Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με το ίντερνετ


ChrisAntono

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, εχω μια ερωτηση να κανω.. Εχω 50αρα cosmote vdsl, πιανω 45 κ τον τελευταιο καιρο εχω παρατηρησει πως η συνδεση μου δεν πηγαινει καλα.. Το ειδα και σε Online παιχνιδια με τρελά σκαμπανεβάσματα στα ms αλλα ακομα κ στην καθημερινη χρηση.. Μερικές φορές ακόμα και κάτι βιντεάκια 480p να κολλάνε στην φόρτωση.. Αλλά το θέμα μου είναι πως δεν παρατηρώ το ίδιο πρόβλημα με το κινητό μου.. Έχω μιλήσει με την εξυπηρέτηση της Cosmote 5-6 φορές και παρόλο που μου κάνουν διορθώσεις στο ρούτερ, μου έδωσαν και καινούργιο ρούτερ, δεν γίνεται τίποτα.. Έκανα φορμάτ το λάπτοπ μου μήπως υπήρχε κάποιο θέμα λογισμικού αλλά πάλι τίποτα.. Και σαν άπειρος ρωτάω, υπάρχει περίπτωση να αρχίζει να τα παίζει η κάρτα δικτύου μου και να μου κάνει αυτά τα θεματάκια???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, bill2015 είπε

συνδέεσαι ασύρματα η ενσύρματα;

ασύρματα.. Αλλά από πάντα ασύρματα συνδεόμουν κ ξαφνικά απλά κατάλαβα αυτή τη πτώση στην ποιότητα του ίντερνετ μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, bill2015 είπε

δοκίμασες με καλώδιο;

και ίσως κάποια αναβάθμιση στους drivers?

αναβάθμιση δοκίμασα ναι, τα ίδια..θα κάνω μια δοκιμή με καλώδιο αν και δεν νομίζω ότι φταίει αυτο γιατί μέχρι πριν που σου είπα το ίντερνετ μου πετούσε.. Στα παιχνίδια είχα σταθερα 60 ms ενω τώρα αν μείνουν σταθερά ειναι στα 90.. Αλλά το θέμα είναι οτι δεν μένουν κιόλας.. Με κάνουν κάτι ανεβάσματα εως 10 χιλιάδες!!κ μ΄ρχρι πριν δεν είχα θέμα ούτε σε 1080p βίντεο κ τώρα θα χρειαστεί να περιμένω ακόμα κ σε 480p..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε με ενα λαπτοπ φιλου αφου κανεις πρωτα τη δοκιμη με καλωδιο

το τηλεφωνο πεταει το λαπτοπ σερνεται ....κατι δε παει καλα με τοπ λαπτοπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι κατι χτες δουλευε καλα και σημερα οχι.......... δεν ειναι δικαιολογια και απο τη στιγμη που με το τηλ. λες εισαι οκ τοτε κατι τρεχει με το πισι σου και σταματας να ψαχνεσαι σε ρουτερ και οτιδηποτε αλλο εκτος απο το πισι. Μπορει να ειναι κατι απλο απο το να αλλαξεις ενα καναλι μεχρι να κανεις και φορματ αν δε βρεις ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/9/2019 στις 10:17 ΠΜ, M@dB0x είπε

Το οτι κατι χτες δουλευε καλα και σημερα οχι.......... δεν ειναι δικαιολογια και απο τη στιγμη που με το τηλ. λες εισαι οκ τοτε κατι τρεχει με το πισι σου και σταματας να ψαχνεσαι σε ρουτερ και οτιδηποτε αλλο εκτος απο το πισι. Μπορει να ειναι κατι απλο απο το να αλλαξεις ενα καναλι μεχρι να κανεις και φορματ αν δε βρεις ακρη.

Κανάλι δοκίμασα να αλλάξω, τσέκαρα μεσω της εφαρμογης wifi analyzer που δειχνει ποια καναλια ειναι τα καλυτερα..δοκιμασα κ το φορματ γιατι πιστευα οτι θα ειναι καποιο θεμα software ή windows αλλά ακόμα κ μόλις άνοιξα το pc με σχεδόν καθόλου προγράμματα μέσα πάλι μου έκανε περίεργα.. Γι'αυτό και τελικά κατέληξα στο θέμα hardware και επειδή δεν ξέρω κ τόσο απο τεχνικά θέματα άνοιξα αυτό το θέμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, ChrisAntono είπε

Κανάλι δοκίμασα να αλλάξω, τσέκαρα μεσω της εφαρμογης wifi analyzer που δειχνει ποια καναλια ειναι τα καλυτερα..δοκιμασα κ το φορματ γιατι πιστευα οτι θα ειναι καποιο θεμα software ή windows αλλά ακόμα κ μόλις άνοιξα το pc με σχεδόν καθόλου προγράμματα μέσα πάλι μου έκανε περίεργα.. Γι'αυτό και τελικά κατέληξα στο θέμα hardware και επειδή δεν ξέρω κ τόσο απο τεχνικά θέματα άνοιξα αυτό το θέμα..

με καλωδιο δοκιμασες;

μηπως εχεις adblocker; αν ναι απενεργοποίησέ τον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/9/2019 στις 10:34 ΜΜ, madrivermadonus είπε

με καλωδιο δοκιμασες;

μηπως εχεις adblocker; αν ναι απενεργοποίησέ τον

Το δοκίμασα αυτές τις μέρες με καλώδιο τελικά κ σε 2 διαφορετικά λάπτοπ κ απ'ότι φαίνεται τελικά φταίει κάτι στο wifi του ρούτερ κ όχι  στην κάρτα δικτύου του λάπτοπ μου.. Γιατί και στα 2 μου έκανε το ίδιο πράγμα.. Εκεί που χρησιμοποιούσα το ίντερνετ έφαγε σκάλωμα και δεν έκανε τίποτα και μόλις έβαλα το καλώδιο όλα καλά, συνέχισε το download με φουλ ταχύτητα... Απλά το περίεργο είναι ότι στο κινητό μου δεν εχω νιώσει ποτέ κόλλημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...