Προς το περιεχόμενο

MSI OPTIX MAG241C 199e


kost09

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, Age4Greeks είπε

Είναι σχετικό με τη χρήση αυτό, αν είσαι φανατικός των FPS ίσως, αλλά δε χρειάζεσαι σώνει και καλά πάντα 144Ηζ. Σε 1440 παίζεις και με μια 590 των 220 ευρώ κι ας είναι και 75Ηζ. Επίσης όταν αγοράζουμε οθόνη κοιτάμε και το future proof. Δεν παίρνεις οθόνη κάθε χρόνο αλλά μάλλον κάθε 6-8 χρόνια. Να δούμε αν κάνουμε την ίδια συζήτηση σε 3-4 χρόνια πόσοι εδώ μέσα θα παίζουνε σε 1080. Ελάχιστοι. Και για να απαντήσω και στον @kost09 εγώ δεν θα την αγόραζα.

Τηλεοραση ισως αλαζουμε ανα 6-8 χρονια αλλα οθονη με ΤΙΠΟΤΑ... Το περισσοτερο που κρατησα μια οθονη ειναι 3μιση χρονια... Με ολες τις τεχνολογιες, ποσο μαλλον το κακο hdr που υπαρχει τωρα και τα προβληματικα freesync-gsync σε καποιες τις βαζω δυσκολο να τις κρατισουμε πανω απο 3 χρονακια,για να μη μιλησω για τα dead pixels που συμβαινουν υπερβολικα γρηγορα και τις κακες εγγυησεις...

Επεξ/σία από TsironakosMix
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ασχετο με το θεμα μας εγω παιζω μονο fps games(αυτη τη στιγμη μονο rainbow 6 siege) .. το συστημα μου ειναι r5 2600 rx580 8 gb 16 gb ram 3200 mhz που θα ελεγα οτι ειναι λιγακι overkill για το συγκεκριμένο παιχνιδι αλλα τεσπα ειχα καποια λεφτα στην άκρη και εφτιαξα ενα λιγο πιο "future proof build". Παιζω σε μια οθονη που εχω εδω και περιπου 8 χρονια. Τηλεόραση ηταν καποτε βασικα, samsung 24 αρα 60 hz ρυθμο ανανέωσης.  Δεν ειμαι κανενας απαιτητικος gamer αλλα.πιστευω ηρθε η ωρα να αλλαξω οθονη.. αξιζει να παω σε 2k ? Εννοω θα ειναι ικανο το συστημα μου να ανταπεξέλθει; ή να παω σε καμια aoc 32 ιντσων 144 hz 1080 να κανω τη δουλεια μου πιο σιγουρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, PantelisKapa είπε

Παιδια ασχετο με το θεμα μας εγω παιζω μονο fps games(αυτη τη στιγμη μονο rainbow 6 siege) .. το συστημα μου ειναι r5 2600 rx580 8 gb 16 gb ram 3200 mhz που θα ελεγα οτι ειναι λιγακι overkill για το συγκεκριμένο παιχνιδι αλλα τεσπα ειχα καποια λεφτα στην άκρη και εφτιαξα ενα λιγο πιο "future proof build". Παιζω σε μια οθονη που εχω εδω και περιπου 8 χρονια. Τηλεόραση ηταν καποτε βασικα, samsung 24 αρα 60 hz ρυθμο ανανέωσης.  Δεν ειμαι κανενας απαιτητικος gamer αλλα.πιστευω ηρθε η ωρα να αλλαξω οθονη.. αξιζει να παω σε 2k ? Εννοω θα ειναι ικανο το συστημα μου να ανταπεξέλθει; ή να παω σε καμια aoc 32 ιντσων 144 hz 1080 να κανω τη δουλεια μου πιο σιγουρα;

εγω εχω 32αρα aco 1440p VA panel 75Hz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμένονται σε αυτά τα χρήματα και IPS 144Hz με λίγο καλύτερα response times/ ίσως και χωρίς το ενοχλητικό ghosting των VA. Για μένα εάν μπορεί κάποιος και δε καίγεται, υπομονή λίγο ακόμη.

Αν ήταν στα 169 θα ήταν καλύτερη προσφορά για τα τωρινά δεδομένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Inler είπε

Και γιατί να μην πάει κάποιος σε αυτήν που είναι δοκιμασμένη 

https://www.skroutz.gr/s/12294349/Samsung-C24FG73.html

Κι αυτή ghosting έχει. Αλλά ίσως καλύτερα χρώματα.

Minimum Response Time   5ms    
Average Response Time    8ms 
Total Response + Input Lag  24ms

1 ώρα πριν, Ntinaras είπε

Εγω δε θα εδινα 200 ευρω για 23.6 FHD

Δεν έχουμε όλοι τον ίδιο διαθέσιμο χώρο για μεγάλες οθόνες. Παράδειγμα στο δικό μου γραφείο/δωμάτιο δε χωράει παραπάνω από 27αρα. Και πάλι οριακά κ αυτό.

Βέβαια μετά τις 27> πρέπει να κάθεσαι και πιο μακριά.

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα πιο ενοχλητικό πάντως, είναι το μαύρο που οι περισσότερες ips εχουν θέμα. η παραπάνω Samsung εκτός από το λίγο ghosting, έχει καλό μαύρο?την έχει κάποιος να απαντήσει? 

Επεξ/σία από kost09
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...