Προς το περιεχόμενο

Συμβόλαιο παροχής ιντερνετ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

Πρόσφατα ενοικίασα ένα σπίτι και θα ήθελα να κάνω μια σύνδεση για ίντερνετ.Ομως επειδή ενδέχεται να φύγω από το συγκεκριμένο σπίτι σε μερικούς μήνες γύρω στους 5 θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποιο ελεύθερο συμβόλαιο το οποίο να μην σε δεσμεύει για ένα χρόνο όπως είναι τα περισσότερα και να μπορώ να το διακόψω χωρίς κάποια έξτρα επιβάρυνση η οποία απ' όσο βλέπω είναι αρκετά μεγάλη.Εναλλακτικα σκέφτομαι να χρησιμοποιώ αποκλειστικά δεδομένα από το κινητό με μέτρο πάντα.Υπαρχει κάποια οικονομικότερη λύση ιδανικά κάποιο μη δεσμευτικό συμβόλαιο η οτιδήποτε άλλο?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν επιστρέψω,θα επιστρέψω στο πατρικό μου που έχει ήδη σύνδεση ίντερνετ οπότε δεν μπορώ ούτε να μεταφέρω αυτή στο νέο σπίτι γιατί θα χρησιμοποιειται,αλλά ούτε να.μεταφεω την καινούργια πίσω στο σπίτι προφανώς.Ο γείτονας μάλλον είναι η πιο καλή λύση αλλά και πάλι δεν ξέρω τι παίζει με κωδικούς ξεκλείδωματα wifi (δεν ξέρω πως γίνεται σε ρούτερ με μη εργοστασιακό κωδικό) αλλά και πάλι δεν θα ήθελα μπλεξίματα αν το ψηλιαστει.Οποτε μάλλον με δεδομένα να τη βγάλω μέχρι να περάσει αυτό το διάστημα όπου θα ξέρω τι θα κάνω πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εννοούμε να κλέψεις ιντερνετ απο τιν γείτονα.

Να μιλήσεις μαζι του και να σου δώσει ιντερνετ, ισως καποιος εκει γύρω να το δεχτεί αν του δίνεις και κάποια ευρώ κάθε μήνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Δεν εννοούμε να κλέψεις ιντερνετ απο τιν γείτονα.

Να μιλήσεις μαζι του και να σου δώσει ιντερνετ, ισως καποιος εκει γύρω να το δεχτεί αν του δίνεις και κάποια ευρώ κάθε μήνα

Δύσκολα μπορείς να κλέψεις internet πλέον. Μπορεί αν γνωρίζει κάποιον γείτονα της πολυκατοικίας να συνεννοηθεί μαζί του και να του δώσει πρόσβαση εφόσον τον εμπιστεύεται βέβαια. Αν δεν είσαι χρόνια γνωστός βέβαια δύσκολο πράγμα η εμπιστοσύνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...