλά θα σου πρότεινα να το δεις πρώτα από κοντά σε κάποιο κατάστημα γιατί είναι μεγάλο σε μέγεθος(6,7 ίντσες).

afragorn θενκς γιά τις απαντήσεις με βοήθησες αρκετα. Να σαι καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, afragorn είπε

Ο Γερμανός πάντως το έχει ρίξει στα 175, όσο το βρίσκεις και στο skroutz (άμεσα διαθέσιμο), για όποιον ενδιαφέρεται!!

Αν το έχει τόσο τότε καλά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, maneas είπε

δε θα σε ενδιέφερε το Mi a3

Εφόσον τον ενδιαφέρει η ποιότητα της οθόνης, το Α3 κόβεται από τα αποδυτήρια. Το έπιασα 5 λεπτά και με έπιασε πονοκέφαλος, ειδικά στα άσπρα (browsing)

 

Εν τω μεταξύ ήμουν κι εγώ στο ίδιο δίλημμα (RN7 vs A50), είχα καταλήξει στο Α50, αλλά τώρα που παίζει στα 175 το RN7, δε νομίζω ότι τίθεται θέμα. Κι ας έχει το σίχαμα το MIUI για λειτουργικό και όλο το bloatware.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, foniki_melitzana είπε

Εφόσον τον ενδιαφέρει η ποιότητα της οθόνης, το Α3 κόβεται από τα αποδυτήρια. Το έπιασα 5 λεπτά και με έπιασε πονοκέφαλος, ειδικά στα άσπρα (browsing)

Εν τω μεταξύ ήμουν κι εγώ στο ίδιο δίλημμα (RN7 vs A50), είχα καταλήξει στο Α50, αλλά τώρα που παίζει στα 175 το RN7, δε νομίζω ότι τίθεται θέμα. Κι ας έχει το σίχαμα το MIUI για λειτουργικό και όλο το bloatware.

Οι περισσότερες εφαρμογές πλέον βγαίνουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο Κώτσο στα 175 ευρώ με 12 ( ίσως και 24 ) άτοκες δόσεις και 2 χρόνια εγγύησης από Infoquest.

https://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/197602-xiaomi-redmi-note-7-64gb-black-dual-sim

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...