Προς το περιεχόμενο

iPhone 6s Plus-Overheat


GioStratigo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια,
Αγορασα προσφατα το 6s plus,απο δευτερο χερι,σε πολυ καλη κατασταση εξωτερικα και λειτουργικα.
Ειμαι πρωτη φορα χρηστης κινητων Apple.
Απο τις πρωτες ωρες που το ειχα στα χερια μου καταλαβαινα την θερμοκρασια του,με λιγη χρηση καταλαβαινεις να ανεβαινει αισθητα και αποτομα.
Συγκεκριμενα η θερμοκρασια του ειναι αισθητη στο μερος την main  καμερας,πανω δεξια στη συσκευη.Εκει περιοριζεται η θερμοτητα.
ΤΟ ξαναεκανα reboot,αλλα δεν εδειξε κατι να αλλαξε,ψαχνοντας λιγο στο support της Apple ειδα για το DFU Restore.
Το δοκιμασα και αυτο,αλλα το προβλημα παραμενει ιδιο,εκλεισα και στις ρυθμισεις την ανανεωση εφαρμογων στο background,σε περιπτωση που ζοριζε την μπαταρια,αλλα δεν εχω δει καμια σημαντικη αλλαγη.Η κατασταση της υγειας της μπαταριας ειναι στο 95%,δεν γνωριζω ποσο αξιοπιστο ειναι βεβαια.
Αν θα μπορουσατε,η ξερετε κατι το οποιο θα βοηθουσε,θα το εκτιμουσα πολυ,να σημειωσω οτι ειναι η 16gb εκδοση και χρησιμοποιω μολις τα 5gb απο αυτα.
Ευχαριστω..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Το πρόβλημα δεν είναι software αλλά hardware δήλαδη στην μητρική και συγκεκρίμενα στο σημείο 

που αναφέρεις υπάρχουν οι κονέκτορες για οθόνη κάμερα κ.τ.λ,κάλο θα ήταν να το πάς σε κάποιο τεχνικό 

για να δει εαν είναι κουμπωμένοι σωστά επάνω στην μητρική η εάν υπάρχουν σημάδια υγρασίας η κάτι άλλο που δημιουργεί το βραχυκύκλωμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jrepair είπε

Καλησπέρα.

Το πρόβλημα δεν είναι software αλλά hardware δήλαδη στην μητρική και συγκεκρίμενα στο σημείο 

που αναφέρεις υπάρχουν οι κονέκτορες για οθόνη κάμερα κ.τ.λ,κάλο θα ήταν να το πάς σε κάποιο τεχνικό 

για να δει εαν είναι κουμπωμένοι σωστά επάνω στην μητρική η εάν υπάρχουν σημάδια υγρασίας η κάτι άλλο που δημιουργεί το βραχυκύκλωμα.

Καλησπερα,αρχικα ευχαριστω για την απαντηση.
Ο ανθρωπος που το πηρα μου ειπε οτι δεν εχει ανοιχτει ποτε η συσκευη,υπαρχει η πιθανοτητα να εχει ανοιχτει και απο τεχνικο λαθος να συνεβει αυτο?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τι έχει συμβεί και εαν έχει ανοιχτεί η συσκευή η για κάποιο λόγο εχει πάρει υγρασία δεν μπορώ εγώ να το γνωρίζω

το σιγούρο είναι πως η θερμοκρασίες που αναφέρεις όφειλονται σε βραχυκύκλωμα στην περιοχή που αναφέρεις οτι ανεβάζει θερμοκρασίες

οπότε θα πρέπει να το κοιτάξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...