Προς το περιεχόμενο

Επιλογή ανάμεσα σε Samsung galaxy note


NobodyRankXV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα στα παιδιά,

Εδώ και καιρό έχω χάσει τον ύπνο μου, κατέχω ένα Xiaomi MI5 εδώ και 2 χρόνια, σκέφτομαι καιρό να αλλάξω κινητό και έχω καταλήξει στην σειρά Note λόγο γραφίδας.

Στην αρχή είχα επικεντρωθεί στο Note 9 και περιμένοντας το λανσάρισμα του 10 για να πέσει η τιμή του παρατήρησα πως αντί να κατέβει απλά ανέβηκε παίζει κοντά στα 550 πλέον και σκέφτομαι αξίζει να πάω στο νοτε 9 ή να περιμένω μήπως βρω κάνα 10+ έστω και κάνα 700 ;

Θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας για το Note 10+ καθότι στρέφομαι προς τα εκεί όσο περνάει ο καιρός. Η αλήθεια είναι ότι περιμένω και την σημερινή παρουσίαση της Apple μπας και βγάλουν και αυτοί συσκευή με υποστήριξη από stylus.

Ελπίζω να μην σας ζάλισα περιμένω τις απόψεις σας.

Επεξ/σία από NobodyRankXV
Διόρθωση τιμών
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν το note 10 είναι καλύτερο από το 9 ή αν δικαιολογεί τη μετάβαση από το ένα στο άλλο. Αυτό που είναι σίγουρο είναι ότι είναι το επόμενο μοντέλο και επομένως θα έχει και ένα χρόνο παραπάνω υποστήριξη από το 9. Άρα αν η διαφορά μεταξύ τους είναι μέχρι 2-2,5 κατοστάρικα τότε αξίζει. 

Τέλος όσον αφορά την Apple και να παρουσιάσει σήμερα κινητό με γραφίδα το πιο πιθανό θα είναι να θες δάνειο (μπορεί και στεγαστικο) για να το αγοράσεις😋

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας το note 10+ θα σου έλεγα ότι αν ειχες το 9αρι δεν θα χρειαζόταν καν να μπαίνεις σε σκέψεις, εφόσον όμως θα κανεις αγορά, πας αυτομάτως στο 10,περιμένοντας να πέσει αρκετά η τιμή του η μεταχειρισμένο απο αγγελία. Για εμενα το note 10+ αυτη την στιγμή είναι ότι από τις πιο ολοκληρωμένες επιλογές, και θα σου πρότεινα να κάνεις υπομονή και να πας απευθείας στο 10αρι,αν επιλέξεις τελικά να πας σε note.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο με τον @Jim4444.

Ως κατοχoς ολων των προηγουμενων Note (πλην του Μπουμ) μεχρι στιγμης και νυν κατοχος του 9, μπορω να σου πω πως ειναι εξαιρετικη σειρα λογω φιλοσοφιας γραφιδας. Στο παρελθον μαλιστα ηταν ακομα καλυτερη, αλλα δεν ειναι επι του παροντος. 

Αφου σε τρωει λοιπον να τη δοκιμασεις και φανταζομαι πως θα βρεις τροπους να τη χρησιμοποιησεις (once you note you don't go back), πηγαινε στο 10+ και δε θα χασεις γιατι ειναι εξαιρετικη συσκευη. Προσωπικα δεν μου αρεσει τοσο το design του (λεγε με τρυπα στην μεση) ΑΛΛΑ αν δεν ειχα τωρα συσκευη στα χερια μου, θα πηγαινα στο 10ρι χωρις δευτερη σκεψη (υποστηριξη, futureproof κλπ).

Οσο για την Apple, μακαρι να παρουσιαζε αναλογη συσκευη και μακαρι να παρουσιαζαν κι αλλες εταιρειες κατι αντιστοιχο γιατι οσο περισσοτερες συσκευες με γραφιδα υπηρχαν τοσο το καλυτερο για εμας απο αποψη ποικιλιας και ανταγωνισμου. :)

Παρεμπιπτοντως σε εποχες Galaxy S, S2 κλπ, αλλαζα συνεχως συσκευες. Αλλα συνεχως. Μεχρι που καποια στιγμη δινω το S2 μου ή το Nexus, δε θυμαμαι ποιο ακριβως, για να δοκιμασω το Note 1 τοτε, με τη λογικη να τσεκαρω τη φαση και να το δωσω σε καναν μηνα αφου σιγα μη χρησιμοποιουσα γραφιδες κλπ. Yet here we are, απο τοτε αλλαζα το Note μονο για να παρω το επομενο... :lol:

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας που έχω όλα τα note από το note 1 ως το note 9. Το note 9 αξίζει να πας να το παρεις αμα κάνει κάνα 500 euro. Αμα δεν αλλάζεις συνεχεια κινητά. θα σου βγάλει μια τετραετία εύκολα με μονο μια αλλαγή μπαταρίας στα 2 χρονια. Οσο αφορά το note 10+ δεν πρόκειται να το βρείς 700 euro τωρα. Για να πάει στα 700 euro θα περιμένεις καπου 3.5 μηνες σιγουρα.  Αν διαθέτης τα λεφτά  πας και σε note 10+ σίγουρα όχι σε note 10 το απλό. Για το iphone εκτος του iphone 8 που ήταν και είναι από τα καλύτερα iphones ever. Ολα τα αλλα τα θεωρώ  πολύ πίσω τον αντιστοιχων note και σε οθόνες και σε κάμερες και σε μπαταρίες. Tο νέο iphone μονο και μονο με τέτοια μπαταρία που έχει θα έπρεπε να κάνει 800 euro day one και πολλα ειναι. Βεβαια θα έχει και black friday στην Ελλάδα θα πέσει και η τιμή λίγο. Από note 9 δεν πας σε note 10+ για κανένα λόγο. Ακόμα και σε note 11 όταν θα βγει πολύ πιθανό να μην αξίζει ούτε και εκεί να πας. Εφόσον εχεις παλιό κινητά αξίζει να πας και σε note 10+ και σίγουρα θα δεις τεραστια διαφορα. Αλλα είναι πολύ ακριβό.

Επεξ/σία από asdfaster
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μετά την παρουσίαση της Apple παρόλο που το iPhone 11 έχει δελεαστική τιμή λέω να κλείσω στο 10+ οπότε... κουράγιο και υπομονή θα παραμονεύω στις αγγελίες 👀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, NobodyRankXV είπε

Τελικά μετά την παρουσίαση της Apple παρόλο που το iPhone 11 έχει δελεαστική τιμή λέω να κλείσω στο 10+ οπότε... κουράγιο και υπομονή θα παραμονεύω στις αγγελίες 👀

Δες και για μεταχειρισμένο αν και δεν αξίζει τωρα. Σε λίγο θα έχει black friday. Θα κοστίζει μαλλον όσο το μεταχειρισμένο. Και θα εχεις και το κεφάλι σου ήσυχο ότι το πήρες του κουτιού και όχι από κάποιον άλλο. Το σίγουρο είναι πως θα παρεις το top κινητό αυτή την στιγμή και θα δεις τεραστια διαφορα.

Επεξ/σία από asdfaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...